До уваги громадян: куди звертатись, якщо ваші близькі зникли безвісти або потрапили у полон

Якщо вам відомі факти безвісного зникнення громадян, їх викрадення або перебування/взяття у полон, варто діяти за наступною схемою:

1. Необхідно звернутися у найближчий підрозділ поліції та вказати про всі відомі обставини.

2. Слідчий вносить відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України (з додатковою відміткою «зникнення безвісти»)

3. Слідчий у близьких родичів (батьки, діти, брати/сестри) відбирає біологічні зразки у ротовій порожнині у двох екземплярах.

За умови відсутності родичів, у яких можливо відібрати біологічні зразки, необхідно надати особисті речі зниклої особи: зубна щітка, шапка, білизна та інші речі.

4. Слідчий призначає молекулярно -генетичну експертизу: відібрані біологічні зразки скеровує до Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, а за вилученими предметами — до Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Про призначення експертизи слідчий протягом 3 діб усно або письмово повідомляє про це особу, яка звернулась із заявою про зникнення або родичів зниклого.

Увага: така експертизи виконується орієнтовно протягом одного місяця.

5. Результати експертиз поміщаються до Електронного реєстру генетичної інформації людини (ЕРГІЛ).

6. При отриманні висновку експертизи, слідчий, який здійснює досудове розслідування протягом 3 діб усно або письмово повідомляє про його отримання та результати експертизи, особу, яка звернулась із заявою про зникнення або родичів зниклого.

7. Про результати експертиз також можна дізнатися у відповідальних осіб, закріплених за цим напрямом роботи у Рівненській області — завідувача сектору біологічних досліджень та обліку Рівненського НДЕКЦ Кузьміної Ольги (0961000750), або у заступника начальника відділу слідчого управління ГУНП в Рівненській області Старовецької Ірини (0976149859).

8. Досудове розслідування здійснюється слідчим, де стався злочин. Відтак після проведення необхідних слідчих дій на Рівненщині, кримінальне провадження скеровується в область, де зникла особа.

9. З метою отримання інформації щодо перебігу досудового розслідування у будь-якому регіоні слід звернутись до визначеної відповідальної особи від Національної поліції України, а саме:

Крім того, можна звернутись на телефон «Гарячої лінії» Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, де звернення приймаються з понеділка по суботу з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. за номером телефону 0800103333.

Тільки після звернення до органів поліції щодо зникнення особи безвісти або потрапляння до полону надається витяг з Єдиного реєстру зниклих безвісти за особливих обставин.

10. Включення особи до Реєстру є єдиним підтвердженням того, що особа вважається зниклою безвісти за особливих обставин.

Для отримання витягу з Єдиного реєстру зниклих безвісти за особливих обставин необхідно скласти запит або заяву, власноруч написану або надруковану, яку в подальшому направити до Департаменту інформатизації МВС України, що знаходиться за адресою: вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01124, або на електронну адресу pgmia@mvs.gov.ua.

У запиті або заяві обов’язково мають бути зазначені наступні відомості:

 • установчі дані особи, зниклої безвісти за особливих обставин, а саме прізвище, ім’я, по батькові, дата та місце народження;
 • прізвище, ім’я, по батькові ініціатора звернення, ступінь споріднення заявника стосовно особи, зниклої безвісти за особливих обставин, місце проживання, а також адресу електронної пошти (за умови бажання отримання витягу в електронному вигляді).

Крім того, у запиті або заяві необхідно вказати у який спосіб особа, яка звертається із запитом або заявою, бажає отримати витяг (на електронну пошту в електронному вигляді чи у паперовому на вказану поштову адресу).

До запиту або заяви необхідно обов’язково додати копію паспорту заявника та копії документів, що підтверджують ступінь споріднення з особою, стосовно якої робиться запит.

Перевірка даних здійснюється впродовж 30 календарних днів.

Витяг надсилається на вказані в заяві електронну адресу або поштову адресу заявника.

У разі виникнення будь-яких проблемних питань, які можуть виникати під час проведення розслідування у кримінальних провадженнях, які були розпочаті підрозділами поліції у Рівненській області, за фактами зникнення або потрапляння до полону осіб за особливих обставин, слід звернутись до відповідальної особи – заступника начальника відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції України в Рівненській області Старовецької Ірини за номером телефону 0976149859.

Увага, діють шахраї!! 

При надходженні дзвінків від невідомих осіб з вимогою надання грошової винагороди за інформацію про місцезнаходження зниклої особи, вирішення питання щодо звільнення з полону такої особи або з інших схожих питань, слід їх ігнорувати та виключити можливість переводу будь-кому грошових коштів, що є злочинними (шахрайським) схемами, які можуть бути застосовані окремими особами. Про надходження таких дзвінків або повідомлень у будь-якому додатку, необхідно одразу повідомляти слідчого у кримінальному провадженні, або звертатись із відповідною заявою до найближчого відділу (відділення) поліції.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux