ВПУ Рівненщини мають випускати затребуваних на ринку спеціалістів – Віталій Коваль
опубліковано 18 листопада 2019 року о 14:13

Голова ОДА Віталій Коваль зустрівся із заступником міністра освіти і науки Петром Коржевським. Предметом розмови стало питання підготовки працівників робітничих професій до запитів ринку праці.


Співрозмовники дійшли спільної думки про те, що модернізація професійної освіти – на часі. Розвиток регіону і підготовка кадрів повинні йти нога в ногу.


«Наше завдання - створити на базі вищих професійних училищ дієві науково-підготовчі центри, які випускатимуть затребуваних на ринку спеціалістів. Наприклад, якщо ми будуємо меблевий кластер, значить невдовзі з'явиться запит на теслярів та столярів. Якщо бачимо розвиток регіону в швейній індустрії, необхідно готувати швачок. Коли гармонізуємо запит на фахівців і підготовку цих кадрів, випускники училищ матимуть роботу, а бізнес - молодих та перспективних робітників», - зазначив Віталій Коваль.


В свою чергу, Петро Коржевський наголосив, що необхідно створити не лише сучасну, а й привабливу систему професійної освіти. Вона повинна не просто творити кадри для роботодавців, а й давати можливість кращим самим розвивати власний бізнес.