Положення про організаційний відділ

I. Загальні засади

1.1. Організаційний відділ апарату обласної державної адміністрації (далі - відділ) є структурним підрозділом апарату обласної державної адміністрації. Відділ утворюється головою обласної державної адміністрації та підпорядковується керівнику апарату обласної державної адміністрації.

1.2. Основним завданням відділу є здійснення організаційного забезпечення діяльності голови і керівника апарату обласної державної адміністрації.

1.3. У своїй діяльності відділ керується Конституцією України, законами України "Про місцеві державні адміністрації", "Про державну службу", "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голови обласної державної адміністрації, прийнятими в межах наданих йому повноважень, а також цим положенням.

1.4. Відділ при вирішенні питань, які належить до його компетенції, взаємодіє з структурними підрозділами обласної державної адміністрації та апаратом обласної державної адміністрації, районними державними адміністраціями, територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, виконавчими органами місцевого самоврядування, а також з підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян.

1.5. Працівників організаційного відділу призначає на посаду та звільняє з посади голова обласної державної адміністрації в установленому порядку.

1.6. Організаційний відділ апарату обласної державної адміністрації очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади головою обласної державної адміністрації в установленому порядку.

II. Основні функції і завдання відділу щодо організаційного забезпечення діяльності обласної державної адміністрації

2.1. Здійснює організаційну підготовку та проводить перевірку виконання основних положень Конституції України, законів України, указів і розпоряджень Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, розпорядчих документів облдержадміністрації райдержадміністраціями, виконавчими органами місцевого самоврядування, структурними підрозділами обласної державної адміністрації та відповідно до чинного законодавства одержує від них інформацію з необхідних питань.

2.2. За дорученням голови обласної державної адміністрації проводить аналіз роботи органів місцевого самоврядування у межах повноважень і в порядку, визначених законодавством, надає методичну та іншу практичну допомогу з удосконалення організації їх роботи, готує пропозиції щодо поглиблення взаємодії обласної державної адміністрації з органами місцевого самоврядування для спільного вирішення питань економічного, соціального та культурного розвитку відповідних територій.

2.3. За дорученням керівника апарату обласної державної адміністрації опрацьовує та подає голові обласної державної адміністрації аналітичні, довідкові та інші необхідні матеріали.

2.4. Здійснює формування планів роботи обласної державної адміністрації за пропозиціями структурних підрозділів обласної державної адміністрації та готує звіт про його виконання.

2.5. Готує перелік основних організаційно-масових заходів на поточний місяць, які здійснюються головою, першим заступником, заступниками голови, керівником апарату облдержадміністрації, райдержадміністраціями, міськвиконкомами і подає їх до Секретаріату Кабінету Міністрів України та Адміністрації Президента України.

2.5. Здійснює аналіз виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими комітетами рад міст обласного значення.

2.6 Аналізує здійснення райдержадміністраціями контролю за виконанням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади.

2.7. Забезпечує підготовку проектів розпоряджень голови обласної державної адміністрації та інших документів з питань, віднесених до компетенції відділу.

2.8. За дорученням голови облдержадміністрації, керівника апарату обласної державної адміністрації створює робочі групи та комісії із спеціалістів структурних підрозділів обласної державної адміністрації для вивчення питань і підготовки пропозицій з проблем, які підлягають розгляду на колегіях та нарадах при голові обласної державної адміністрації.

2.9. Вивчає і узагальнює роботу структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, надає їм необхідну допомогу з питань, що належать до компетенції відділу.

2.10. За дорученням голови облдержадміністрації, керівника апарату обласної державної адміністрації опрацьовує в установлені строки і подає до Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України необхідні матеріали до робочих поїздок в область перших осіб держави.

2.11. Здійснює інші повноваження, передбачені чинним законодавством та розпорядженнями голови обласної державної адміністрації.

III. Права відділу

Відділ має право:

3.1. Залучати спеціалістів структурних підрозділів обласної державної адміністрації, підприємств, організацій та установ, об'єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) для вивчення і розгляду питань, що належать до його компетенції.

3.2. Одержувати в установленому порядку від структурних підрозділів обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій та установ інформацію, документи та інші матеріали, а від органів державної статистики безоплатно-статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

3.3. Скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.

3.4. Вносити на розгляд керівництва обласної державної адміністрації проекти розпоряджень, планів, заходів, доповідні записки та інформації з питань, що належать до компетенції відділу.

3.5. Порядок здійснення відділом своїх повноважень визначається регламентом облдержадміністрації.

3.6. Працівники відділу за дорученням керівництва обласної державної адміністрації беруть участь у колегіях, нарадах при головах районних державних адміністрацій та заходах, що відбуваються у структурних підрозділах обласної державної адміністрації, виконавчих комітетах органів місцевого самоврядування.

3.7. Відділ може виконувати й інші завдання, покладені на нього головою обласної державної адміністрації та керівником апарату обласної державної адміністрації.

IV. Начальник організаційного відділу

4.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу і персонально відповідає за виконання покладених на відділ завдань.

4.2. Планує роботу відділу і забезпечує його виконання. Розробляє номенклатуру справ.

4.3. Здійснює контроль за дотриманням у відділі регламенту обласної державної адміністрації, положення про апарат обласної державної адміністрації, виконанням функціональних обов'язків і правил внутрішнього трудового розпорядку працівниками відділу.

4.4. Визначає завдання і розподіляє обов'язки між працівниками відділу, аналізує результати роботи і вживає заходи щодо підвищення ефективності діяльності відділу, сприяє підвищенню фахової кваліфікації і професійного рівня, матеріальному і моральному стимулюванню працівників відділу.

4.5. Організовує підготовку і надання необхідних інформаційно-довідкових матеріалів відповідним підрозділам Адміністрації Президента України та Секретаріату Кабінету Міністрів України.

4.6. Забезпечує надання практичної і методичної допомоги керівникам і працівникам апаратів, структурних підрозділів районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування.

4.7. Начальник організаційного відділу може виконувати й інші обов'язки, покладені на нього головою обласної державної адміністрації, керівником апарату обласної державної адміністрації.

4.8. У разі відсутності начальника відділу його обов'язки виконує заступник начальника відділу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux