Інформація про діяльність

Управління (Північно-західна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Державної інспекції ядерного регулювання України на території Рівненської області 

у ІІІ-му кварталі 2021 року

Протягом ІІІ-го кварталу 2021 року на території Рівненської області діяльність у сфері використання ядерної енергії здійснювали 134 суб’єкта господарювання (юридичні та фізичні особи), що застосовують у своїй діяльності радіаційні технології з використанням закритих (радіонуклідних) джерел іонізуючого випромінювання та пристроїв, що генерують іонізуюче випромінювання (ДІВ).

Переважна кількість ДІВ використовується суб’єктами господарювання Рівненської області в атомній енергетиці та медицині (променевій терапії, рентгенівській діагностиці, інтервенційній радіології тощо).

Станом на 01 жовтня 2021 року до бази даних Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання внесено інформацію щодо 659 одиниць ДІВ та 134 суб’єкта господарчої діяльності Рівненської області, які їх використовують. А саме: 390 зареєстрованих джерел, які генерують іонізуюче випромінювання, використовуються на 128 суб’єктах господарювання та 269 закритих (радіонуклідних) ДІВ - використовуються 6 суб’єктами господарчої діяльності Рівненської області.

Діяльність 62 суб’єктів господарювання Рівненської області, відповідно до статті 26 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», проваджується на дозвільному принципі та здійснюється на підставі ліцензій, виданих Державною інспекцією ядерного регулювання України.

У ІІІ-му кварталі 2021 року Управління (Північно-західна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Держатомрегулювання в межах наданих повноважень приймало участь у процесі ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії суб’єктів господарювання Рівненської області.

Протягом звітного періоду розглянуто 11 заяв на видачу ліцензій та внесення змін до діючих ліцензій на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання. За результатами розгляду наказами Державної інспекції ядерного регулювання України були прийняті рішення щодо:

Видачі ліцензії:

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА» ДУБЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ.

Внесення змін до діючих ліцензій:

КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ;

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК» РІВНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ;

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «РОКИТНІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ» РОКИТНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ;

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «МІСЬКА ЛІКАРНЯ № 2» РІВНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ;

КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ІМЕНІ ВІКТОРА ПОЛІЩУКА» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ;

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «КОСТОПІЛЬСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ ІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ» КОСТОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ;

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЗДОЛБУНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ»;

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ОСТРОЗЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» ОСТРОЗЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ;

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЗАРІЧНЕНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ;

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «СТЕПАНСЬКА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» СТЕПАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ САРНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

З метою перевірки дотримання вимог безпеки при провадженні діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання, встановлених діючими нормами, правилами та стандартами з ядерної та радіаційної безпеки та умовами ліцензії, відповідно до «Річного плану здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік», затвердженого наказом Держатомрегулювання від 01.12.2020 року № 495, проведені планові інспекційні перевірки:

- КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ОЛЕКСАНДРІЙСЬКА ЛІКАРНЯ" ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ;

- ВІДОКРЕМЛЕНОГО ПІДРОЗДІЛУ «РІВНЕНСЬКА АТОМНА ЕЛЕКТРИЧНА СТАНЦІЯ» ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «ЕНЕРГОАТОМ».

У рамках дозвільної діяльності проведено позаплановий наглядовий захід – інспекційне (передліцензійне) обстеження КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА» ДУБЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ.

За результатами проведених наглядових заходів складено 3 відповідні акти. Керівнику ВІДОКРЕМЛЕНОГО ПІДРОЗДІЛУ «РІВНЕНСЬКА АТОМНА ЕЛЕКТРИЧНА СТАНЦІЯ» ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «ЕНЕРГОАТОМ» направлено припис щодо усунення виявлених порушень.

Заходами державного нагляду підтверджено задовільний стан радіаційної безпеки на об’єктах використання ДІВ, що інспектувались, та дотримання ліцензіатами умов ліцензії на право провадження діяльності з використання ДІВ. Порушень, які б суттєво впливали на стан системи радіаційної безпеки, не виявлено.

З метою дотримання суб’єктами господарської діяльності Рівненської області вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», щодо обов’язкової реєстрації наявних ДІВ у Державному регістрі джерел іонізуючого випромінювання, протягом ІІІ-го кварталу 2021 року проведено реєстрацію 24 одиниць ДІВ, в тому числі вперше – 24. Знято з обліку 56 ДІВ, які були виведено з експлуатації у встановленому порядку.

У ІІІ-му кварталі поточного року порушень суб’єктами господарської діяльності Рівненської області вимог ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ, які б призвели (або могли призвести) до несанкціонованого опромінення персоналу або радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, та виявлення ДІВ у незаконному обігу не встановлено.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux