Правила внутрішнього службового розпорядку для державних службовців апарату Рівненської обласної державної адміністрації

І. Загальні положення

Правила внутрішнього службового розпорядку для державних службовців апарату Рівненської обласної державної адміністрації (далі - Правила) визначають загальні положення щодо організації внутрішнього службового розпорядку в апараті обласної державної адміністрації, режим роботи, умови перебування державних службовців апарату обласної державної адміністрації (далі - державні службовці) на робочому місці та забезпечення раціонального використання їх робочого часу.

Службова дисципліна в апараті обласної державної адміністрації ґрунтується на засадах сумлінного та професійного виконання державними службовцями своїх обов’язків, створення належних умов для ефективної роботи, їх матеріально-технічного забезпечення, заохочення за результатами роботи.

Правила затверджуються загальними зборами державних службовців апарату обласної державної адміністрації за поданням керівника державної служби апарату обласної державної адміністрації і первинної профспілкової організації апарату на основі Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби від 03 березня 2016 року № 50, зареєстрованих у Мін’юсті України 25 березня 2016 року за № 457/28587.

Правила доводяться до відома всіх державних службовців апарату під підпис.

Загальні правила етичної поведінки

Державні службовці повинні дотримуватись вимог етичної поведінки.

Державні службовці у своїй роботі повинні дотримуватись принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність.

Державні службовці повинні уникати нецензурної лексики, не допускати підвищеної інтонації під  час  спілкування. Неприпустимими є прояви зверхності, зневажливого ставлення до колег та громадян.

Державні службовці під час виконання своїх посадових обов’язків повинні дотримуватися взаємоповаги, ділового стилю спілкування, виявляти принциповість і витримку.

Робочий час і час відпочинку державних службовців

Тривалість робочого часу державних службовців становить 40 годин на тиждень.

Для державних службовців встановлюється п’ятиденний робочий тиждень із тривалістю роботи з понеділка по четвер 8 годин 15 хвилин, у п’ятницю 7 годин, вихідні дні - субота і неділя.

Початок робочого дня о 09.00.

Закінчення робочого дня з понеділка по четвер о 18.15, у п’ятницю о 17.00.

Режим роботи апарату обласної державної адміністрації встановлюється з урахуванням загальноприйнятого режиму роботи підприємств, установ і організацій відповідно до чинного законодавства України.

Перерва для відпочинку і харчування становить 60 хвилин - з 13.00 до 14.00. Перерва не включається у робочий час, і державний службовець може використовувати її на власний розсуд. На цей час він може відлучатися з місця роботи.

Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

Забороняється відволікати державного службовця від виконання його посадових обов’язків.

Облік робочого часу в апараті обласної державної адміністрації здійснюється у табелі обліку робочого часу.

Вихід державного службовця за межі адміністративної будівлі обласної державної адміністрації у робочий час зі службових питань відбувається з відома його безпосереднього керівника.

Порядок повідомлення державним службовцем про свою відсутність

Державний службовець повідомляє свого безпосереднього керівника про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом.

У разі недотримання державним службовцем вимог пункту 1 цього розділу Правил складається акт про його відсутність на робочому місці.

У разі ненадання державним службовцем доказів поважності причини своєї відсутності на роботі він повинен подати письмове пояснення на ім’я керівника державної служби апарату обласної державної адміністрації щодо причин своєї відсутності.

Перебування державного службовця у приміщенні обласної державної адміністрації у вихідні, святкові, неробочі дні та після закінчення робочого часу

 1. Для виконання невідкладних завдань державний службовець може залучатись до роботи понад установлену тривалість робочого дня за наказом керівника державної служби апарату обласної державної адміністрації, про яке повідомляється первинній профспілковій організації апарату обласної державної адміністрації, в тому числі у вихідні, святкові, неробочі дні, а також у нічний час з компенсацією за роботу відповідно до законодавства.

Тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для кожного державного службовця не повинна перевищувати чотири години протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.

Керівник державної служби апарату обласної державної адміністрації за потреби може залучати державних службовців до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні.

Чергування державних службовців після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні здійснюється згідно з графіком, який затверджується керівником державної служби апарату обласної державної адміністрації.

У графіку чергування зазначаються: завдання, яке потребує виконання, відповідальний державний службовець, його посада, місце, дата та строк чергування.

У разі залучення до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні державного службовця, якого не включено до графіка, наступного робочого дня після чергування відповідна інформація подається відділом кадрової роботи апарату обласної державної адміністрації керівнику державної служби апарату обласної державної адміністрації для внесення в установленому порядку відповідних змін до такого графіка.

У разі залучення державного службовця до роботи понад установлену тривалість робочого дня в апараті обласної державної адміністрації запроваджується підсумований облік робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала норми тривалості робочого часу.

За роботу в зазначені дні (час) державним службовцям надається грошова компенсація у розмірі та порядку, визначених законодавством про працю, або протягом місяця надаються відповідні дні відпочинку за заявами державних службовців.

Забороняється залучати до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до надурочних робіт лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

Порядок доведення до відома державного службовця нормативно - правових актів, доручень та розпоряджень зі службових питань

Нормативно-правові акти, доручення, розпорядження зі службових питань доводяться до відома державного службовця шляхом ознайомлення у паперовій або електронній формі з підтвердженням такого ознайомлення.

Підтвердженням може слугувати підпис державного службовця (у тому числі як відповідального виконавця) на документі, у журналі реєстрації документів.

Нормативно-правові акти, які підлягають офіційному оприлюдненню, доводяться до відома державного службовця шляхом їх оприлюднення в офіційних друкованих виданнях, а також шляхом розміщення на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації.

Дотримання загальних інструкцій з охорони праці та протипожежної безпеки

Керівник державної служби апарату обласної державної адміністрації зобов’язаний забезпечити безпечні умови праці, належний стан засобів протипожежної безпеки, санітарії і гігієни праці.

Інструктування з охорони праці та протипожежної безпеки має здійснювати особа, на яку керівником державної служби апарату обласної державної адміністрації покладено відповідні функції.

Державний службовець повинен дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії та гігієни праці, протипожежної безпеки.

Умови праці на робочому місці, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються державними службовцями, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно- правових актів з охорони праці.

За стан пожежної безпеки та дотримання інструкцій з охорони праці в апараті обласної державної адміністрації відповідає керівник державної служби апарату обласної державної адміністрації та визначена ним відповідальна особа, на яку покладено такий обов’язок.

Порядок прийняття та передачі діловодства (справ) і майна державним службовцем

1. Державний службовець зобов’язаний до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків майно уповноваженій керівником державної служби апарату обласної державної адміністрації в апараті обласної державної адміністрації. Уповноважена особа зобов’язана прийняти справи і майно.

          2. Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою, на яку буде покладено виконання відповідних обов’язків, начальником відділу кадрової роботи апарату обласної державної адміністрації та державним службовцем, який звільняється.

Один примірник акта видається державному службовцю, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи цього державного службовця.

Прикінцеві положення

Недотримання вимог Правил є підставою для притягнення державного службовця до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.

Питання, пов’язані із застосуванням Правил, вирішуються керівником державної служби апарату обласної державної адміністрації, а у випадках, передбачених чинним законодавством, спільно або за згодою з первинною профспілковою організацією.

Створено: 15 листопада 2019 року

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux