Забезпечення доступності транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення

З метою створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, в області прийнято Обласну цільову програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху на період до 2023 року, схвалену розпорядженням голови облдержадміністрації від 11.05.2021 № 349 та затверджену рішенням Рівненської обласної ради від 02.06.2021 № 157, заходами якої передбачено:

  • встановлення звукових світлофорів для створення безпечних умов руху людей з вадами зору та спеціальних знаків "Сліпі пішоходи" в місцях, де мешкають, навчаються, працюють люди з вадами зору;
  • забезпечення доступності транспортної інфраструктури для маломобільних груп населення;
  • створення мережі зон стоянок та відпочинку водіїв вантажних та інших транспортних засобів та їх відповідність вимогам щодо доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

В області наявна розвинена мережа автостанцій. Зокрема, в м. Рівне функціонує ряд автостанцій: КТ "Рівне-ПАС", "Чайка" ТзОВ "Управляюча компанія "Рівнеспецбудінвест" та пункт відправлення автобусів "Залізничний" філії "Рівненський ДОНКК "УДП "Укрінтеравтосервіс". Крім того автостанції, пункти відправлення існують у всіх районах області.

Для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщення автостанції "Чайка" у м. Рівне на доступній висоті встановлено кнопку виклику обслуговуючого персоналу з відповідною табличкою, проведено реконструкцію існуючого санвузла в громадській вбиральні та облаштовано спеціальну кабінку для осіб з обмеженими фізичними можливостями, яка постійно підтримується в належному технічному та санітарному стані. Облаштовано пандус зі сторони платформи прибуття автобусів для безперешкодного доступу до залу очікування, кас, громадської вбиральні.

На всіх автостанціях командитного товариства "Рівне-ПАС" забезпечено вільний доступ осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до пасажирських залів. Облаштовано пандуси для доступу до квиткових кас; в туалетах виготовлені спеціальні поручні в кабінках; встановлені кнопки виклику на АС Корець, Костопіль, Рокитне, апаратура гучномовного зв'язку сучасного виробництва на АС Дубно, Вараш, Демидівка, Сарни, Млинів; інформаційний електронний годинник на АС Рівне, відеодомофон до каси з обслуговування осіб з обмеженими можливостями на АС Рівне. Проведена заміна друкованих довідкових стендів на всіх автостанціях. На територіях всіх автостанцій розміщенні відповідні піктограми – доступні місця загального користування помічені знаками або символами для осіб з інвалідністю.

Разом з тим інформуємо, що з метою адаптації міської туристичної інфраструктури до потреб людей з інвалідністю, в місті Рівне був реалізований проєкт, в ході якого виготовлені тактильні карти-схеми міста з використанням шрифту Брайля із застосуванням унікального дизайну (у кількості 10 штук).

Дані карти розміщені на двох автовокзалах та в людних місцях міста.

Карта-мнемосхема є інклюзивною і виготовлена із застосуванням універсального дизайну. Це повно кольорова карта-мнемосхема з дублюванням звичайного плоско друкованого шрифту, рельєфно крапковим шрифтом Брайля для незрячих.

На пункті відправлення автобусів "Залізничний" встановлено кнопку виклику обслуговуючого персоналу. Входи у літній та зимовий зали очікування пасажирів влаштовані із заниженим рівнем покриття. На показниках платформ нанесені надписи про маршрути руху та час відправлення автобусів у зручному місці, в кабінці громадської вбиральні встановленні спеціальні поручні.

Центральні входи залізничних вокзалів станцій Рівне, Здолбунів, Дубно, Радивилів, Костопіль, Рафалівка, Острог обладнанні доріжками для заїзду інвалідних колясок та пандусами. Загалом частково забезпечено доступ до 16 об’єктів залізничних станцій, вокзалів.

Водночас інформуємо, що на даний час вжито ряд заходів по оновленню рухомого складу пасажирського транспорту пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Для забезпечення надання якісних послуг та необхідності оновлення парку рухомого складу Рівненською міською радою рішенням від 13.08.2020

№ 7763 затверджено Програму розвитку міського електротранспорту міста Рівного на 2021-2025 роки.

На сьогоднішній день в м. Рівне працює 19 одиниць електротранспорту, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями та здійснюється безкоштовне перевезення у пасажирському транспорті загального користування всіх пільгових категорій громадян.

Водночас повідомляємо, що в місті запроваджено роботу системи

GPS-трекінгу на усіх транспортних засобах загального користування, які здійснюють перевезення пасажирів на міських автобусних, що дає можливість відслідковувати пересування громадського транспорту online через мобільний додаток "Dozor-City".

В м. Вараш залучено 4 автобуси, м. Дубно – 2 автобуси, м. Костопіль – 6 автобусів пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю.

Слід зазначити, що за фінансової підтримки Європейського союзу при Рівненському міському товаристві осіб з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату створено службу "Інватаксі" та Сервісний центр. Диспетчерська служба приймає замовлення про транспортне перевезення, ремонт засобів пересування, розробляє графік руху на кожен день та здійснює облік бажаючих скористатися такими послугами. Особа з інвалідністю -візочник може замовити мікроавтобус з підйомником для проїзду в межах обласного центру до 25 км. Послуги по перевезенню людей з особливими потребами, які користуються візками та медичними ходунами, надаються безкоштовно. В першу чергу здійснюються поїздки в медичні, реабілітаційні та навчальні заклади. Питання забезпечення доступності для осіб з інвалідністю до об'єктів транспортної інфраструктури тощо перебуває на постійному контролі в облдержадміністрації.

Водночас надаємо інформацію про кількісні показники доступності автомобільного та міського електричного транспорту загального користування для осіб з інвалідністю згідно встановленої форми, що додається.


Інформація щодо кількісних показників доступності автомобільного та міського електричного транспорту загального користування для осіб з інвалідністю станом на 01.12.2022

 

Кількість автобусів

Кількість тролейбусів

Кількість трамваїв

Всього

у тому числі, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю

 

Всього

у тому числі, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю

 

Всього

у тому числі, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю

 

одиниць

одиниць

%

одиниць

одиниць

%

одиниць

одиниць

%

Рівненська область

1027

26

2,5

84

19

23

-

-

-

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux