Інформація про хід виконання Плану заходів щодо реалізації у 2019 році в області Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки

В області значна увага приділяється питанням створення сприятливих умов для формування та розвитку інститутів громадянського суспільства, залучення громадськості до формування та реалізації державної політики.

Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» щороку на Рівненщині проводиться обласний конкурс з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету. Наразі триває реалізація заходів програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2019 році.

З метою активізації залучення представників інститутів громадянського суспільства до участі в конкурсах, підвищення якості програм (проектів, заходів) 21 березня 2019 року проведено навчання для представників інститутів громадянського суспільства щодо можливості отримання грантів громадськими об’єднаннями, ініціативними групами громадян, підготовки конкурсних пропозицій програм (проектів, заходів) для участі у конкурсах на отримання фінансової підтримки з місцевого бюджету відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка». Під час зустрічі детально поінформовано про правила оформлення заявок на обласний конкурс, перелік необхідних документів, пріоритетну тематику проектів, фінансові питання.

З 01 жовтня 2019 року на Рівненщині розпочався відбір проектів інститутів громадянського суспільства, які будуть реалізовуватися у 2020 році. Так, фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету надаватиметься проектам інститутів громадянського суспільства, у тому числі, діяльність яких спрямована на реалізацію молодіжної політики, вирішення соціальних питань, а також громадських об’єднань ветеранів. Кошти затверджено у рамках виконання обласних програм, зокрема, Програми соціального захисту населення Рівненської області на 2019 – 2025 роки, Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Рівненській області на 2017-2021 роки, Програми підтримки молоді на 2016 – 2020 роки.

З метою сприяння розвитку громадянського суспільства, залучення громадськості до формування, реалізації державної та регіональної політики облдержадміністрацією проводяться консультації з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики у різних сферах, широка інформаційно-роз’яснювальна робота з пріоритетних питань державної політики шляхом оприлюднення роз’яснювальних матеріалів в засобах масової інформації, проведення громадських слухань, круглих столів, зустрічей з громадськістю,семінарів, нарад, робочих зустрічей, виступів та тематичних передач на радіо, тематичних телефонних «гарячих ліній», а також інших заходів.

На офіційному веб-сайті облдержадміністрації у підрубриці «Консультації з громадськістю» (https://www.rv.gov.ua/konsultaciyi-z-gromadskistyu?v=5da6e0996bea0), розміщуються проекти нормативно-правових актів, спрямованих на практичну реалізацію пріоритетних напрямів державної політики.

Облдержадміністрацією спільно з причетними установами, організаціями області постійно проводяться зустрічі з представниками підприємницьких структур Рівненщини, в т.ч. навчальні семінари, бізнес-тренінги, наради, засідання за круглим столом.

Зокрема, 15 лютого 2019 року проведено засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва при облдержадміністрації на якому розглянуто питання щодо здійснення суб’єктами малого і середнього підприємництва господарської діяльності після закінчення мораторію на перевірки.

04 квітня 2019 року проведено навчальний тренінг з питань ведення господарської діяльності та залучення фінансово-кредитної підтримки за участю керівників окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, органів державного нагляду (контролю) в області, представників Західного регіонального представництва Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, банківських установ області, суб’єктів підприємницької діяльності регіону, громадських об’єднань підприємців та роботодавців.

24 травня 2019 року проведено форум «Європейські, національні та регіональні інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу», в якому взяли участь заступник голови облдержадміністрації, керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, представники обласної ради, виконавчого комітету  Рівненської міської ради, Головного управління ДФС у Рівненській області, обласного центру зайнятості, навчальних закладів, торгово-промислової палати, громадських об’єднань підприємців та  підприємств Рівненщини.

26 травня 2019 року за участю Агенції регіонального розвитку області проведено хакатон із організаційної підтримки впровадження сучасних форм виробничої кооперації суб’єктів ІТ-бізнесу.

13 вересня 2019 року проведено форум «Створення сприятливих умов для розвитку бізнесу через податкові та інституційні  механізми», в рамках якого нагороджено переможців регіонального туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінний платник податків – 2018».

29 жовтня 2019 року на Першому інвестиційному форумі за ініціативою Президента України в Маріуполі презентовано інвестиційний потенціал Рівненської області та представлено 4 масштабні проєкти, що характеризують регіон, як найбільш привабливий до залучення інвестицій,

08 – 09 листопада 2019 року відбувся IV Міжнародний Бізнес-Форум «Велике Рівне. Енергоефективність-2019», який став платформою для обміну досвідом та налагодження співпраці між бізнесом, владою та науковцями в сфері енергозбереження.

КЗ «Рівненський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій» розроблено навчальні програми підвищення кваліфікації з питань громадянської освіти та формування громадянських компетентностей у держаних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування. Так, у 2019 році підвищили кваліфікацію 167 осіб, з них 116 держслужбовців та 51 посадова особа місцевого самоврядування.

З метою формування правової культури та правової свідомості у суспільстві, підвищення рівня знань громадян щодо гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах життя та консолідацію громадянського суспільства, в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького прєкту Міністерства юстиції України «Я маю право!», Управлінням юстиції протягом 2019  року було проведено1785 правоосвітніх заходів, якими охоплено близько 119 тис. громадян.

Так, упродовж звітного періоду визначено соціально значущі теми, спрямовані на захист прав громадян, для проведення інформаційно-просвітницьких кампаній у межах правопросвітницького проекту «Я маю право!»: «Протидія булінгу та запобігання домашньому насильству», «Правові аспекти у сфері державної реєстрації», «Виборчі права громадян», «Запобігання та протидія корупції», «Відповідальне батьківство: захист прав дитини» та інше.

Під час проведення заходів було розповсюджено 139800 одиниць роздаткового матеріалу правовпросвітницького характеру, а саме буклетів, плакатів та брошур з тем: «Протидія домашньому насильству», «Аліменти», «Виконання рішення суду», «Стоп боулінг», «Виборчі права», «Пам’ятка для стягувача», «Пам’ятка для боржника», «Відповідальне батьківство», «Як оформити договір оренди землі», «Суд за участі присяжних», «Послуги ЦНАП – швидко та зручно», «Поїхати з дитиною за кордон».

З метою забезпечення правового захисту громадян шляхом надання безкоштовних консультацій при Головному територіальному управлінні юстиції у Рівненській області діє громадська приймальня з надання безоплатної правової допомоги, під час роботи якої за поточний рік надано 591 консультація громадянам, та «гаряча лінія» з надання безоплатної правової допомоги, під час роботи якої у 2019 році надано 347 роз’яснень правового характеру громадянам області.

Згідно Графіку проведення виїздів з метою надання адресної безоплатної правової допомоги незахищеним верствам населення та Графіку роботи мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги по населеним пунктах Рівненської області на 2019 рік, спільно з представниками Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області та із залученням представників Департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації (за згодою), здійснювалися виїзди в районні центри області з метою надання безоплатної правової допомоги громадянам.

Так, упродовж рокук працівниками Управління юстиції було проведено 84 виїзди під час яких надано 2020 роз’яснень чинного законодавства.

Управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА забезпечено інформаційний супровід низки проектів, ініціатив, реформ. З цією метою організовано виступи керівництва облдержадміністрації у ЗМІ, пресконференції та брифінги, розміщення тематичних публікацій на офіційних вебсайтах обласної та районних держадміністрацій, міськвиконкомів міст обласного значення, ОТГ, на їх сторінках у соціальній мережі Facebook. Керівники РОДА беруть участь у прямих ефірах програм місцевих ТРК, зокрема, «UA:Рівне», ТРК «Ритм», «Радіо Трек», «Рівне FM», надають інтерв’ю, телефонні та відеокоментарі для представників ЗМІ.

З метою запобігання шахрайству під час публічного збору благодійних пожертв на вулицях, площах, у парках, сферах, на стадіонах, вокзалах та інших публічних місцях в області налагоджена співпраця між поліцейськими та представниками благодійних організацій і громадських об’єднань. Зокрема, проводиться інформаційна та роз’яснювальна робота серед населення щодо проблемних питань виявлення та запобігання фактам шахрайських дій у сфері благодійної діяльності. Також відпрацьовується превентивне оперативне та інформаційне відпрацювання можливих схем шахрайства, алгоритм дій оперативних підрозділів Головного управління Національної поліції в Рівненській області, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також благодійників, волонтерів та громадських активістів.

На Рівненщині забезпечено висвітлення в засобах масової інформації заходів з реалізації в області Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства. Зокрема, на офіційних вебсайтах РОДА, на сторінках РОДА у соцмережі Faсebook, у месенджері «Telegram», у стрічці «Рівненські новини» на новинному Інтернет-порталі «Ukr.Net», в друкованих ЗМІ місцевої сфери розповсюдження та окремих загальноукраїнських, на сторінках місцевих Інтернет-ресурсів і телерадіокомпаній поінформовано про проєкти на отримання фінансової підтримки з місцевого бюджету для представників інститутів громадянського суспільства; Форум громадських рад; залучення представників інститутів громадянського суспільства до підготовки Стратегії Рівненської області до 2027 року; заходи у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux