Розпорядження голови облдержадміністрації від 11 березня 2021 року № 151

Про затвердження Положення про обласні премії молодим ученим за заслуги та досягнення в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок

Зареєстроване у Західному міжрегіональному управлінні

Міністерства юстиції (м. Львів), 19.03.2021 року за № 14/2227


Відповідно до статей 22, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», пункту 6.4 розділу 2 Обласної програми підтримки молоді на 2021 - 2023 роки, схваленої розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 16 грудня 2020 року № 776 та затвердженої рішенням Рівненської обласної ради від 24 грудня 2020 року № 45, з метою підвищення престижу науки та матеріальної підтримки молодих учених

З О Б О В ’ Я З У Ю: 

1. Затвердити Положення про обласні премії  молодим ученим за заслуги та досягнення в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок (далі - Положення), що додається.

2. Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації  забезпечувати проведення конкурсу наукових праць на здобуття обласних премій та їх виплату відповідно до Положення.

3. Юридичний відділ апарату Рівненської обласної державної адміністрації в установленому порядку забезпечити подання цього розпорядження на державну реєстрацію до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів).

4. Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської обласної державної  адміністрації забезпечити опублікування цього розпорядження в установленому порядку.

5. Розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

6. Визнати такими, що втратили чинність, розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації:

від 13 квітня 2016 року № 190 «Про затвердження Положення про обласні премії молодим ученим за заслуги та досягнення в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок», зареєстроване в Головному управлінні юстиції у Рівненській області 26 квітня 2016 року за № 16/1183;

від 08 лютого 2018 року № 75 «Про внесення зміни до Положення про обласні премії молодим ученим за заслуги та досягнення в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок», зареєстроване в Головному управлінні юстиції у Рівненській  області 28 лютого 2018 року за № 6/1285.

7. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови Рівненської обласної державної  адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.


Голова адміністрації                                                                  Віталій КОВАЛЬ


ЗАТВЕРДЖЕНО Розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації 11.03.2021  № 151 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про обласні премії молодим ученим за заслуги та досягнення в галузі фундаментальних і прикладних  досліджень та науково-технічних розробок 

1. Обласна премія молодим ученим за заслуги та досягнення в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок (далі – обласна  премія) запроваджується щороку для молодих науковців, які отримали вагомі наукові здобутки при проведенні фундаментальних і прикладних наукових досліджень, при цьому:

відкрито раніше невідомі закономірності, отримано принципово нові наукові результати, розроблено нові наукові теорії і концепції, що одержали практичне підтвердження і (або) визнання в Україні та (або) за її межами;

розроблено нові засоби, пристрої, речовини, створено нові штами мікроорганізмів, сорти рослин, породи тварин, докорінно їх удосконалено або використано за новим призначенням, що підтверджується відповідними патентами про винахід або на корисну модель, та впровадження яких у практику суттєво впливає на вирішення гуманітарних та соціально-економічних проблем (підтверджується актами впровадження);

створено нові об'єкти техніки (засоби, пристрої, технологічні процеси), що підтверджується патентами про винахід або на корисну модель,  та впровадження яких у практику суттєво впливає на вирішення  гуманітарних і соціально-економічних проблем (підтверджується актами впровадження);

створено нові ефективні засоби навчання і підготовки спеціалістів.

На здобуття обласної премії можуть висуватися наукові праці, опубліковані у закінченій формі не менше ніж за рік до їх висунення.

2. Присуджується щороку п’ять обласних премій у розмірі п’ятнадцяти тисяч гривень кожна.

3. Висунення  кандидатур  на  присудження обласної  премії проводиться вченими (науковими, науково-технічними, технічними) радами наукових установ, закладів вищої освіти із залученням наукової громадськості, забезпеченням широкого обговорення, гласності та відкритості.

4. У конкурсі праць на здобуття обласної премії можуть брати участь наукові працівники, докторанти, аспіранти, стажисти-дослідники та інженерно-технічні працівники установ, закладів вищої освіти як індивідуально, так і у складі колективу претендентів.  При цьому кожен із колективу авторів повинен брати безпосередню участь  у виконанні роботи і кожному з претендентів повинен належати значний творчий внесок.

Відбір кандидатів до складу колективу претендентів, праця якого висувається на здобуття обласної премії, провадиться за місцем їх роботи шляхом таємного голосування на засіданні вченої (науково-технічної) ради.

Обласна премія щороку присуджується молодим ученим - громадянам України віком до 35 років включно, якщо вчений має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або до 40 років включно, якщо вчений має науковий ступінь доктора наук за отримані вагомі наукові здобутки під час проведення фундаментальних та/або прикладних наукових досліджень.

Порядок  висунення робіт та оформлення документів на присудження  премії  визначається управлінням  освіти і науки облдержадміністрації.

Наукові установи та заклади вищої освіти за рішенням відповідних рад подають клопотання про присудження обласних премій управлінню освіти і науки  Рівненської обласної державної адміністрації щороку.

5. Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації для  розгляду та  конкурсного відбору претендентів на присудження обласної  премії утворює конкурсну комісію з призначення обласної премії молодим ученим за заслуги та досягнення в галузі фундаментальних і  прикладних   досліджень та науково-технічних розробок (далі - конкурсна комісія). Конкурсну комісію очолюють співголови - заступники голів Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненської обласної ради відповідно до розподілу функціональних повноважень. До складу конкурсної комісії обов'язково залучаються провідні вчені з відповідних наукових напрямів, голова комісії  з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради. Склад конкурсної комісії затверджується управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації. Члени конкурсної комісії беруть участь у її роботі на громадських засадах.

6. Для широкого ознайомлення громадськості з претендентами на присудження обласних премій та їх працями відповідна інформація розміщується на офіційних вебсайтах Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненської обласної ради та управління освіти і науки  Рівненської обласної державної адміністрації.

Рецензії, відгуки, зауваження на матеріали щодо робіт претендентів на  присудження обласної премії надсилаються управлінню освіти і науки  Рівненської обласної державної адміністрації і враховуються під  час прийняття конкурсною  комісією рішення  про висунення кандидатур для присудження  обласних премій.

7. Засідання конкурсної комісії вважається правомочним, якщо у ньому бере участь, у тому числі дистанційно, не менш як 2/3 її складу. Комісія приймає рішення таємним голосуванням більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії.

Члени конкурсної комісії зобов’язані не допускати конфлікту інтересів під час проведення конкурсного відбору пропозицій претендентів та голосування, про що зобов’язані повідомити до початку розгляду питання по суті. Член конкурсної комісії, у якого виявлено потенційний конфлікт інтересів, утримується від голосування з питань, що його становлять.

За умови отримання кількома роботами однакового рейтингового бала додатково враховується рівномірне представлення всіх пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, регіональний та гендерний аспекти.

8. Премії призначаються спільним розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації та голови Рівненської обласної ради на підставі рішення конкурсної комісії про висунення кандидатур для присудження премій.

9. Особам, яким призначено обласну премію, присвоюється звання  лауреата обласної  премії молодим ученим  за заслуги та досягнення в галузі фундаментальних  і  прикладних   досліджень   та  науково-технічних розробок.

У разі присудження премії колективу авторів грошова її частина ділиться між ними порівну.

10. Виплата обласних премій здійснюється за рахунок коштів, передбачених в  обласному бюджеті  на Обласну програму підтримки молоді на 2021 – 2023 роки, схвалену розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 16 грудня 2020 року № 776 та затверджену рішенням Рівненської обласної ради від 24 грудня 2020 року № 45.Начальник управління

освіти і науки  адміністрації                     Петро КОРЖЕВСЬКИЙ

Дата оприлюднення: 31 березня 2021 року

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux