Основні показники соціально-економічного розвитку Рівненської області

Інформація

про стан соціально-економічного розвитку Рівненської області за  2021 рік

 

За 2021 рік в області забезпечено приріст обсягів промислового виробництва на 6,7 відс.

Зокрема, забезпечено ріст обсягів виробництва промислової продукції на підприємствах деревообробної промисловості – на 16,8 відс., хімічної промисловості – на 11,7 відс., із виробництва будматеріалів та скловиробів – на 7,8 відс., постачання електроенергії, газу – на 7,3 відс., добувної промисловості і розроблення кар’єрів - на 6,1 відс., текстильного виробництва – на 3,5 відс.

Обсяг реалізованої промислової продукції за січень – листопад 2021 року склав 52,1 млрд. грн., що на 27,5 відс. більше рівня відповідного періоду 2020 року.

У 2021 році в усіх категоріях господарств вироблено валової продукції сільського господарства на суму 17,7 млрд. грн., у т.ч. у аграрних підприємствах – 8,7 млрд. грн., що відповідно на 2,3 відс. та 5,7 відс. більше, ніж за 2020 рік.

У галузі рослинництва. Валове виробництво зернових культур врожаю 2021 року в усіх категоріях господарств складає 1,65 млн. тонн, що на 14,3 відс. більше, ніж за 2020 рік. Урожайність становила 52,7 ц/га (у 2020 році – 51,4 ц/га). Це найбільший показник виробництва зерна в області за роки Незалежності України. Крім того:

- соняшнику намолочено 101,3 тис. тонн при середній урожайності 25,8 ц/га (у 2020 році – 26,1 ц/га);

- ріпаку - 86,4 тис. тонн, урожайність – 28,8 ц/га (у 2020 році – 24,1 ц/га);

- цукрового буряку накопано 820 тис. тонн, урожайність - 518 ц/га (у 2020 році – 467 ц/га).

Під урожай 2022 року всіма категоріями господарств посіяно сільськогосподарських культур на площі 137,1 тис. га (100 відс. до прогнозу). Крім того, озимий ріпак посіяно на площі 30,1 тис. га (100 відс. до прогнозу).

У галузі тваринництва. У всіх категоріях господарств зросло виробництво яєць на 3,3 відс., у т. ч. сільськогосподарських підприємствах – на 7 відс.

У сільськогосподарських підприємствах збільшилось виробництво м’яса на 8,6 відс.

У 2021 році відповідно до Державної програми підтримки агропромислового комплексу «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» аграріям області спрямовано з державного бюджету 107,1 млн. грн., що на 55,7 відс. більше ніж у 2020 році.

Всього фінансову підтримку отримали 216 суб’єктів господарювання (31 відс. до загальної кількості діючих суб’єктів господарювання) та 989 фізичних осіб.

У рамках виконання заходів Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу області на 2018 - 2022 роки протягом 2021 року на розвиток агропромислового комплексу з обласного бюджету спрямовано:

- фізичним особам, які утримують 3 і більше корів для часткового відшкодування вартості придбаних установок індивідуального доїння відшкодовано вартість придбаних доїльних установок для 52 фізичних осіб на суму 313,5 тис. грн.;

- на розвиток органічного виробництва (на компенсацію витрат із проведення сертифікації з органічного виробництва), компенсацію отримали 11 суб’єктів господарювання на суму 296,4 тис. грн.

В області продовжується робота із сприяння створенню сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи. Всього створено 37 сімейних господарств (у т.ч. у 2021 році - 26 господарств).

У 2021 році на розвиток сімейних фермерських господарств з державного бюджету спрямовано 2,9 млн. грн.

В рамках Програми підтримки фермерських господарств Рівненської області на 2021 - 2023 роки з обласного бюджету 4 фермерським господарствам надано кредит на суму 700 тис. гривень.

Обсяг капітальних інвестицій, вкладених в економіку області, за 9 місяців 2021 року становив 3,7 млрд. грн. і збільшився проти рівня відповідного періоду 2020 року на 26 відс.

Введено в дію 203,7 тис. кв. метрів загальної площі житла (2185 квартир), що на 2,7 відс. більше рівня січня – вересня 2020 року.

За 2021 рік обсяг виконаних будівельних робіт склав майже 4,4 млрд. грн., що на 13,4 відс. більше рівня 2020 року

Дорожніми будівельними організаціями області за 2021 рік виконано робіт майже на суму 3 млрд. грн., що у 1,5 раза більше, ніж за 2020 рік.

У 2021 році за кошти субвенції з державного бюджету на утримання та розвиток автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у сумі 560,8 млн. грн. (87 відс. від передбачених для області на 2021 рік) проведено реконструкцію, капітальний та поточний середній ремонт автомобільних доріг протяжністю 73,3 км та здійснено екплуатаційне утримання доріг загального користування місцевого значення.

Крім того, на утримання та розвиток автомобільних доріг і дорожньої інфраструктури освоєно 19 млн. грн. коштів з місцевих бюджетів.

У 2021 році за кошти Державного фонду регіонального розвитку на реалізацію 6 інвестиційних проєктів спрямовано 159,6 млн. грн. Зокрема,

введено в експлуатацію:

спортивну залу дитячо-юнацької спортивної школи у м. Здолбунів та басейн школи у м. Дубно.

проводилось будівництво та реконструкція: 

шкіл в селах Цепцевичі Сарненського та Борбин Дубенського районів;

дитячого навчального закладу ясла-садок у м. Рівне;

фізкультурно-оздоровчого басейну у м. Костопіль;

спортивного залу дитячо-юнацької спортивної школи у м. Здолбунів.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій області здійснювалось будівництво та реконструкція об’єктів соціальної сфери (дошкільних навчальних закладів у містах Рівне, Дубно та Костопіль, смт Мізоч, приймальних відділень в м. Березне та смт Володимирець, придбання медичного обладнання у населених пунктах області), освоєно 117,7 млн. грн.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток спортивної інфраструктури проводилось будівництво універсального спортивного залу спортивного комплексу комунального закладу «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву» Рівненської обласної ради, використано 91,2 млн. грн.

Область отримала 256,7 млн. грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери. Станом на 01.01.2022 освоєно 207,1 млн. грн. Протягом минулого року здійснювались: будівництво дошкільного навчального закладу ясла-садок та стадіону «Авангард» у м. Рівне, реконструкція терапевтичного корпусу (влаштування переходу до лікувального та фізіотерапевтичного корпусів) КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» у смт Клевань, модернізація ОКП «Міжнародний аеропорт Рівне», будівництво басейну в м. Костопіль, реконструкція басейну в м. Дубно, будівництво НВК в с. Борбин та реконструкція школи в с. Малеве Дубенського району.

За рахунок залишку коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, що утворився станом на 01.01.2021 у сумі 12,8 млн. грн., введено в експлуатацію чотири лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селах Полиці Вараського району (50 відвідувань у зміну), селах Колки, Берестя та Селець Сарненського району (30 відвідувань у зміну). Станом на 01.01.2022 освоєно 11,7 млн. грн. (92 відс.). 

З бюджету розвитку обласного бюджету із передбачених на рік 103,7 млн. грн., станом на 01.01.2022 використано 99,8 млн. грн. (96 відс.). Зазначені кошти спрямовано на забезпечення співфінансування об’єктів, визначених відповідними постановами Кабінету Міністрів України, зокрема, на співфінансування об’єктів, які фінансуються за кошти державного фонду регіонального розвитку та об’єктів, що включені до проєкту Президента України «Велике будівництво», на реалізацію заходів Програми розвитку та підтримки ОКП «Міжнародний аеропорт Рівне» та 39,6 млн. грн. передано бюджетам територіальних громад на проведення будівельних робіт в закладах освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, дорожнього господарства, зокрема:

будівництво шкіл у селах Цепцевичі та Вири Сарненського району;

будівництво універсальної спортивної зали спортивного комплексу у м. Рівне (по вул. Макарова);

реконструкцію терапевтичного корпусу обласного госпіталю ветеранів війни в смт Клевань;

реконструкцію обласної універсальної наукової бібліотеки у м. Рівне;

реконструкцію флагштоків в м. Рівне;

реконструкцію будівлі Горбаківського НВК в с. Горбаків Рівненського району;

реконструкцію приймальних відділень у містах Рівне, Березне, смт Рокитне;

капітальний ремонт покриття перону, рубіжної доріжки та огорожі, реконструкцію світлосигнальної системи та радіотехнічного обладнання ОКП «Міжнародний аеропорт Рівне»;

нове будівництво лікарських амбулаторій в селах Селець, Берестя, Колки Сарненського району;

виготовлення проєктної документації на проведення будівельних робіт в обласній клінічній та обласній дитячій лікарнях.

Крім того, в обласному бюджеті були передбачені кошти інших субвенцій з місцевих бюджетів у сумі 77 млн. грн. на співфінансування проєктів, що фінансуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів з реконструкції, капітального ремонту приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я області та бюджету, з яких станом на 01.01.2022 освоєно 52,6 млн. грн.

З обласного природоохоронного фонду на проведення природоохоронних заходів спрямовано 12 млн. грн., з бюджетів територіальних громад на їх співфінансування - близько 1,0 млн. грн. Станом на 01.01.2022 освоєно 9 млн. грн.  За рахунок цих коштів завершено реконструкцію напірного каналізаційного колектору у м. Здолбунів, будівництво каналізаційного колектора від Дубровицької центральної лікарні до КНС-2, реконструкцію: очисних споруд в м. Березне, каналізаційного колектору у м. Рівне, каналізаційних очисних споруд м. Костопіль, споруди гідровузла та шлюзів греблі Хрінницького водосховища, виготовлено проєктну документацію на берегоукріплення та облаштування шлюза-регулятора на річці Стубелка у с. Грушвиця Перша Рівненського району та поліпшено технічний стан та благоустрій ставка в с. Постійне Рівненського району.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області, на 01.10.2021 склав 537,7 млн. дол. США, що на 92,6 млн. дол. США, або на 20,8 відс. більше, ніж на початок 2021 року.

До основних країн-інвесторів входять: Нідерланди, Італія, Німеччина, Польща, Британські Віргінські острови.

Найбільш інвестиційно привабливими для нерезидентів є підприємства промисловості, в які вкладено 53 відс. (в тому числі переробної промисловості – 35,1 відс.) іноземних інвестицій. Значні обсяги інвестицій залучено у галузі будівництва – 39,2 відс., постачання електроенергії, газу – 17,4 відс., оптової та роздрібної торгівлі – 3,7 відс., транспорту – 2,4 відс.

За 2021 рік усіма видами транспорту перевезено 14 млн. тонн вантажівщо на 6,6 відс. більше, ніж за попередній рік.

При цьому, обсяг перевезень автомобільним транспортом збільшився на 19,8 відс. порівняно з рівнем 2020 року.

На залізничних станціях області перевезено 9,1 млн. тонн вантажів, що на 0,6 відс. більше ніж за 2020 рік.

Вантажообіг становив 11,4 млрд. ткм, що на 9,9 відс. більше рівня 2020 рокуу т.ч. вантажообіг залізничним транспортом збільшився на 14,2 відс.

Усіма видами транспорту перевезено 64,9 млн. пасажирів, у т.ч. автомобільним – 46,3 млн. осіб, або 71,3 відс. від загальної кількості пасажирів. Протягом 2021 року збільшились перевезення залізничним та тролейбусним транспортом відповідно на 8 відс. та на 8,3 відс.

Пасажирообіг підприємств транспорту становив 1262,4 млн. пас. км, що на 26,9 відс. більше рівня 2020 року. При цьому, пасажирообіг підприємств залізничного транспорту зріс на 64,1 відс., автомобільного – на 7 відс., тролейбусним – на 8,3 відс. 

За січень – листопад 2021 року оборот зовнішньої торгівлі товарами становив майже 1,2 млрд. дол. США і збільшився проти відповідного періоду 2020 року на 51,4 відс. При цьому, експорт товарів зріс на 50,8 відс., імпорт – на 52,3 відс.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становило 122,4 млн. дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,24.

Зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами 119 країн світу.

Продовжується робота з переорієнтації місцевих товаровиробників на нові ринки, головним серед яких є ринок ЄС. У структурі експортних поставок питома вага країн Європейського Союзу становила 76,3 відс.

У товарній структурі експорту найбільша питома вага продукції деревообробної промисловості – 30,2 відс., продуктів рослинного походження – 26,1 відс., виробів зі скла та будматеріалів – 10 відс., продукції хімічної промисловості – 9,1 відс., меблів – 8,8 відс.

За 2021 рік в області забезпечено зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів.

До загального фонду зведеного бюджету області (без трансфертів) надійшло 21,4 млрд. грн., що на 17 відс. більше, ніж за 2020 рік.

Надходження платежів до державного бюджету склали 14,2 млрд. грн., що на 14,8 відс. більше, ніж за 2020 рік.

Власні доходи місцевих бюджетів становили 7,1 млрд. грн., що на 21,6 відс. або на 1,3 млрд. грн. більше, ніж за 2020 рік. Виконання плану становить на 104,5 відс.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в області за 2021 рік склали 6,8 млрд. грн., що на 26 відс. більше, ніж за 2020 рік.

До бюджету Пенсійного фонду за 2021 рік надійшло 220,4 млн. грн. страхових внесків, що на 27,5 відс. більше, ніж за 2020 рік. Виконання завдання становить 105,5 відс.

Загальна чисельність безробітних громадян на 01.01.2022 становила 39,6 тис. осіб. і зменшилась на 2,5 відс. порівняно з відповідним показником станом на 01.01.2021.

За 2021 рік працевлаштовано 14,4 тис. безробітних громадян, що на 8,2 відс. більше рівня 2020 року. За рахунок компенсації витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 360 безробітних, шляхом виплати одноразової допомоги із безробіття – 8 осіб.

Профнавчання проходили 4,8 тис. безробітних громадян, брали участь у громадських роботах – 1,9 тис. осіб.

Середньомісячна заробітна плата працівників області за 2021 рік становила 12762 грн., що на 24,5 відс. більше, ніж за 2020 рік та майже у 2 рази перевищила рівень мінімальної заробітної плати (6500 грн.).

Індекс реальної заробітної плати склав 113,6 відс.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux