Впровадження реформи децентралізації у Рівненській області

Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 № 214 (зі змінами від 24.01.2020 № 34) «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад» розроблено перспективний план формування територіальних громад Рівненської області, який затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 599-р. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/599-2020-%D1%80#Text

Зазначеним перспективним планом, який покриває 100 відс. території області, передбачено утворення в регіоні 64-х об’єднаних територіальних громад.

Паспорти спроможних територіальних громад Рівненської області

В даний час, в області сформовано 48 ОТГ, до яких увійшло 156 сільських, селищних та міських рад, що становить 42,7 відс. чисельності місцевих рад на початок об’єднання (довідково: на 01.01.2015 в області діяло 365 сільських, селищних та міських рад).

В об’єднаних громадах проживає 388,3 тис. осіб, або 33,7 відс. загальної чисельності населення області (довідково: станом на 01.01.2020 чисельність наявного населення області становила 1153,0 тис. осіб).

Загальна площа об’єднаних територіальних громад становить 8320,27 кв. км, що складає 41,5 відс. території області.

У 43-х об’єднаних громадах проведено перші місцеві вибори, у т. ч. у 2019 році – у 12-ти ОТГ.

Утворено Вараську (у складі Вараської міської ради та Заболоттівської сільської ради Володимирецького району) та Острозьку міські об’єднані територіальні громади (у складі Острозької міської ради та Розвазької сільської ради Острозького району).

Сформовано Зорянську ОТГ (у складі Зорянської та Радухівської сільських рад) та Білокриницьку ОТГ (у складі Білокриницької, Городищенської та Шубківської сільських рад) Рівненського району. Зазначені громади очікують призначення ЦВК перших місцевих виборів.

Утворено Городоцьку ОТГ Рівненського району (у складі Городоцької, Бронниківської та Обарівської сільських рад). Зазначена громада звернулася до облдержадміністрації щодо призначення ЦВК перших місцевих виборів.

Очікують призначення ЦВК довиборів депутатів до Крупецької ОТГ Рідківська, Теслугівська та Хотинська сільські ради Радивилівського району, до Привільненської ОТГ – Малосадівська сільська рада Дубенського району.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux