Чергове підвищення пенсій з 01 грудня 2019 року

Законом України «Про державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 р. № 2629-VIII (далі – Закон № 2629) встановлено розміри прожиткового мінімуму для різних груп населення, зокрема, з 1 грудня 2019 року в Україні збільшується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1564,00 грн. до 1638,00 грн., прожитковий мінімум на одну особу з 1936,00 грн. до 2027,00 гривень.

З урахуванням вищезазначеного з 1 грудня 2019 року будуть автоматично проведені перерахунки пенсійних виплат у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму.

Перерахунку підлягатимуть мінімальні розміри пенсій. Тим особам, які отримують пенсійні виплати більші за мінімальні, буде перераховано доплату за понаднормативний стаж, яка визначається у відсотках від прожиткового мінімуму. Вищезазначені перерахунки не провадяться особам, які працюють або займаються підприємницькою діяльністю.

Таким чином пенсійні виплати тих осіб, які отримують пенсію в мінімальному розмірі, 1564,00 грн., збільшаться на 74,00 грн., та становитимуть 1638,00 гривень.

Працюючим пенсіонерам, перерахунок пенсії у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму, здійснюється після їх звільнення з роботи.

Разом з тим, нагадуємо про необхідність своєчасного, (протягом 10 днів з дня працевлаштування) повідомлення органів Пенсійного фонду України про своє працевлаштування для працюючих осіб пенсійного віку та громадян, які займаються підприємницькою діяльністю.

Крім того, підвищенню підлягають:

пенсії за особливі заслуги перед Україною;

підвищення ветеранам війни;

підвищення жертвам нацистських переслідувань;

мінімальні розміри пенсій учасникам бойових дій та інвалідам війни;

мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

надбавка донорам.

Одночасно повідомляємо, що розмір надбавки, передбаченої Законом України «Про донорство крові та її компонентів» визначений у відсотках до прожиткового мінімуму на одну особу, з 01.12.2019 – 2027,00 грн. в розрахунку на місяць, та буде складати 202,70 грн. (2027,00 грн. х 10 %).

Розміри підвищення пенсій з 01.12.2019 р. кожному пенсіонеру визначатимуться в індивідуальному порядку та в залежності від того, яка складова пенсійної виплати перераховуватиметься (доплата за понаднормативний стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення або надбавки).

Відділ нагляду за призначенням (перерахунком)

та виплатою пенсій центру по нарахуванню

 та здійсненню соціальних виплат

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux