Інформація про діяльність

Управління (Північно-західна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Державної інспекції ядерного регулювання України на території Рівненської області у ІV-му кварталі 2020 року

Протягом ІV-го кварталу 2020 року на території Рівненської області діяльність у сфері використання ядерної енергії здійснювали 134 суб’єкти господарювання (юридичні та фізичні особи), що застосовують у своїй діяльності радіаційні технології з використанням закритих (радіонуклідних) джерел іонізуючого випромінювання та пристроїв, що генерують іонізуюче випромінювання (ДІВ).

Переважна кількість ДІВ використовується суб’єктами господарювання Рівненської області в атомній енергетиці та медицині (променевій терапії, рентгенівській діагностиці, інтервенційній радіології тощо).

Станом на 31 грудня 2020 року до бази даних Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання внесено інформацію щодо 658 одиниць ДІВ та 134 суб’єктів господарчої діяльності Рівненської області, які їх використовують. А саме: 381 зареєстроване джерело, що генерує іонізуюче випромінювання, використовується на 128 суб’єктах господарювання та 277 закритих (радіонуклідних) ДІВ, використовуються 6 суб’єктами господарчої діяльності Рівненської області.

Діяльність 61 суб’єкта господарювання Рівненської області, відповідно до статті 26 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», проваджується на дозвільному принципі та здійснюється на підставі ліцензій, виданих Державною інспекцією ядерного регулювання України.

У ІV-му кварталі 2020 року Управління (Північно-західна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Держатомрегулювання в межах наданих повноважень приймало участь у процесі ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії суб’єктів господарювання Рівненської області.

Протягом звітного періоду розглянуто 4 заяви на внесення змін та анулювання діючих ліцензій на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання. За результатами розгляду наказами Державної інспекції ядерного регулювання України були прийняті рішення щодо:

Внесення змін до діючих ліцензій:

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ОЛЕКСАНДРІЙСЬКА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» РІВНЕНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ;

КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЗДОЛБУНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ".

Анулювання ліцензії:

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ «ЦЕНТРАЛЬНИЙ».

Відмовлено у внесені змін до ліцензії:

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ГОЩАНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» ГОЩАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ГОЩАНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

У рамках дозвільної діяльності проведено позаплановий наглядовий захід - інспекційне (передліцензійне) обстеження ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «РІВНЕНСЬКИЙ НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ».

За результатами проведеного наглядового заходу складено акт та надано припис керівнику установи щодо усунення виявлених порушень.

З метою дотримання суб’єктами господарської діяльності Рівненської області вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», щодо обов’язкової реєстрації наявних ДІВ у Державному регістрі джерел іонізуючого випромінювання, протягом ІV-го кварталу 2020 року проведено реєстрацію 31 одиниці ДІВ, в тому числі вперше – 16. Знято з обліку 8 ДІВ, які були виведено з експлуатації у встановленому порядку.

У ІV-му кварталі поточного року порушень суб’єктами господарської діяльності Рівненської області вимог ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ, які б призвели (або могли призвести) до несанкціонованого опромінення персоналу або радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, та виявлення ДІВ у незаконному обігу не встановлено.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux