Публічний звіт голови Березнівської районної державної адміністрації

Олега ПІЩАНСЬКОГО про роботу Березнівської районної державної адміністрації у 2019 році

 

Районна державна адміністрація в межах повноважень, визначених Законом України «Про місцеві державні адміністрації» здійснює виконавчу владу на території району, а також відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» реалізує повноваження, делеговані районною радою.

Робота органів виконавчої влади щодо забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку району, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів базується на програмно-цільовому методі.

Впродовж минулого року районною радою затверджено 17 районних програм, поданих структурними підрозділами районної державної адміністрації, територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

В 2019 році на фінансування 22 програм використано 6,757 млн. грн., що становить 98,3 % від виділених коштів (6,642 млн. грн.)

Хід виконання програм постійно аналізується відповідними структурними підрозділами райдержадміністрації, територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, розглядається на колегіях райдержадміністрації, “Днях контролю” при заступниках голови райдержадміністрації, оперативних нарадах при голові райдержадміністрації.

В 2019 році районною державною адміністрацією проведено 4 “Дні адміністрації” на базі сільських рад за результатами комплексних перевірок здійснення виконкомами сільських, селищної рад делегованих повноважень органів виконавчої влади.

Виконуючи делеговані повноваження, за минулий рік видано 448 розпоряджень голови райдержадміністрації з основної діяльності, переважна більшість з яких регулює виконання делегованих повноважень.

Головним програмним документом, що визначає основні напрями та прогнозні характеристики розвитку господарського комплексу, соціальної та гуманітарної сфер району є щорічна програма економічного і соціального  розвитку району.

В економічній сфері дії виконавчої влади були зосереджені на подоланні існуючих проблем, забезпеченні зростання продукції у базових галузях, залученні в економіку району інвестицій, розширенні внутрішнього ринку, здійсненні заходів із детінізації економічних процесів.

За 11 місяців 2019 року обсяг реалізованої промислової продукції склав 624,0 млн. грн. (січень-листопад 2018 року -  635,1 млн. грн.),  що становить 1,6 % в обласному обсязі реалізації промислової продукції.

У структурі обсягу реалізації 45,7 % припадає на виробництво харчових продуктів та напоїв, 25,4 % - виробництво хімічних речовин і хімічної продукції, 22 % -виробництво паперу та поліграфічна діяльність.

З метою розширення виробництва ТОВ “Українська сірникова фабрика” у звітному році розроблено проект землеустрою про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка перебуває в оренді відповідно до договору оренди землі, який пройшов екстериторіальне погодження  та знаходиться на погодженні в обласній державній адміністрації.   

Хлібокомбінатом Березнівського районного споживчого товариства проведено частковий поточний ремонт покрівлі виробничого приміщення площею 1200 м2 на що використано 90,0 тис. грн.

У районі з лютого 2019 року повноцінно запрацював кар’єр (ТОВ «Балашівський граніт») з прогнозним об’ємом виробництва від 100-150 м3 в рік, який добуває гранітний камінь, з якого виготовляється щебінь різних фракцій. Підприємством створено 20 нових робочих місць.


В агропромисловому комплексі району за січень-листопад 2019 року вироблено 6688,9 тонн м’яса та 469,6 тонн молока, обсяг вирощування (у живій масі) худоби та птиці становить 6813,6 тонн.

Відповідно до програм підтримки фермерських господарств та розвитку агропромислового комплексу, підтримки галузі тваринництва за рахунок коштів обласного та державного бюджету:

- чотири фермерські господарства через Рівненське відділення Укрдержфонду отримали бюджетну субсидію на загальну суму 156 тис. грн.;

- одне домогосподарство з району, яке утримує у власному домогосподарстві 3-х корів, отримало відшкодування з обласного бюджету за закуплену установку індивідуального доїння вітчизняного виробництва в сумі 12,9 тис. грн.;

- два фермерські господарства отримали дотацію за утримання корів на загальну суму 452,7 тис. грн.

Протягом 2019 року по сільських, селищній та міській радах виплачено дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби до 13-ти місячного віку в сумі 1724,5 тис. грн. (1153 голови).

Підприємствами району під урожай 2019 року посіяно сільськогосподарські культури на площі 5296,4 га. Збільшено посіви таких конкурентоздатних культур, як соняшнику на 1864 га, озимого ріпаку на 1017 га.

У 2019 році сільськогосподарськими підприємствами району додатково залучено до обробітку сільськогосподарської ріллі, яка раніше не була в обробітку, під посів сільськогосподарських культур на площі 305 га (ФГ «Родимівка» 82 га, СФГ «Липники» 10 га, СФГ «Шанс» 66 га, ФГ «Агро-Фонд» 25 га, ТОВ «Сервісагро-центр» 122 га).

Забезпечено виконання робіт по розкорчовуванню сільськогосподарських угідь, які заросли чагарниковою рослинністю на площі 83 га, та провапновано грунтів на площі 610 га. Яцьковицькою сільською радою проведено обстеження грунтів на площі 800 га.

Під урожай 2020 року посіяно озимих культур на площі 3608 га, в тому числі озимого ріпаку 120 га, озимих зернових 3488 га.

Районною державною адміністрацією проводиться систематична робота щодо надання допомоги сільськогосподарським товаровиробникам в укладенні договорів оренди на земельні частки (паї) для збільшення площ земель сільськогосподарського призначення, що перебуває в обробітку. Активні в укладанні договорів оренди землі: ТОВ «ЗАХІД АГРОПРОМ», ТОВ «Сервісагроцентр», ФГ «Агро Фонд», ФГ «Родимівка».

У минулому році Головним управлінням Дергеокадастру у Рівненській області проведено аукціони з продажу права оренди 11 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 176,2 га на території Балашівської та Губківської сільських рад.


В галузі земельних відносин протягом звітного періоду:

- продано у власність 9 земельних ділянок несільськогосподарського призначення площею 13,66 га загальною вартістю 1775,2 тис. грн.;

- проведено аукціони з продажу права оренди 11 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, 4 земельні ділянки комунальної власності в межах населених пунктів та 1 земельну ділянку для рибогосподарських потреб за межами населеного пункту загальною річною орендною платою 119,8 тис. грн.

Підготовлено до продажу 6 земельних ділянок площею 5,883 га вартістю відповідно до експертної грошової оцінки 843,7 тис. грн. та 1 земельна ділянка шляхом проведення земельних торгів, стартова річна орендна плата за землю якої становить 550,832 тис. грн.

Проведені роботи по встановленню меж с. Яцьковичі загальною вартістю 59,9 тис. грн., проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж затверджений на сесії районної ради 06.12.2019.

Розпочато роботи по поновленню нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Бистрицької сільської та Соснівської селищної рад.

В 2019 році районною комісією із визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам проведено 3 засідання. На засідання комісії запрошувались представники органів місцевого самоврядування та фізичні особи – підприємці, власники господарських будівель, з якими обговорювались питання щодо виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під об’єктами нерухомого майна. За результатами роботи комісії 1 суб’єкту господарювання нараховано збитки в сумі 35,3 тис. грн., по семи сільських радах укладено 20 договорів оренди землі з річною орендною платою 120,2 тис. грн.

 

Містобудування та архітектура

Протягом 2019 року продовжувалися роботи з оновлення містобудівної документації населених пунктів району. Розроблено та знаходяться в стадії погодження генеральні плани та плани зонування сіл Малинськ, Велике Поле, Вілля, Мочулянка. В стадії розроблення знаходяться генеральні плани та плани зонування сіл Хотин, Губків та міста Березне.

         В 2019 році продовжуються роботи з розробки Схеми планування території Березнівського району, а саме   ІV етап: Інженерна підготовка та захист території. Розробка розділів інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони) на особливий період та мирний час. Основні техніко-економічні показники. Рішенням Березнівської районної ради від 09.08.2019 № 670 передбачено кошти  на фінансування ІІІ етапу робіт розробки Схеми планування території Березнівського району в сумі 20000,00 гривень, які у вересні проплачені.


В 2019 році продовжувалася реалізація інвестиційних та будівельних проектів, в тому числі за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Продовжувалися роботи щодо реалізації проектів:

- “Реконструкція каналізаційних очисних споруд потужністю 1500 м3/добу в м. Березне”. Загальна кошторисна вартість проекту з врахуваннямм проведеного коригуваня становить 33,4 млн грн. На виконання даних робіт з початку року освоєно 6,8 млн. грн., в т. ч. 6,1 млн. грн кошти державного фонду регіонального розвитку. Всього з початку реалізації проекту використано 25,9 млн. грн.;   

- “Будівництво дошкільного навчального закладу на 150 місць на вул. Богдана Хмельницького в м. Березне”. Кошторирна вартість об’єкта після проведеного коригування становить 68,6 млн. грн. На виконання даних робіт з початку року освоєно 23,2 млн. грн., з них: 20,9 млн. грн. кошти державного фонду регіонального розвитку. Загальна сума освоєних коштів з початку реалізації проекту становить 35,7 млн грн.

Продовжується будівництво дитячого навчального закладу в с. Орлівка, на що з бюджету розвитку обласного бюджету у 2019 році виділено 1,0 млн. грн.

У звітному році в районі активно розпочато реалізацію спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» в частині поетапної реконструкції трьох ФАПів в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в селах Поляни, Поліське, Камянка, реконструкції амбулаторії з добудовою в селі Моквин та капітального ремонту шести сімейних амбулаторій в селах Балашівка,  Друхів, Вітковичі, Прислуч, Тишиця та Малинськ. На виконання даних робіт профінансовано 8,7 млн грн. Завершення даного проекту заплановано на вересень 2020 року.

За рахунок коштів державного бюджету із співфінансуванням з районного бюджету завершено будівництво чотирьох лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини у селах Зірне, Білка, Богуші та Бистричі. На будівництво яких використано: Зірне – 6,8 млн. грн., Богуші – 7,2 млн. грн., Білка – 6,8 млн. грн., Бистричі - 6,8 млн. грн.

Продовжувалася реалізація проектів спрямованих на соціально-економічний розвиток:

- реконструкція опорного закладу Прислуцький навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад”. Загальна кошторисна вартість будівництва 47,2 млн. грн. В звітному році використані кошти в сумі 2,6 млн. грн;

- реконструкція приміщення філії Яцьковицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів опорного закладу Балашівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Загальною кошторисною вартістю - 48,6 млн. грн. В звітному році використані кошти в сумі 3,6 млн грн.;

- капітального ремонту опорного закладу Балашівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (ремонт фасадів, ремонт сходової клітки поз.31). Кошторисна вартість капітального ремонту 5,6 млн. грн. У звітному році використані кошти сумі 521,0 тис. грн;

- реконструкції приміщення Тишицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (влаштування внутрішніх санвузлів). Кошторисна вартість робіт 3,2 млн. грн. Договірна ціна 2,8 млн. грн. На виконання робіт у звітному році виділено 2,3 млн. грн;

Для участі в обласному конкурі розвитку територіальних громад у 2019 році було подано 7 проектів від району, з яких 2 визнано переможними.

Реалізовано проект «Перше Digital-сузір'я муралів на карті України» за підтримки Український культурний фонд та Платформа взаємодій «Простір». Також на втілення задуму виділено кошти з районного та Бистрицького сільського бюджетів по 25 тис. грн відповідно.

Протягом минулого року Вітковицькою сільською радою реалізовано проект «Ремонт стаціонарної мостової переправи типу ТММ-3 (тяжкого механізованого моста) встановленого на дубових палях для вирішення проблеми сполучення сіл Вітковичі, Городище, Орлівка», який за результатами  обласного конкурсу розвитку територіальних громад визначено одним із переможних. Загальна вартість проекту 140 тис. грн. (56 тис. грн. кошти обласного бюджету, 40 тис. грн. - районного бюджету, 44 тис. грн. - сільського бюджету).

Проектно-кошторисна документація для будівництва мосту через річку Случ в с. Колодязне на території Прислуцької сільської ради не виготовлялася у зв’язку з відсутністю коштів на дані заходи у бюджеті сільської ради.


Впродовж року реалізовувався комплекс заходів, спрямованих на розвиток житлово-комунального господарства.

Протягом поточного року виконкомами сільських, селищної та міської рад затверджені нові економічно-обгрунтовані тарифи на послуги з теплопостачання, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, а також на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

Відбулося зростання тарифів в наступному розмірі: водопостачання та водовідведення – на 14%, теплопостачання – на 12%.

В 2015 році виконкомом Березнівської міської ради забезпечено виготовлення проекту „Реконструкція очисних споруд продуктивністю 1500 м3 на добу м. Березне” та отримано позитивний висновок експертизи. Загальна кошторисна вартість проекту становила 23,5 млн. грн. В 2019 році проведено коригування наявної проектно-кошторисної документації та 16 серпня отримано позитивний висновок державної експертизи. Загальна кошторисна вартість робіт склала 33,4 млн. грн.

В 2019 році продовжувалася реалізація даного проекту. Всього з початку реалізації проекту використано коштів в сумі 25,9 млн. грн.

Виконкомом Березнівської міської ради в 2018 році забезпечено виготовлення  проектно-кошторисної документації щодо реконструкції водопровідної мережі по вул. Миру в м. Березне,  загальною кошторисною вартістю 1486,129 тис. грн. В 2019 році зазначений проект не реалізовувався.

Також, Березнівською міською радою виготовлено проектно – кошторисну документацію «Реконструкція напірного каналізаційного колектора в м. Березне довжиною 1200 м» загальною кошторисною вартістю 2508,867 тис. грн.

У 2019 році відповідно до обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2017-2021 роки за кошти обласного природоохоронного фонду в сумі 2117,45 тис. грн. проведено реконструкцію напірного колектора в м. Березне довжиною 1200 м.

Разом з тим, КП «Березневодоканал» проведено поточний ремонт частини напірного каналізаційного колектора в міському парку відпочинку через гребний канал діаметром 250 мм протяжністю 108 м.п., на що виділені кошти Березнівської міської ради в сумі 198 тис. грн.

З метою упорядкування зон санітарної охорони джерел питного водопостачання ТДВ «Березне райсількомунгосп» замовлено у ТОВ «Бюро-земпроект» виготовлення проектів землеустрою під зони санітарної охорони водозаборів для 10 об’єктів та оплачено аванс в розмірі 2,6 тис. грн.

В 2019 році капітальний ремонт систем централізованого водопостачання в сільських населених пунктах не здійснювався.

Однак, ТДВ “Березне райсількомунгосп” проведено поточний ремонт артсвердловин та водопровідної мережі у селах Бронне, Білка, Маринин, Городище, Кам’янка, Яринівка. Товариством відремонтовано 5 свердловин та мереж протяжністю близько 180 м. На виконання робіт використано 78,0 тис. грн. власних кошів підприємства та 3,0 тис.грн. – кошти Бронської сільської ради.

За рахунок коштів місцевих природоохоронних фондів придбано 53 контейнери для роздільного збирання твердих побутових відходів на загальну суму 218,8 тис. грн. Березнівською міською радою за рахунок коштів міського бюджету в сумі 89,7 тис. грн. придбано 5 контейнерів для небезпечних відходів.

В 2019 році управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації забезпечено подання документів на обласний конкурс розвитку територіальних громад стосовно встановлення на умовах співфінансування станцій знезалізнення води у Друхівській, Полянській та Поліській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Дані проекти не стали переможними.

Невиконаними також залишилися наступні заходи Програми:

1. Протягом 2019 року в районі не створено жодного об'єднання співвласників багатоквартирних будинків.

2. У зв’язку з відсутністю відповідного фінансування не проводилась реконструкція очисних споруд в смт Соснове.

3. Протягом поточного року вузли обліку природного газу бюджетних установ району не були обладнані засобами дистанційної передачі даних.

Станом на 01.01.2020 всіма бюджетними установами району ведуться роботи щодо облаштування засобами дистанційної передачі даних. Так, забезпечено отримання технічного завдання в Березнівській дільниці Сарненського відділення АТ «Рівнегаз», передбачені відповідні кошти, а також укладені угоди на придбання вищезазначених засобів.

Разом з тим, на позачерговій сесії районної ради 09.10.2019 виділені кошти в розмірі 349,1 тис. грн. для облаштування засобами дистанційної передачі даних закладів загальної середньої освіти.


Основною метою у сфері  пасажирських перевезень на території району є гарантоване та ефективне задоволення потреб населення у безпечних та якісних послугах пасажирських перевезень.  

В 2019 році по дорогах загального користування місцевого значення виконані наступні роботи:

- влаштовано асфальтне покриття на автомобільній дорозі Князівка-Вітковичі -/Т-18-11/-Хотин протяжністю 5,38 км. Загальна вартість робіт становить 23,4 млн. грн;

- виготовлено проектно-кошторисну документацію на дорогу О 180105 Кам'янка-Велике Поле протяжністю 9,6 км. За результатами тендерної процедури укладено договір з переможцем торгів на проведення поточного середнього ремонту автомобільної дороги  Кам’янка – Велике Поле протяжністю 9,6 км на загальну суму 50,0 млн. грн.

- на завершальній стадії виготовлення проектно-кошторисної документації на дорогу О 180108 Моквин-Друхів-Поліське-Грушівка-Медведівка на відрізку Друхів-Грушівка протяжністю 6,7 км. Кошторисна вартість об’єкта 46,0 млн. грн.

Значні роботи виконувалися виконкомами сільських, селищної та міської рад щодо ремонту вулиць і доріг комунальної власності. Так, Березнівською міською радою проведено капітальний ремонт дорожнього покриття по вулицях Островського, Рівненська, Тиха загальною вартістю 1,97 млн грн. та капітальний ремонт тротуарів по вул. Зірненська, Буховича кошторисною вартістю 930 тис. грн.

Крім того, КП «Березнекомунсервіс» виконані роботи щодо:

- капітального ремонту дорожнього покриття по: вул. Островського кошторисною вартістю 950 тис. грн., вул. Рівненська кошторисною вартістю 570 тис. грн., вул. Тиха кошторисною вартістю 450 тис. грн.;

- капітального ремонту тротуарів по: вул. Зірненська кошторисною вартістю 580 тис.грн., вул. Буховича кошторисною вартістю 350 тис. грн.;

 - поточного ремонту асфальтного покриття на 17 вулицях м. Березне загальною площею 1,7 тис. м2  на загальну суму 845 тис. грн.;

- грейдерного вирівнювання дорожнього полотна по 32 вулицях міста  загальною площею 9,6 тис. м² на суму майже 30 тис. грн.;

- влаштування 12 км дорожньої розмітки, оновлення пішохідних переходів та оновлення 59 дорожніх знаків на вулицях міста на загальну суму майже 182 тис. грн.

В 2019 році з районного бюджету виділено кошти в сумі 100 тис. грн на ремонт доріг комунальної власності по Бистрицькій та Городищенській сільським радам (по 50 тис. грн відповідно).

Разом з тим, за рахунок коштів сільських рад в розмірі близько 800,0 тис. грн виконані поточні ремонти комунальних доріг в населених пунктах району.

 

В сфері енергозабезпечення та енергозбереження протягом 2019 року Березнівським РЕМ ПАТ “Рівнеобленерго” завершені роботи по реконструкції  повітряних ліній електропередач в с. Бистричі із встановленням 2 розвантажувальних трансформаторних підстанцій. Проведено також розчистку 94,6 км трас повітряних ліній 10-0,4кВ.

З метою зменшення споживання природного газу проведено ряд енергозберігаючих заходів у бюджетних установах району, зокрема, у адмінприміщеннях Прислуцької та Поліської сільських рад, ДНЗ с. Голубне, Камянському сільському будинку культури, сільських клубах сіл Михалин та Лінчин замінено вікна та двері на енергозберігаючі загальною вартістю 151,9 тис. грн.

Крім того, завершені роботи по капітальному ремонту будівель:

- Орлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (заміна вікон та зовнішніх дверей) на загальну суму 318,6 тис. грн.;

- філії Хотинська ЗОШ І-ІІ ступенів опорного закладу Прислуцький НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» (ремонт даху) на суму 1,1 млн грн.;

- гуртожитку Березнівського НВК «Економіко-гуманітарний ліцей – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» (ремонт даху, заміна вікон та зовнішніх дверей) на суму 1,5 млн. грн.

У зв’язку з відсутністю відповідного фінансування роботи щодо капітального ремонту системи опалення із застосуванням альтернативних джерел енергії комунального закладу “Централізована система публічно-шкільних бібліотек” Березнівської районної ради (дитяча бібліотека за адресою вул. Київська, 7) не проводилися.

У зв’язку з відсутністю коштів влаштування енергозберігаючого опалення в приміщеннях Губківського та Марининського сільських клубів не проводилось.

Протягом року проведено заміну вікон та дверей на енергозберігаючі в приміщеннях бюджетних установ району:

- Кам’янському будинку культури 5 вікон на суму 19,5 тис. грн;

- дошкільному навчальному закладі с. Голубне 17 вікон на суму 46,0 тис. грн.;

- КДК с. Городище 3 вікна та 1 двері на суму 7,0 тис. грн.

Виконкомом Балашівської сільської ради отримано технічні умови на 2 нововідведені житлові масиви (вул. Набережна - 42 житлових будинки, вул. Шкільна та пров. Шкільний – 95 житлових будинків) та укладено договір на виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення електрифікації вищезазначених масивів.

Крім того, у 2019 році завершено роботи з електрифікації новозбудованих вулиць на території Прислуцької сільської ради за рахунок коштів забудовників протяжністю 0,88 км.

З урахуванням вимог чинного законодавства для бюджетної сфери району розроблено ліміти споживання енергоносіїв (у розрізі електроенергії, газу, теплопостачання і води) та затверджені розпорядженням голови райдержадміністрації.

З метою оптимізації споживання енергоносіїв та заміщення природного газу альтернативними видами палива управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації забезпечено виготовлення 3 проектів для подальшої участі в обласному конкурсі з енергоефективності:

1. “Будівництво блочно-транспортабельної котельні з твердопаливними котлами для опалення опорного закладу Балашівська ЗОШ І-ІІІ ст.” кошторисною вартістю 1474,0 тис. грн.

2. “Капітальний ремонт існуючої котельні із встановленням твердопаливних котлів для опалення Бистрицького НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” кошторисною вартістю 1369,0 тис. грн.

3. “Будівництво модульної котельні Березнівського навчально-виховного комплексу “ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей з професійним навчанням” кошторисною вартістю 1699,9 тис. грн.

ТзОВ “СОЛАР ЯСКО” розроблено детальний план території для розміщення та будівництва будівель та споруд об’єкту енергогенеруючого підприємства (сонячної електростанції протяжністю не менше 500 кВт/год) по вул. Зірненська, 14 в м. Березне та укладено договір оренди землі, що посвідчено витягом з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права (дата реєстрації 19.11.2018). На даний час, ТзОВ «СОЛАР ЯСКО» завершена реалізація проекту щодо будівництва сонячної електростанції по вул. Зірненська, 14 м. Березне потужністю 500 кВт/год. Встановлено 1800 панелей на площі 1,1 га,  на що використано близько 12,0 млн. грн. інвестиційних коштів. 

ТзОВ “Українська сірникова фабрика” розроблено детальний план території для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій в урочищі “Аеропорт” за межами міста Березне.


В сфері міжнародного співробітництва Березнівський район здійснює зовнішні зносини та розвиває міжрегіональне співробітництво з Вармінсько-Мазурським воєводством Республіки Польща, в рамках укладеної угоди про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво.

У рамках Міжнародного освітянського «Партнер-клубу продовжується співпраця з Українською середньою школою м. Рига (Республіка Латвія), Українською гімназією м. Кишинів (Республіка Молдова), школою гімназією ім. І. Котляревського м. Бендери (Придністровська Молдавська Республіка).

З метою виховання у дітей шкільного віку та молоді активної громадянської позиції, організації роботи молодіжної платформи у селі, вдосконалення вивчення англійської мови, шкільна спільнота Бистрицького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» взяли участь у проекті Корпусу Миру США в Україні. І як результат, з жовтня 2018 року на два роки до участі в освітньо-громадському житті школи залучено волонтера з Сполучених Штатів Америки.

За підтримки волонтера Корпусу Миру Ешлі Коул, школа виграла грант в три тисячі доларів для технічного оснащення кімнати Молодіжних ініціатив, а також кошти на європейських і американських тренерів, які навчать школярів, педагогів та молодь села писати проекти, шукати кошти на здійснення своїх мрій, залучати громаду до вирішення соціальних, економічних, екологічних проблем села, впроваджувати бізнес-ідеї.

 

Невід’ємною частиною соціально-економічного розвитку району є розвиток сектору підприємництва, завдяки якому значна частина населення вирішує проблему свого працевлаштування.

Станом на 01 січня 2020 року у районі здійснють господарську діяльність 1447 фізичних осіб-підприємців (01.01.2019 - 1375), 9 суб’єктів середнього підприємництва та 229 суб’єктів малого підприємства (юридичних осіб).

Питома вага надходжень у зведеному бюджеті району від діяльності суб’єктів малого підприємництва станом на 01 січня цього року становить 28,7 % (по області 53,1 %.) або 271,9 млн грн.

Впродовж звітного періоду суб’єктами підприємницької діяльності орендовано 1,8 тис. м2 вільних площ комунального майна району і відповідно надходження від оренди до бюджетів відповідних рівнів становлять 682,5 тис. грн.

В районі функціонує Центр надання адміністративних, яким надається 69 адмінпослуг. За звітний період центром надано 13279  адміністративних послуг. За надання яких надійшло 638,9 тис. грн., в тому числі до районного бюджету - 518,7 тис. грн.

Торгова мережа Березнівського району налічує 522 об’єкти роздрібної торгівлі та закладів ресторанного господарства, в тому числі 355 магазинів. Протягом звітного року відкрилося 10 об’єктів роздрібної торгівлі.

З метою розвитку підприємницької діяльності, в тому числі сфери послуг, у 2019 році відкрито:

- майстерню з ремонту та пошиття одягу в м. Березне

- перукарню в с. Колодязне;

- перукарню в м. Березне;

- перукарню в с. Бистричі.

На вебсайті райдержадміністрації створено розділ «Захист прав споживачів», де висвітлюється вся необхідна інформація у сфері захисту прав споживачів.

 

Невід’ємною умовою виконання будь-яких програмних заходів із розбудови району, є успішна реалізація бюджетного процесу, що є  найголовнішим напрямом діяльності райдержадміністрації – це формування бюджету, пошуку додаткових джерел наповнення дохідної частини, ефективний розподіл та контроль за використанням бюджетних коштів. 

Протягом січня-грудня 2019 року до Зведеного бюджету надійшло 271,9 млн. грн., що на 30 млн. грн. більше ніж за 2018 рік. Зокрема, до державного бюджету мобілізовано 113,4 млн. грн., до місцевого – 158,5 млн. грн. Сплачено до бюджету малими підприємствами 35,6 млн. грн., суб’єктами підприємницької діяльності-фізичними особами – 42,4 млн. грн.

Протягом 2019 року до бюджету району надійшло власних доходів в сумі 143,5 млн грн., що складає 104,6 % до планових призначень, понад плану надійшло – 6,3 млн грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 22,3 млн. грн.

Планові призначення за звітний період не виконано по податку та збору на  доходи фізичних осіб (98,2%) та по оренді майнових комплексів (78,3%).

Районний бюджет виконано на 100,1 %, фактично надійшло 88,5 млн. грн. В порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 14,6 млн. грн.

Виконання планових показників забезпечено в розрізі всіх місцевих бюджетів району, крім Поліської сільської ради (94,4%).

Костопільським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Рівненської області протягом 2019 року забезпечено стабільне фінансування пенсійних виплат та допомог по Березнівському району. До бюджету Пенсійного фонду з початку року надійшло 474,2 тис. грн. страхових внесків, що становить 166,6% планових завдань.

Протягом 2019 року управлінням призначено 509 нових пенсійних справ, перераховано в ручному режимі 5006 раніше призначених пенсій, продовжено 561 виплату пенсій, на більш вигідний вид пенсії переведено 200 пенсіонерів.

За 2019 рік на відшкодування витрат по пільгових пенсіях надійшло 358,2 тис. грн., у тому числі погашено заборгованості 3,2 тис. грн.

З метою захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями і найманими працівниками, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників та відповідальності роботодавців за використання їх праці, проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи з початку поточного року проведено 12 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких розглядались питання легалізації виплати заробітної плати та забезпечення мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Тимчасовими робочими групами у січні – грудні 2019 року обстежено 135 суб’єктів підприємницької діяльності щодо дотримання трудового законодавства в частині використання найманої робочої сили.

За оперативними даними заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.01.2020 по економічно активних підприємствах та підприємствах банкрутах відсутня.

Середньомісячна заробітна плата штатного працівника у ІІІ кварталі  2019 року становила 8126 грн., або в порівнянні з відповідним періодом 2018 року зросла на 15 %.

Інформаційно-роз’яснювальна робота щодо дотримання вимог чинного податкового та трудового законодавства в частині використання найманої робочої сили та запобігання фактам неофіційних трудових відносин проводиться шляхом  розміщення матеріалів на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та в місцевих засобах масової інформації.

Протягом 2019 року проведено 214 допорогових закупівель на суму 22,8 млн. грн., в тому числі через систему електронних закупівель ProZorro – 12 закупівель на загальну суму 913,1 тис. грн.

Всього оприлюднено 306 звітів про укладені договори в системі електронних закупівель на загальну суму 26,0 млн. грн.

З початку року проведено 5 засідань районної робочої групи для вжиття заходів із виявлення та залучення до сплати до сільських, селищного, міського бюджетів платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне, альтернативне, біодизель, скраплений газ тощо).

За 2019 рік надходження по акцизному податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, які здійснюють діяльність на території Березнівського району становлять 2 489,0 тис. грн.


Одним з найважливіших показників соціальної захищеності дорослого працездатного населення є рівень його зайнятості та оплати праці як головного джерела доходів. 

Протягом січня - грудня 2019 року службою зайнятості працевлаштовано 1493 незайнятих громадян, що становить 102,2 відсотки до річного завдання. Протягом 2019 року на обліку перебувало 1486 безробітних проти 1775 відповідного періоду минулого року.

Отримали одноразову допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю 5 громадян (119,2 тис. грн.)

22 безробітних працевлаштовано на нове робоче місце з компенсацією роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 255,6 тис. грн.

З метою покращення благоустрою населених пунктів району у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру брали участь 284 безробітних.

На професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації скеровано 273 безробітних. Проведено інтерактивні заходи для молоді та учнів закладів загальної середньої освіти, якими охоплено 1066 осіб, 4 профінформаційні семінари для батьків, у яких взяло участь 198 осіб. Проведено 2 інформаційні семінари з питань впровадження підприємницької діяльності для 11 безробітних.

Станом на 01.12.2019 рівень безробіття становив 1,64% (станом на 01.01.2019-1,88%).

 

Проведено комплекс заходів щодо реалізації загальнодержавних та регіональних соціальних програм. На виконання Програми економічного і соціального розвитку проведено ряд ініційованих заходів з метою соціального захисту окремих вразливих груп населення району.

З районного бюджету для виплати одноразової грошової допомоги учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та сім’ям померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС виділені кошти в сумі 48,9 тис. грн. Проведено виплату одноразової грошової допомоги 150 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та 45 сім`ям померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на суму 48,6 тис. грн.

Для надання одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій на території Афганістану та з нагоди 30-річчя з дня виведення військ з Афганістану з районного бюджету виділено кошти в сумі 20,0 тис. грн. Грошову допомогу надано 88 учасникам бойових дій на суму 18,4 тис. грн.

В районі діє Програма соціального захисту учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил та членів їх сімей. Відповідно до програми виплачено одноразову грошову допомогу 37 учасникам антитерористичної операції на суму 38 тис. грн.

В звітному році 2 учасники АТО пройшли професійну реабілітацію в Березнівському районному спортивно-технічному клубі ТСОУ за спеціальністю «Водій автотранспортних засобів категорії «С», «Б» та 3 учасники антитерористичної операції отримали послуги з психологічної реабілітації в товаристві з обмеженою відповідальністю «Пансіонат Ірбіс».

На виконання пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» у 2019 році видано 108 пакунків, на транспортування яких використано паливно-мастильних матеріалів на суму 2,0 тис. грн.


Значна увага приділялась реалізації державної політики у галузях охорони здоров’я, освіти, культури, фізичної культури і спорту, молодіжної політики. 

Створено реєстр громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання. Забезпечено диспансерний нагляд сімейними лікарями на дільницях за даною категорією хворих.

В Березнівському районі проживає троє осіб хворих на муковісцидоз, з яких двоє дітей, 1 особа хвора на фенілкетонурію, 1 дитина має гемофілію. На реалізацію заходів щодо забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання з місцевого бюджету у 2019 році виділено та закуплено за кошти районного бюджету «Креон» на суму 52,8 тис. грн.; «Біовен» розчин на суму 8,1 тис. грн.; «Кселода» на суму 6,0 тис. грн. Всього закуплено медичних препаратів на суму 66,9 тис. грн.

Крім того, Рівненським обласним спеціалізованим диспансером радіаційного захисту та Рівненською обласною клінічною лікарнею безкоштовно передано препарати для хворих з рідкісними захворюваннями на суму 453,9 тис. грн.

Медичне обслуговування дитячого населення району здійснюється, як поза територіальним (дільничним) принципом, так і в залежності з яким лікарем підписали декларацію про надання первинної медичної допомоги.
Обов’язкові медичні профілактичні огляди учнів закладів загальної середньої освіти проводяться у відповідності до наказу МОЗ України №682 від 16.08.2010. Медичні профілактичні огляди здорової дитини віком до 3 років здійснюються відповідно до наказу МОЗ України №149 від 20.03.2008 «Про затвердження Клінічного протоколу медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3 років».

У звітному році в районі активно розпочато реалізацію спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» в частині поетапної реконструкції трьох ФАПів в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в селах Поляни, Поліське, Кам’янка, реконструкції амбулаторії з добудовою в селі Моквин та капітального ремонту шести сімейних амбулаторій в селах Балашівка,  Друхів, Вітковичі, Прислуч, Тишиця та Малинськ. На виконання даних робіт по зазначених об’єктах профінансовано 8,7 млн грн. Завершення даного проекту заплановано на вересень 2020 року.

АЗПСМ № 3 та № 4 в м. Березне заплановано розмістити в приміщенні автоколони та колишньої ветлікарні. На завершальному етапі ремонт приміщення АЗПСМ № 3.

На виконання Закону України від 14.11.2017 №2206-УІІІ «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» в Березнівському районі розроблений перспективний план спроможної мережі надання первинної медичної допомоги на 2018 – 2020 роки, згідно з яким в Березнівському районі завершено будівництво 4 амбулаторій загальної практики сімейної медицини з житлом для сімейних лікарів у селах Зірне, Білка, Богуші та Бистричі за рахунок коштів державного бюджету із співфінансуванням з районного бюджету. На будівництво яких використано: Зірне – 6,8 млн. грн., Богуші – 7,2 млн. грн., Білка – 6,8 млн. грн., Бистричі - 6,8 млн. грн. Всі амбулаторії забезпечені сучасним обладнанням, меблями, комп’ютерною технікою та укомплектовані штатами.

На забезпечення лікарськими засобами окремих груп населення зокрема, учасників бойових дій – учасників АТО та хворих певними категоріями захворювань відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», у 2019 році з районного бюджету КНП «Березнівський районний центр ПМД» виділено 200 тис. грн., які використані у повному обсязі.

Забезпечено виконання Урядової програми “Доступні ліки”. Хворі з серцево–судинними захворюваннями, цукровим діабетом та бронхіальною астмою забезпечуються медикаментами з доплатою або безкоштовно. У 2019 році виписано 13092 електронних рецептів (активних і погашених). В Березнівському районі 6 аптечних закладів відпускають медикаменти по програмі «Доступні ліки».

Хворі на хронічну ниркову недостатність IV стадії централізовано перевозяться від автовокзалу м. Березне до Рівненської обласної клінічної лікарні для проведення процедури гемодіалізу та у зворотному напрямку. Протягом 2019 року з районного бюджету виділено 99450 грн. на бензин для перевезення даних хворих.

З метою зміцнення матеріальної бази закладів охорони здоров’я району протягом 2019 року придбано 5 електрокардіаграфів, в т.ч. для Соснівської АЗПСМ на суму 117,0 тис. грн., 3 комп’ютери для Березнівської АЗПСМ №1 на суму 40,7 тис. грн. та 5 ноутбуків на суму – 74,1 тис. грн. В рамках благодійної допомоги придбана ультразвукова діагностична система на суму 233,0 тис. грн. та ультразвуковий датчик на суму 46,1 тис. грн.

Проведено ремонт пересувного флюорографа та флюорографічної установки на ньому на загальну суму 450,0 тис. грн. В 2019 році придбано 9 принтерів на суму 81,9 тис. грн. для сімейних лікарів, лічильник трьохфазний для Білківської АЗПСМ на суму 9,5 тис. грн., холодильник для Березнівської АЗПСМ №1 на суму 9,7 тис. грн; та 2 кондиціонери на суму 34,7 тис. грн.

У 2019 році на придбання необхідних матеріалів для проведення поточних ремонтів використано 123,0 тис. грн. Зокрема, проведено ремонт системи опалення в амбулаторії сімейної медицини с. Друхів та встановлено новий насос до системи опалення у Соснівській амбулаторії ЗПСМ, проведено заміну грубки та часткову заміну електропроводки ФАПу с. Поліське.

Всього в районі на сьогодні функціонує 15 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, з яких дві в м. Березне, та 28 ФАПів. Всі ці амбулаторії укомплектовані кадрами за рахунок залучених молодих спеціалістів (лікарів) та забезпечені медичним обладнанням. Середня заробітна плата сімейних лікарів складає 13,0 тис. грн., середнього медичного персоналу (медичні сестри) - 6,5 тис.грн. Для сімейних лікарів, які працють у новозбудованих амбулаторіях придбані чотири нові авто Reno Duster за кошти, виділені в рамках реалізації Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

Станом на 31.12.2019 лікарями первинної ланки укладено 49225 декларацій із населенням району, що становить 77,6 % від усього населення району. З метою активізації даної роботи сімейними лікарями постійно проводиться роз’яснювальна робота. Неодноразово питання підписання декларацій піднімалося в пресі та місцевому радіо.

Планові щеплення населення району проводяться Комунальним некомерційним підприємством «Березнівський районний центр первинної медичної допомоги» та Комунальним некомерційним підприємством «Березнівська центральна районна лікарня». Протягом 2019 року вакцина була в достатній кількості. Проведено зокрема: БЦЖ: заплановано – 625, виконано – 481 (76,96%); Поліомієліт: заплановано – 652, виконано – 652 (100%); АКДП: заплановано – 800, виконано – 800(100%); хіб: заплановано – 744, виконано – 501 (67,3%); Гепатит B: заплановано – 744, виконано – 672 (90,3%); КПК: заплановано – 818, виконано – 818 (100%); АДП-м(16 років): заплановано – 943, виконано – 819 (86,8%); АДП –м ( дорослі): заплановано – 7651, виконано – 2439 (31,9%).

Комунальним некомерційним підприємством “Березнівська центральна районна лікарня” забезпечується проведення профілактичних щеплень тільки новонародженим дітям в пологовому відділенні. За 12 місяців 2019 року народилось 678 дітей, з них: вакциновано проти туберкульозу 545, що становить 80,4 % від підлягаючих (невакциновано 133 дітей, з них 96 - через відмову батьків; 37 – через медичні протипокази) та проти гепатиту В вакциновано 392, що становить 57,8 % (невакциновано 286, з них відмов – 264; протипоказів – 22).

Комунальним некомерційним підприємством “Березнівський районний центр первинної медичної допомоги” профілактичні щеплення проти інфекційних захворювань в районі проводяться відповідно до календаря та в обсягах, які залежать від наявності імунобіологічних препаратів, що поставляються централізовано за рахунок коштів державного бюджету.

Комунальним некомерційним підприємством «Березнівська центральна районна лікарня» впроваджено 28 нових лікувально-діагностичних методик. Забезпечено стаціонарне лікування окремих груп населення, зокрема учасників бойових дій (АТО) на суму 94,6 тис. грн.

Забезпечено створення функціонального місця та встановлення комп’ютерного томографа, на що виділено кошти районного бюджету сумі 336,5 тис. грн. Комунальним некомерційним підприємством «Березнівська центральна районна лікарня» здійснено придбання медичного обладнання для хірургічного відділення, 2 електрокосарки, 10 комп’ютерів, 10 принтерів та встановлено систему відеоспостереження за рахунок коштів районного бюджету в сумі 442,4 тис. грн.


У галузі “Освіта” упродовж 2019 року проведено роботи з реконструкції, капітальних та поточних ремонтів приміщень ряду закладів освіти.

У звітному році виконувалися будівельні роботи з:

- реконструкції опорного закладу Прислуцький навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад”. Загальна кошторисна вартість будівництва 47,2 млн. грн. В звітному році використані кошти в сумі 2,6 млн. грн.;

- реконструкції приміщення філії Яцьковицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів опорного закладу Балашівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Загальна кошторисна вартість будівництва 48,6 млн. грн. В звітному році використані кошти в сумі 3,6 млн. грн.;

- капітального ремонту даху філії Губківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів опорного закладу Соснівський навчально - виховний комплекс “Гімназія - загальноосвітня школа І ступеня”. Використано передбачені на 2019 рік кошти з обласного бюджету у сумі 1,0 млн. грн.;

- капітального ремонту покрівлі опорного закладу Соснівський навчально-виховний комплекс “Гімназія - загальноосвітня школа І ступеня” та отримано позитивний висновок державної експертизи. Кошторисна вартість будівництва 1,5 млн. грн. У 2019 році використані кошти в сумі 1,4 млн грн.;

- капітального ремонту опорного закладу Балашівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (ремонт фасадів, ремонт сходової клітки поз.31). Кошторисна вартість капітального ремонту 5,6 млн. грн. У звітному році використані кошти сумі 521,0 тис. грн.;

- реконструкції приміщення Тишицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (влаштування внутрішніх санвузлів). Кошторисна вартість робіт 3,2 млн грн. На виконання робіт в минулому році виділено 2,3 млн. грн.;

- капітального ремонту покрівлі ДНЗ Князівського НВК «Загальноосвітня школа I-III ступенів-дошкільний навчальний заклад». В поточному році використано кошти з обласного бюджету у сумі 500,0 тис. грн.

Завершені роботи по:

- капітальному ремонту гуртожитку Березнівського навчально-виховного комплексу «ЕГЛ - ЗОШ I-II ступенів» Березнівської районної ради, загальна кошторисна вартість робіт 1,5 млн грн. Проведений енергоаудит з енергоефективності для отримання сертифікату енергетичної ефективності будівлі та готуються документи в подальшому отримати сертифікат, який засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта;

- капітальному ремонту Орлівської загальноосвітньої школи I-III ступенів (заміна вікон на металопластикові). Загальна вартість робіт 318,6 тис. грн.

Продовжуються роботи з капітального ремонту будівлі Березнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Березнівської районної ради (заміна вікон та зовнішніх дверей, ремонт входів).

Продовжуться роботи з ремонту даху Березнівської гімназії Березнівської районної ради імені Миколи Буховича. На проведення зазначених робіт у 2019 році були виділені кошти з районного бюджету в сумі 1,56 млн. грн., з них на виготовлення ПКД та проведення робіт використано 329,0 тис. грн. Частина субвенційних коштів в сумі 416,0 тис. грн. була перенаправлена на проведення поточного ремонту внутрішніх вбиралень.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт даху Березнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, проект знаходиться на державній експертизі. Кошторисна вартість капітального ремонту  3,5 млн. грн.

         Розпочато роботу дошкільного підрозділу Яблунівської філії опорного закладу Кам’янський ліцей Березнівської районної ради (діє 1 різновікова група).

            У 2019-2020 навчальному році у 17-ти закладах загальної середньої освіти району відкрито 50 класів інклюзивного навчання, у яких навчається 57 дітей з особливими освітніми потребами.

         Функціонують 5 логопедичних пунктів, які здійснюють корекційно-розвиткову роботу. З метою забезпечення прав дітей із особливими освітніми потребами щодо здобуття ними рівного доступу до якісної освіти, адаптації та інтеграції їх у суспільство, забезпечено функціонування  10-ти інклюзивних груп для 19 дітей з особливими освітніми потребами у 6-ти закладах дошкільної освіти.

         З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної освіти, надання психолого-педагогічної допомоги в районі функціонують комунальні установи «Березнівський інклюзивно-ресурсний центр» та «Соснівський інклюзивно-ресурсний центр» Березнівської районної ради Рівненської області. Рішенням Березнівської районної ради від 17.05.2019 №646 створено комунальну установу «Балашівський інклюзивно-ресурсний центр» Березнівської районної ради, який на даний час розпочав свою роботу. Для його оснащення використано субвенцію з державного бюджету в розмірі 200,0 тис. грн.

         У трьох закладах загальної середньої освіти району (Березнівський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей з професійним навчанням», опорний заклад Балашівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Бистрицький НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів–ДНЗ») облаштовані ресурсні кімнати, на що з державного бюджету виділено 351,2 тис. грн.

Рішенням обласної ради  від 15 травня 2019 року № 1297 «Про внесення змін до обласного бюджету Рівненської області на 2019 рік» Березнівському району виділено субвенцію у сумі 2,6 млн грн. на організацію нового освітнього середовища на 2019-2020 навчальні роки:

-     на закупівлю дидактичних матеріалів для учнів початкових класів, що навчаються за новими методиками відповідно до Концепції “Нова українська школа” в сумі 655,3 тис. грн.;

-     на закупівлю сучасних меблів для початкових класів нової української школи в сумі 1,2 млн грн.;

-     на закупівлю музичних інструментів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів нової української школи в сумі 754,7 тис. грн.

Рішенням районної ради від 22 лютого 2019 року № 588 «Про внесення змін до районного бюджету на 2019 рік» передбачено кошти в сумі 1,0 млн грн. для співфінансування закупівель меблів, обладнання, дидактичного матеріалу, необхідних для впровадження компетентнісного навчання.

Управлінням освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, закладами загальної середньої освіти району проведено роботу щодо закупівлі вищезазначених засобів і предметів відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

За кошти  районного бюджету у сумі 1,2 млн грн. та обласного бюджету         2,5 млн грн. придбано два шкільних автобуси для опорних шкіл Балашівська ЗОШ І-ІІІ ступенів та Прислуцький НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»  Проведені капітальні ремонти наявних шкільних автобусів опорних закладів Кам’янський ліцей та Балашівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Марининської та Поліської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Моквинського НВК «Гімназія –ЗОШ І ступеня», на що використано кошти в сумі 230,0 тис. грн.

У зв’язку з відсутністю коштів не виготовлялася проектно-кошторисна документація на:

- капітальний ремонт існуючого приміщення під комбіновану майстерню Поліської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради;

- будівництво нової школи в с. Вітковичі;

- будівництво дошкільного навчального закладу в с. Балашівка;

- будівництво дошкільного навчального закладу в с. Колодязне;

- реконструкцію системи опалення у дошкільному навчальному закладі смт Соснове.

У зв'язку з відсутністю коштів не проводися роботи з капітального ремонту даху будівлі Березнівського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад» в м. Березне; капітального ремонту Зірненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради; капітального ремонту дошкільного навчального закладу ясла-садок “Калинка” Бронської сільської ради; капітального ремонту покрівлі дошкільного навчального закладу “Берізка” с. Кам'янка Березнівського району Рівненської області; капітального ремонту даху будівлі дошкільного навчального закладу ясла-садок “Ромашка” в с. Моквин; капітального ремонту дошкільного навчального закладу “Золота рибка” в с. Поляни Березнівського району Рівненської області; реконструкції приміщень дошкільних навчальних закладів сіл Богуші, Тишиця.

 

Впродовж 2019 року працівниками культури проведено ряд урочистих заходів з нагоди державних, професійних та релігійних свят: День Незалежності, День Державного Прапора України,  День Гідності та Свободи тощо.

За участю працівників сільських клубних закладів району відбулися районний фестиваль Вертепів, гуртів колядників та щедрувальників «Коляда», районний конкурс читців-декламаторів «Кобзарева струна не вмирає», присвячений 205-ій річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, районна виставка декоративно-ужиткового мистецтва, Великодніх кошиків та композицій «Христос Воскрес! Воскресне Україна!», районний етап обласного фестивалю-конкурсу молодих виконавців сучасної української естрадної пісні «Зоряний шлях», районний етап обласного фестивалю-конкурсу культурно-дозвіллєвих комплексів «І творчістю хата багата», свято традиційної поліської кухні «День гарячого казана» та інші.

Протягом звітного періоду забезпечено підтримку аматорських колективів району, їх участь у районних, обласних та всеукраїнських фестивалях і конкурсах, а саме:

- в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя»;

- у Всеукраїнському фестивалі народної творчості «Зелене Купало в літо упало»;

- в обласному фестивалі патріотичної пісні «Повстанські ночі»;

- в обласному фольклорно-етнографічному фестивалі «Журавлина»;

- у всеукраїнському фестивалі народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки»;

- у І-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі гумору та народної і авторської жартівливої пісні «Лісапетфест-2019» та ін.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на:

- капітальний ремонт будинку культури в м. Березне по вул. Київській, 10 (у звітному році роботи по даному об’єкту не проводились);

- капітальний ремонт будівлі комунального закладу «Березнівський районний краєзнавчий музей» (заміна покриття та даху), роботи не проводились.

Проведено ремонтні роботи приміщення Трудового архіву Березнівського району щодо відведення води від фундаменту та влаштування водостоків на даху будівлі, що знаходиться за адресою: м. Березне вул. Андріївська, 1.

Проведений поточний ремонт даху Колодязнівського сільського будинку культури.

У зв’язку з обмеженістю фінансових ресурсів не виконано ряд запланованих заходів програми, зокрема:

- ремонт приміщення відділу обслуговування Березнівської центральної районної бібліотеки за адресою: м. Березне, вул. Андріївська, 1.

- капітальний ремонт приміщень Грушівського, Яблунівського, Хмелівського сільських клубів;

- реконструкція даху приміщень Більчаківського, Марининського сільських клубів.

За звітний період бібліотечний фонд системи публічно-шкільних бібліотек поповнено на 7831 примірник документів на суму 392,435 тис. грн., з них:

- книг – 1057 примірників на суму 120,573 тис. грн.;

- підручників – 6493 примірники на суму 218,467 тис. грн.;

- періодичних видань – 278 примірників на суму 53,395 тис. грн.;

- власних електронних ресурсів – 3 примірники.

Протягом року бібліотечні працівники взяли участь в різних проєктах та конкурсах, зокрема:

- в обласному літературному конкурсі «Я − патріот!»;

- в конкурсі міні-грантів бібліотечних ініціатив 2019 року від громадської організації «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації». Автор проєкту «Оптиміст срібного віку» Ковальчук Ірина Віталіївна, бібліотекар Соснівської міської бібліотеки-філії для дорослих;

- у Всеукраїнському конкурсі «Книгоманія – 2019»;

- у районному конкурсі «Найкращий читач літа – 2019»;

- у заходах в рамках «Всеукраїнського тижня дитячого читання».

На території району налічується 97 пам’яток культурної спадщини, що перебувають на державному обліку, з них 3 національного значення.

Виконавчими комітетами сільських, селищної, міської рад спільно з відділом культури райдержадміністрації постійно здійснюється контроль за захистом об’єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження, проводиться обстеження пам’яток історії, монументального мистецтва, архітектури відповідно до переліків об’єктів культурної спадщини, що знаходяться на державному обліку.

Пам’ятник Героям Небесної Сотні у місті Березне не встановлено у зв'язку з  відсутність коштів.

Відділом культури райдержадміністрації розроблено 11 туристичних маршрутів: 7 – по району, 4 – на території регіонального ландшафтного парку «Надслучанський» та 9 екологічних стежок.

На території району нараховується 10 приватних садиб, які надають послуги з сільського туризму, а саме: 5 власників садиб в селі Маринин, 2 в селі Хотин, 1 в селі Більчаки, 1 в селі Губків, 1 в селі Прислуч.

Інформація про послуги, що надаються в сфері туризму на території району розміщена на офіційному сайті райдержадміністрації та офіційні сторінці «Березнівщина туристична» соціальної мережі Фейсбук.

Виконавчим комітетом Губківської сільської ради, відділом культури райдержадміністрації у 2019 році подано 2 проєкти на обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад за напрямком «Розвиток туристичної діяльності». Проєкт «Створення еко-кемпінгу «Соколині гори». Стимулювання розвитку туризму в с. Губків, Березнівського району, Рівненської області» Губківської сільської ради став одним з проєктів-переможців. В рамках реалізації проєкту встановлено 5 бесідок, 5 помостів для розміщення туристичних наметів, сонячну батарею, 2 біотуалети, баки для роздільного сортування сміття. Біля кожної бесідки облаштували спеціальні місця для розведення багаття.

 

Постійно здійснюються заходи щодо дотримання права дітей на сімейне виховання, запобігання безпритульності та бездоглядності, поліпшення соціального стану дітей.

В грудні 2019 року Березнівським районним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді та службою у справах дітей райдержадміністрації проведено новорічні заходи для:

- дітей із сімей вимушених переселенців;

- дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- дітей з інвалідністю.

До участі у згаданих заходах залучено 666 дітей зазначених вище категорій, для даних цілей з районного бюджету виділено 74,0 тис. грн.

Березнівським районним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді протягом минулого року проведено ряд масових заходів з метою формування та пропагування здорового і безпечного способу життя, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі. Зокрема, проведено інформаційно-просвітницькі акції з нагоди: Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, Всесвітнього Дня боротьби з тютюнопалінням, Міжнародного дня боротьби із вживанням наркотиків,  Всесвітнього дня здоров'я, Міжнародного дня боротьби із СНІДом. В рамках акцій проведено 6 відеолекторій, прочитано 17 лекцій, озвучено 5 радіопередач з питань популяризації здорового способу життя на ТРК “Березне”. Заходами охоплено 618 осіб.

Працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації проведено ряд заходів в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

           З метою пропагування здорового, безпечного способу життя та цінності сім’ї, із залученням медичних працівників, психологів проведено 4 семінари для опікунів, піклувальників, прийомних батьків, на яких висвітлювались наступні питання: «Булінг в учнівському середовищі», «Як правильно спілкуватись з дітьми», «Презентація веб-базованої платформи для профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа», «Ознаки булінгу та відповідальність за його вчинення», «Про стан проходження медичних оглядів дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування».

Проведено 10 перевірок стану організації правового виховання та профілактики правопорушень серед неповнолітніх у школах та 11 зустрічей з учнями начальних закладів району.

Протягом 2019 року оздоровлено 151 дитину, яка потребувала особливої соціальної уваги та підтримки, з них: 13 дітей з інвалідністю, 23 дитини-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, 93 дитини з багатодітних та малозабезпечених сімей, 3 талановитих та обдарованих дітей, 8 дітей, які перебувають на Д-обліку, 1 дитина учасника АТО.

У 2019 році з районного бюджету передбачено субвенцію обласному бюджету на надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок на оздоровлення дітей Березнівського району в сумі 218,6 тис. грн.

Станом на 30.12.2019 на обліку у Березнівському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало 109 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах (294 дитини) та 12 осіб. Протягом року знято з обліку 24 сім'ї (55 дітей) та 9 осіб, поставлено на облік 20 сімей (55 дітей) та 11 осіб.

Під соціальним супроводом перебувало 15 сімей, в яких влаштовано під опіку та піклування 23 дитини, позбавлених батьківського піклування, для прийомних сімей надано 19 соціальних послуг, налагоджена співпраця з навчальними закладами, в яких навчаються діти із прийомних сімей.

З метою запобігання дитячої безпритульності та бездоглядності, а також виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками Березнівського відділення поліції Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області протягом 2019 року проведено 51 рейд по місцях масового відпочинку, дозвілля дітей та молоді, закладах торгівлі, громадського харчування та 54 рейди по сім’ях громадян району.

Обстежено 167 сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, кризових сімей, з приводу вчинення насильства в сім’ї та проведено профілактичну роботу з батьками у вищезазначених сім’ях.

На облік служби у справах дітей райдержадміністрації протягом 2019 року поставлено 15 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З метою профілактики ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків проведено 182 профілактичні бесіди з батьками. Станом на 01.01.2020 поновлено банк даних щодо дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. На обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 28 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах (11 сімей), в тому числі 7 дітей - з підстав скоєння насильства.

Протягом 2019 року 6 дітей поставлено на первинний облік дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких: двом дітям надано статус дитини-сироти, чотирьом – статус дитини, позбавленої батьківського піклування.

Станом на 01.01.2020 на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 77 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 55 дітей перебуває під опікою та піклуванням, 5 - у прийомних сім’ях, 12 – у дитячих будинках сімейного типу. Не охоплені сімейними формами виховання 5 дітей (діти старшого віку та діти зі значними вадами здоров’я).

У районі функціонує 1 прийомна сім’я, в якій виховується 1 дитина, та проживає 27 усиновлених дітей.

Протягом 2019 року здійснено 54 обстеження матеріально-побутових умов проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомній сім’ї, сімей потенційних опікунів, піклувальників.

У 2019 році для Березнівського району виділено субвенцію з державного бюджету у сумі 1,4 млн грн. для придбання житла чотирьом особам з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. На цей час одна особа з  числа дітей-сиріт придбала квартиру, інші троє в пошуку житла.

З метою забезпечення участі та проведення молодіжних освітньо-виховних, культурно-мистецьких, інтелектуальних, спортивних, інформаційно-просвітницьких та інших заходів із широким залученням громадських організацій та органів студентського самоврядування, спрямованих на виховання у молоді почуття особистої та національної гідності, підвищення рівня правових знань, правової культури та правової поведінки молоді, в районі проведено ряд заходів. Також протягом року проводилася велика кількість заходів з інформаційно-просвітницької роботи у сфері національно-патріотичного виховання дітей та молоді, розвиток та підтримка скаутського руху в Березнівському районі, впровадження пластової методики виховання в навчальних закладах району, зокрема

           - 10 лютого на базі комунального закладу «Соснівський Центр дитячої та юнацької творчості» Березнівської районної ради шаховий турнір, присвячений 30-ій річниці виведення військ з Афганістану;

- 15 березня відбувся семінар-практикум з національно-патріотичного виховання для вчителів та педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти;

- в березні в комунальному закладі «Районний будинок дитячої та юнацької творчості» Березнівської районної ради проведено районний конкурс «Учнівське самоврядування очима школярів»;

- 22 березня на базі Березнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів школи №2 відбулася Всеукраїнська імітаційна гра-моделювання президентських виборів «Я обираю Президента України», що відбувається в рамках Всеукраїнського проекту «М18: Ми можемо більше»;

- з нагоди  річниці з дня народження Т. Г. Шевченка діти та молодь взяли участь у районному конкурсі-огляді «Кобзарева струна не вмирає»;

- 17 травня в комунальному закладі «Районний будинок дитячої та юнацької творчості» Березнівської районної ради відбулась конкурсно-розважальна програма «Доньки-матері» до Дня матері. Участь у заході взяли 5 сімейних команд у тандемі мама-донька, які представили себе, свої сім’ї, розказали про свої традиції, вподобання, хобі, спільне дозвілля та взяли участь у конкурсах;

- 21 травня - ХХII обласний фестиваль власної дитячої поезії «Провесінь – 2019»;

- 29 травня -  обласний літературний конкурс «Я − патріот!», у якому взяли участь публічно-шкільні бібліотеки філії сіл Моквин, Голубне, Тишиця, Яринівка, Яцьковичі, Поліське, Малушка, бібліотека-філії опорного закладу Соснівський навчально-виховний комплекс «Гімназія–ЗОШ І ступеня»;

- 03 червня організована поїздка до Рівненського зоопарку для 45 дітей пільгових категорій з Березнівського району.

- 15-17 червня - веломарафон «Поліська Січ 2019», контрольними пунктами якого стали м. Березне та с. Більчаки Березнівського району, організатори заходу – ГО «Спілка велосипедистів Рівного», кількість учасників – 600 осіб з 18 регіонів України;

- 30 червня - Всеукраїнський турнір зі змішаних єдиноборств ММА серед дітей, молоді та дорослих пам’яті Героя України Івана Городнюка;

- 28 вересня - районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»);

- з нагоди Дня батька проведено акцію «Безліч причин. Чому я люблю свого тата»;

- 4 грудня 2019 року з нагоди відзначення Міжнародного Дня осіб з інвалідністю 30 дітей з особливими потребами разом зі своїми батьками відвідали парку сімейного відпочинку SkyUp м.Рівне.

Крім того, у 2019 році Березнівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 94 сім’ям району надано гуманітарну допомогу одягом та взуттям.

Конкурс проектів молодіжних  громадських організацій проводився районною державною адміністрацією у березні 2019 року. Березнівська районна громадська молодіжна організація «Центр молодіжних ініціатив «Разом» та громадська організація «Особливий кіндер» подали  два проекти та отримали відповідне фінансування. Дані проекти реалізовані в минулому році відповідно до Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Березнівському районі на 2017-2021 роки.

Для забезпечення діяльності громадської організації «Асоціація батьків з інвалідністю та особливими потребами «Особливий кіндер» виділено дві кімнати площею 52 м2 у приміщенні КЗ «Березнівська друкарня» Березнівської районної ради. Протягом 2019 року відділом молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації надано організаційну, методичну і фінансову допомогу у проведення заходів та акцій організованих даною громадською організацією.

 

Є досягнення району в галузі фізичної культури і спорту.

Спортсмени, в тому числі спортсмени з інвалідністю району, брали участь у районних, обласних та всеукраїнських змаганнях з футболу, греблі на байдарках та каное, греко-римської боротьби, легкої та важкої атлетики, шахів, настільного тенісу, пауерліфтингу, плавання, стрільби з лука.

У 2019 році на утримання закладу об’єднання громадян «Березнівська дитячо-юнацька спортивна школа «Колос» Рівненської обласної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» агропромислового комплексу України з районного бюджету виділено 766,4 тис. грн.

На утримання комунального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа» Березнівської районної ради виділено 4 567,9 тис. грн. У закладах загальної середньої освіти організовано роботу 12 філій дитячо-юнацької спортивної школи з шести видів спорту, якими охоплено 339 дітей шкільного віку. Філії діють в селах Кам’янка, Городище, Зірне, Бистричі, Балашівка, Поляни та селищі Соснове.

Матеріально-технічна база спорту налічує: веслувальний канал, стадіон «Колос», 2 плавальних басейни, зал сухого плавання, спортивний комплекс «Колос», сучасний спортивний комплекс комунального закладу «Березнівський ліцей-інтернат спортивного профілю»  Березнівської районної ради (спортивний зал для ігрових видів спорту, зал важкої атлетики, зал для занять з луком, лукодром, футбольне поле). Окрім того, в районі наявні 32 футбольних поля, 3 тенісні корти, 3 майданчики з синтетичним покриттям, 23 спортивні зали, 125 спортивних майданчиків, 16 стрілецьких тирів.

У 2019 році завершені роботи з будівництва майданчику з синтетичним покриттям на базі комунального закладу «Березнівський ліцей-інтернат спортивного профілю» Березнівської районної ради.  На проведення зазначених робіт виділено кошти з державного бюджету в сумі 1,5 млн. грн.

Проведені роботи по відновленню газону на центральному стадіоні «Колос».

З метою доступності фізкультурно-оздоровчих послуг зі спортивної реабілітації забезпечений доступ до спортивних споруд для учасників бойових дій, насамперед для осіб з інвалідністю з їх числа. Функціонує відділення важкої атлетики, в якому займаються спортсмени з вадами здоров'я (пауерліфтинг). Усім учасникам АТО  надається можливість безкоштовно відвідувати плавальний басейн комунального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа» Березнывської районної ради.

З метою підтримки дітей та молодих людей з обмеженими можливостями створено Березнівську громадську організацію Клуб «Інваспорт», яка здійснює свою статутну діяльність в приміщенні комунального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа» Березнівської районної ради.

Спортсмени з інвалідністю беруть участь у районних, обласних та всеукраїнських змаганнях з шахів, настільного тенісу, пауерліфтингу, плавання, для цих цілей з районного бюджету витрачено 4,5 тис. грн. Спортсмени з інвалідністю взяли участь у шести обласних змаганнях з важкої та легкої атлетики, шахів.

На виконання заходів Програми розвитку фізичної культури і спорту в Березнівському районі на період до 2020 року у 2019 році виділено на спортивно-масову роботу 130,0 тис. грн.: на підтримку федерації греко-римської та вільної боротьби – 50,0 тис. грн., ГО «Березнівська районна федерація футболу» на проведення районного чемпіонату з футболу та участі команди ветеранів в Першості Рівненської області з футболу серед ветеранських команд 35+ сезону 2019 року – 80,0 тис. грн., та громадській організації «Футбольний клуб «СЛУЧ-БЕРЕЗНЕ» для забезпечення участі команди в Першості Рівненської області з футболу 2019 року (ІІ ліга) -125,0 тис. грн.

В комунальному закладі «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа» Березнівської районної ради проведені  роботи по реконструкції парної в плавальному басейні. З липня поточного року забезпечено її функціонування.


Не менш важливим є напрям спільної роботи з інститутами громадянського суспільства.

В рамках реалізації Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Березнівському районі на 2017 - 2021 роки районною державною адміністрацією  проведено конкурс з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких у 2019 році надавалась фінансова підтримка за рахунок коштів районного бюджету. У результаті конкурсного відбору проект «Сучасні аспекти методики М. Монтессорі в корекційній роботі з дітьми з особливими потребами», розробником якої є громадська організація «Асоціація батьків дітей з інвалідністю та особливими потребами «Особливий кіндер» та проект «Здоровий спосіб життя», розробником якої є Березнівська районна молодіжна громадська організація «Центр молодіжних ініціатив «Разом», отримали фінансування з районного бюджету всього в сумі        10,0 тис. грн.

При райдержадміністрації діє громадська рада. Голову громадської ради включено до складу колегії при районній державній адміністрації. Також представники громадської ради беруть активну участь у відзначенні професійних та державних свят.

Щороку представники інститутів громадянського суспільства беруть участь в обговоренні пропозицій від політичних партій, громадських організацій, громадськості щодо проекту програми економічного і соціального розвитку району та формуванні бюджету, які в подальшому розглядаються на сесії районної ради.

В 2019 році до відділу “Центр надання адміністративних послуг” райдержадміністрації звернулося 19 суб’єктів щодо реєстрації новоутворених громадських об’єднань, 5 суб’єктів щодо внесення змін. Державна реєстрація новоутворених здійснена по 4, по 1 - відмова. Крім того, адміністратором відділу надано 19 консультацій щодо реєстрації громадських об’єднань, внесення змін до статутів громадських об’єднань та інші.

 

Здійснювалися заходи щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони довкілля.

На впорядкування місць видалення твердих побутових відходів у населених пунктах району, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ Соснівською селищною, Балашівською, Грушівською, Друхівською, Зірненською, Кам’янською, Марининською, Полянською, Поліською, Прислуцькою, Яринівською, Малинською,Яцьковицькою сільськими радами з природоохоронних фондів використано        238,9 тис. грн.

За рахунок коштів місцевих природоохоронних фондів придбано                      53 контейнери для роздільного збирання твердих побутових відходів на загальну суму 218,8 тис. грн.

Березнівською міською радою за рахунок коштів міського бюджету в розмірі 89,7 тис. грн. придбано 5 контейнерів для небезпечних відходів.

Для безпечного складування побутових відходів в районі на підвідомчій території кожної сільської, селищної та міської рад відведено 40 місць видалення відходів загальною площею 42,4 га, на які виготовлено відповідні паспорти. В усіх сільських радах розроблені схеми вивезення сміття, систематично проводяться роботи з санітарної очистки населених пунктів.

Сільськими, селищним, міським головами щорічно проводиться уточнення даних паспортів. Комунальними підприємствами у 2019 році проведені лабораторні дослідження води, повітря, грунту у зоні можливого негативного впливу полігонів твердих побутових відходів. Комунальним підприємством «Соснівське» досліджено по одній пробі води і повітря, 2 проби грунту. Комунальним підприємством «Березнекомунсервіс» досліджено 4 проби води, 1 пробу повітря, 4 проби грунту. За результатами дослідження всі проби відповідали вимогам санітарного законодавства.

Також, за кошти підприємств, установ та організацій проводиться інвентаризація стаціонарних джерел забруднення. За 12 місяців 2019 року підприємствам, установам та фізичним особам-підприємцям району департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації видано 26 дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

За дотриманням в належному стані меліоративного каналу ОС-Зірне закріплений працівник Костопільського міжрайонного управління водного господарства, який постійно проводить очистку каналу від напливаючих предметів, обкошує, видаляє чагарникову рослинність.

У 2019 році, відповідно до обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2017-2021 роки, за кошти обласного природоохоронного фонду в сумі 2117,45 тис. грн. проведено реконструкцію напірного колектора в м. Березне (довжиною 1200 метрів).

З метою здійснення контролю за використанням та охороною місцевих лісових ресурсів шляхом проведення обстежень діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють переробку лісопродукції створені і працюють мобільні групи, здійснюються спільні чергування лісової охорони та Березнівського відділення поліції.

З початку року діючими мобільними групами підприємств лісового господарства виявлено 147 випадків незаконних порубок лісу, в результаті яких незаконно зрізано 81 м куб. деревини, складено 139 адміністративних протоколів про порушення вимог чинного лісового законодавства, накладено штрафів на суму 56,2 тис. грн., нараховано збитків на суму 535,5 тис. грн. Всього добровільно відшкодовано 295,0 тис. грн., в тому числі 56,2 тис. грн. штрафів.  Передано 12 справ до правоохоронних органів щодо порушення вимог чинного лісового законодавства на суму 547,1 тис. грн.

За 46 фактами внесеними до ЄРДР по 34 триває досудове розслідування, 16 кримінальних проваджень закрито за ч. 1 п. 2 ст. 284 КПК та по 1 кримінальному провадженню особі оголошено про підозру у вчинені злочину, а справа направлена до суду з обвинувальним актом. В результаті проведених заходів вилучено 167,33 м куб. лісоматеріалів. 

Діючими мобільними групами підприємств лісового господарства перевірено 44 суб’єкта господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері лісопильного виробництва (пилорами) та 10 майданчиків по випалюванню деревного вугілля. Під час перевірки лісопильних та деревообробних підприємств виявлено 34 порушення,  вилучено 32 м куб незаконно добутої деревини.


Впродовж року здійснювалися заходи із запобігання та мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Для здійснення заходів, пов’язаних з ліквідацією пожеж та розвитком  матеріально-технічної бази державної пожежної охорони з районного бюджету виділені кошти у сумі 170 тис. грн. на придбання паливно-мастильних матеріалів для Березнівського районного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області.

Крім того, у 2019 році на фінансування підрозділів місцевої пожежної охорони передбачені видатки Балашівською та Малинською сільськими радами в сумі     641,0 тис.грн. (Балашівська сільська рада - 500,0 тис.грн., Малинська сільська рада - 97,6 тис.грн.).

Протягом 2019 року роботи щодо влаштування пожежних водойм, будівництва гідротехнічних споруд у місцях, що межують з торфополями та лісовими масивами не виконувалися.

Березнівською експлуатаційною дільницею Рівненського МУВГ виконувалися роботи щодо утримання та поточного ремонту наявних гідротехнічних споруд.

Також лісогосподарськими підприємствами району проведені заходи щодо підготовки до експлуатації наявних пожежних водойм з пірсами для забору води.

Для оперативного виконання заходів щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій загальний обсяг районного резерву пально-мастильних матеріалів становить: бензин – 1625 літрів, дизельне пальне – 3720 літрів.

На здійснення заходів із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій з районного матеріального резерву виділено 150 літрів бензину.

У 2019 році з районного бюджету виділено кошти в сумі 75,0 тис. грн. на придбання 5 комплектів спеціального захисного одягу для здійснення заходів з ліквідації пожеж, аварійних ситуацій та проведення аварійно-рятувальних робіт для державної пожежно-рятувальної частини 9 державного пожежно-рятувального загону 5 ГУ ДСНС України у Рівненській області.

З метою акумулювання води у місцях, що межують з торфополями та лісовими масивами Березнівською експлуатаційною дільницею Рівненського МУВГ відпрацьовані схеми регулювання рівнів води на осушувальних системах. Проведено обстеження водогосподарських систем та гідроспоруд для вжиття заходів щодо підтримання оптимального рівня води в каналах.

Діяльність Березнівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Рівненської області здійснюється відповідно до плану основних заходів цивільного захисту району на 2019 рік, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації 11.02.2019 № 29.

Здійснено уточнення плану реагування на надзвичайні ситуації органів  управління та сил цивільного захисту Березнівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Рівненської області, сил та засобів спеціалізованих служб цивільного захисту району, списків оповіщення керівного складу району та підпорядкованих органів, узагальнення розрахунку формувань цивільного захисту, створених суб’єктами господарювання.

Відпрацьовані плани взаємодії при виникненні надзвичайних ситуацій на об’єктах тепло-водо-електро-газопостачання.

Відпрацьовано план приймання та розміщення евакуйованого населення з м. Острог на території Березнівського району у випадку виникнення радіаційної аварії на Хмельницькій АЕС.

Забезпечено виконання комплексу заходів щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних з виявленням застарілих боєприпасів, ускладненням погодних умов.


Завдяки професійним діям працівників поліції з початку року на території району резонансних злочинів не зареєстровано. 

Характеризуючи стан криміногенної обстановки на території району в цьому році недопущено ріст таких видів кримінальних правопорушень, як умисних тяжких тілесних ушкоджень, крадіжок з квартир, шахрайств, крадіжок із транспортних засобів.

Протягом 2019 року до чергової частини Березнівського відділення поліції надійшло 70 заяв та повідомлень про скоєння на території району незаконного видобутку бурштину-сирцю, із них за виявленими ознаками вчиненого кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.240 КК України «Порушення правил охорони надр», до ЄРДР було внесено 3 факти та 39 таких фактів приєднано до ЄРДР, за якими розпочато досудове розслідування, 28 фактів (інформація по яких не знайшла свого підтвердження) розглянуто згідно з Законом України «Про звернення громадян». По 2-х матеріалах кримінальних проваджень проводиться досудове розслідування, в рамках якого тривають слідчі (розшукові) дії щодо встановлення причетних осіб до вчинення зазначеного виду кримінального правопорушення.

         Також, в ході проведення санкціонованого обшуку, території господарства та житлового будинку по матеріалах кримінального провадження, виявлено та вилучено каміння ззовні схоже на бурштин-сирець приблизною вагою 0,825 кг. Відомості внесено до ЄРДР за ст.198 КК України.

На території району задокументовано 1 факт перешкоджання та опору працівникам поліції під час опрацювання повідомлень про незаконний видобуток бурштину-сирцю. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу України.

З метою забезпечення належної інформаційно-просвітницької роботи проведено понад 90 виступів серед молоді у навчальних закладах району щодо норм безпечної поведінки на вулицях та дорогах, також з метою формування у дітей навичок безпечної поведінки на вулицях, дорогах працівниками ювенальної превенції Березнівського відділення поліції проведено ряд заходів з метою роз’яснення правил поведінки дітей на дорогах, під час яких працівниками поліції роз’яснено як правильно переходити дорогу, навіщо потрібні паски безпеки, яких правил дорожнього руху мають дотримуватись велосипедисти, актуальних питань безпеки життєдіяльності, охорони праці, профілактики травматизму невиробничого характеру, формування у громадян здорового та безпечного способу життя тощо

З метою зміцнення дисципліни учасників дорожнього руху, працівниками відділення поліції протягом 2019 року на території району проведено ряд заходів, зокрема профілактичні заходи під умовною назвою «Тиждень безпеки дорожнього руху», «Пішохід» тощо, також працівниками відділення поліції здійснено висвітлення на офіційній сторінці Березнівського відділення поліції в соціальній мережі «Фейсбук» інформації з даних питань.

За допомогою наявної системи відеоспостереження працівниками відділення поліції у 2019 році попереджено і розкрито ряд злочинів та правопорушень. Дані системи сприяють підвищенню загальних можливостей впливу правоохоронних органів на стан злочинності на території району, а також підвищенні рівня охорони публічної безпеки і порядку громадян. Однак, кошти на придбання системи відеонагляду «Рубіж» для встановлення її на території міста Березне не виділялись.

Протягом 2019 року за рахунок виділених коштів в рамках районної Комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю на 2016-2020 роки» в сумі 40 тис. грн., відремонтовано 6 службових автомобілів, якими користуються працівники Березнівського відділення поліції.

Керівництвом відділення поліції з метою приведення умов тримання в спеціальних установах поліції затриманих, заарештованих та засуджених осіб у відповідність із вимогами законодавства України і рекомендаціями Європейського комітету проти тортур Ради Європи, вжито заходів щодо поліпшення наявних умов та стану приміщень кімнат затриманих. Однак, з 10 березня 2017 року призупинено експлуатацію кімнат для затриманих та доставлених, що діють в Березнівському відділенні поліції Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області, в зв’язку з проведенням робіт по приведенню цих кімнат до існуючих вимог, оскільки під час їх будівництва у 2010 році було не дотримано визначені норми проектування та загальної кількості передбачених кімнат затриманих і доставлених.

Кошти на реконструкцію та будівництво кімнат для затриманих та доставлених, що розміщенні в Березнівському відділенні поліції, не виділялись.


З метою забезпечення поставки людських і транспортних ресурсів до військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших військових формувань проведено наступні заходи:

Районною державною адміністрацією та виконавчими комітетами сільських, селищної рад проведена робота щодо оповіщення  та забезпечення прибуття призовників на медичну, призовну комісії та у дні відправки у війська. З резерву пально-мастильних матеріалів райдержадміністрації виділено на дані заходи 750 літрів дизельного пального. Протягом 2019 року 49 жителів району призвано в Збройні Сили України.

Інформація щодо популяризації військової служби за контрактом розміщена в  сільських, селищній радах та неодноразово публікувалася в районній газеті “Надслучанський вісник”.

Районному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки з районного бюджету виділено субвенцію у сумі 20,0 тис. грн. для придбання меблів.

Надано одноразову грошову допомогу 15 особам, які зараховані на військову службу за контрактом на загальну суму 30,0 тис. грн.

З метою забезпечення поставки людських і транспортних ресурсів до військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших військових формувань придбано пально-мастильні матеріали на суму 28,0 тис. грн.

Також, з метою забезпечення відправки призовників на обласний збірний пункт придбано пально-мастильні матеріали на суму 90,3 тис. грн.


Одним з пріоритетних завдань районної державної адміністрації є вирішення питань з якими звертаються учасники АТО.

До органів соціального захисту населення звернулись 413 учасників АТО з посвідченнями «Учасник бойових дій», 7 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 8 осіб, як сім’я загиблого.

Станом на 01.01.2020 придбано 4 квартири для забезпечення житлом 3 членів сімей загиблих учасників АТО та 1 особи з інвалідністю - учасника АТО.

Станом на 01.01.2020 в районі нараховується 62 родини (112 осіб) внутрішньо переміщених осіб - громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

З початку 2019 року для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, їм виплачено 545,7 тис.грн. адресної допомоги.


У 2019 році проведено оптимізацію структури райдержадміністрації, в результаті якої:

- ліквідовано відділ економічного розвитку і торгівлі  райдержадміністрації;

- реорганізовано відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації  шляхом перетворення у відділ економічного розвитку та природних ресурсів райдержадміністрації;

- реорганізовано управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації шляхом перетворення у відділ освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації;

- реорганізовано відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації та відділ з питань цивільного захисту населення, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації шляхом перетворення у відділ з питань цивільного захисту населення, містобудування, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації.

Відповідно до Закону України “Про місцеві державні адміністрації” для забезпечення діяльності районної державної адміністрації та здійснення основних галузевих повноважень станом на 15.01.2020 до структури Березнівської районної державної адміністрації входить 4 відділи та сектори апарату райдержадміністрації, а також 10 самостійних управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації.

Штатна чисельність апарату та структурних підрозділів Березнівської райдержадміністрації складає 87 штатних одиниць (апарат — 14, структурні підрозділи — 73). У тому числі посад державної служби — 82 (апарат — 11, структурні підрозділи — 71). Станом на 10.02.2020 чисельність фактично працюючих державних службовців становить 86 державних службовців, вакантних посад  - 1.


Завдячуючи спільній роботі з районною радою, депутатами різних рівнів, сільськими, селищним, міським головами, керівниками підприємств, установ, організацій, інститутами громадянського суспільства забезпечено стабільне функціонування систем життєдіяльності району та першочергові потреби мешканців, збережено стабільну ситуацію в основних галузях економіки та соціальної сфери,  виконано бюджети всіх рівнів. 



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux