Основні показники соціально-економічного розвитку Рівненської області

Інформація

про стан  соціально-економічного розвитку Рівненської області за січень – травень 2021 року

 

За січень - травень 2021 року в області забезпечено приріст обсягів промислового виробництва на 3,7 відс. 

Зокрема, забезпечено ріст обсягів виробництва промислової продукції
на підприємствах із виробництва готових металевих виробів – на 39,8 відс., хімічної промисловості – на 37,1 відс., текстильного виробництва – на
19,1 відс., деревообробної промисловості – на 16,3 відс., із виробництва будматеріалів та скловиробів – на 4,6 відс., добувної промисловості і розроблення кар’єрів - на 2,8 відс.

Обсяг реалізованої промислової продукції за січень – квітень 2021 року склав 16 млрд. грн., що 6,4 відс. більше рівня відповідного періоду 2020 року.

У січні – травні 2021 року в усіх категоріях господарств вироблено валової продукції сільського господарства на суму 1734,6 млн. грн., що становить 99,6 відс. рівня відповідного періоду 2020 року.

При цьому, у аграрних підприємствах виробництво сільгосппродукції становило 531,7 млн. грн., що на 7,2 відс. більше, ніж 5 місяців 2020 року

У всіх категоріях господарств збільшилось поголів’я птиці на 4,2 відс., у т. ч. у сільськогосподарських підприємствах – на 14,4 відс., виробництво м’яса зросло відповідно на 0,9 відс. та 13 відс. Крім того, у всіх категоріях господарств зросло виробництво яєць на 7 відс.

Під урожай 2021 року усіма категоріями господарств посіяно сільськогосподарських культур на площі 619 тис. га, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах - 326 тис. га., що на рівні 2020 року.

Зокрема, збільшено площі вирощування зернових культур за рахунок озимих зернових та кукурудзи на зерно, конкурентоспроможних культур – за рахунок сої та соняшника.

 За І квартал 2021 року обсяг капітальних інвестицій, вкладених в економіку області, збільшився на 17,7 відс. проти рівня відповідного періоду
2020 року і становив 1023,4 млн. грн.

Введено в дію 66,9 тис. кв. метрів загальної площі житла (637 квартир).

За січень – травень 2021 року обсяг виконаних будівельних робіт склав
949,5 млн. грн., що на 20,6 відс. більше рівня відповідного періоду 2020 року.

При цьому, дорожніми будівельними організаціями області виконано робіт на суму 358,1 млн. грн., що в 3,5 раза більше, ніж за п’ять місяців
2020 року.

На утримання та розвиток автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності на 2021 рік передбачена субвенція з державного бюджету у сумі 509,1 млн. грн. та залишок зазначеної субвенції на 01.01.2021 у сумі 34,9 млн. грн. Станом на 01.07.2021 профінансовано 241,5 млн. грн. (47,4 відс.).

Області на 2021 рік передбачені кошти державного фонду регіонального розвитку у сумі 160,6 млн. грн. Сформовано перелік інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть бути реалізовані за рахунок коштів ДФРР, який затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.04.2021 № 297-р. До даного переліку включено 8 проєктів, зокрема,

шкіл в с. Цепцевичі Сарненського та с. Борбин Дубенського районів;

дитячого навчального закладу ясла-садок в м. Рівне;

фізкультурно-оздоровчого басейну в м. Костопіль;

спортивного залу дитячо-юнацької спортивної школи в м. Здолбунів;

універсальної спортивної зали спортивного комплексу в м. Рівне;

спорткомплексу в смт Смига Дубенського району;

басейну школи в м. Дубно.

Станом на 01.07.2021 профінансовано 62,5 млн. грн. (39 відс.).

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій 55,9 млн. грн. (у т.ч. 6 млн. грн. - залишок вищезазначеної субвенції на 01.01.2021) передбачено будівництво дошкільних навчальних закладів у містах Рівне, Дубно та Костопіль, плавального басейну в м. Сарни, мульфункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту в
с. Шубків Рівненського району, реконструкцію загальноосвітньої школи в
с. Малеве Дубенського району, частини терапевтичного відділення багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування в смт Рокитне, а також на проведення капітальних ремонтів шкіл, дитячих садків, клубів, лікарень, дорожнього покриття, реконструкцію вуличного освітлення, придбання медичного обладнання у населених пунктах області.

Області на 2021 рік затверджено 65 млн. грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток спортивної інфраструктури (розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.05.2021 № 527-р). Зазначені кошти спрямовуються на будівництво універсального спортивного залу спортивного комплексу комунального закладу «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву» Рівненської обласної ради.

Області на 2021 рік відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.06.2021 № 626-р затверджено видатки субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери у сумі 142,0 млн. грн. За ці кошти передбачається будівництво дошкільного навчального закладу ясла-садок та стадіону «Авангард» у м. Рівне, реконструкції терапевтичного корпусу (влаштування переходу до лікувального та фізіотерапевтичного корпусів)
КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» у смт Клевань.

З бюджету розвитку обласного бюджету у цьому році виділено
68,9 млн. грн.

Зазначені кошти спрямовуються на забезпечення необхідного обсягу співфінансування об’єктів, визначеного відповідними постановами Кабінету Міністрів України, а саме – на співфінансування об’єктів, визначеного відповідними постановами Кабінету Міністрів України, зокрема, на співфінансування об’єктів, які фінансуються за кошти державного фонду регіонального розвитку та об’єктів, що включені до проєкту Президента України «Велике будівництво», оплату сертифікатів щодо прийняття об’єктів в експлуатацію, на реалізацію заходів Програми розвитку та підтримки обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Рівне», на проведення капітальних ремонтів об’єктів освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, дорожнього господарства у населених пунктах територіальних громад. Зокрема:

будівництво школи у с. Цепцевичі Сарненського району;

будівництво спортивного комплексу у м. Рівне (по вул. Макарова);

реконструкцію терапевтичного корпусу обласного госпіталю ветеранів війни у смт Клевань;

реконструкцію обласної універсальної наукової бібліотеки у м. Рівне;

реконструкцію флагштоків у м. Рівне;

реконструкцію будівлі Горбаківського НВК у с. Горбаків Рівненського району;

реконструкцію приймального відділення Рівненської обласної клінічної лікарні у м. Рівне;

капітальний ремонт огорожі, покриття перону та руліжної доріжки, реконструкцію світлосигнальної системи та радіотехнічного обладнання
ОКП «Міжнародний аеропорт Рівне».

Крім того, в обласному бюджеті передбачено кошти інших субвенцій з місцевих бюджетів у сумі 78,2 млн. грн. на співфінансування проєктів, що фінансуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів з реконструкції, капітального ремонту приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я області та бюджету розвитку обласного бюджету.

З обласного природоохоронного фонду на проведення природоохоронних заходів (будівництво, реконструкцію) виділено 18,7 млн. грн. Перелік знаходиться у стадії формування.

У поточному році за рахунок залишку коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, що утворився станом на 01.01.2021, у сумі 12,8 млн. грн. проводиться будівництво 4 лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини у 2 районах області: Вараському (1) та Сарненському (3).

 

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області на 31.03.2021 склав 400,5 млн. дол. США, що на 25,8 млн. дол. США, або на 6,8 відс. більше ніж на початок 2021 року.

До основних країн-інвесторів входять: Нідерланди, Італія, Німеччина, Кіпр, Білорусь, Польща, Британські Віргінські острови, Литва. Значними є обсяги інвестицій з Нідерландів, Італії, Кіпру та ряду інших країн Європейського Союзу.


За січень – квітень 2021 року оборот зовнішньої торгівлі товарами становив 329,2 млн. дол. США. При цьому, експорт товарів становив
188 млн. дол. США і зріс на 30,5 відс.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становить 46,8 млн. дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,33 (по Україні – 0,91).

Зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами 102 країн світу.

У структурі експортних поставок питома вага країн Європейського Союзу становить 80,8 відс.

У товарній структурі експорту найбільша питома вага продукції деревообробної промисловості – 32,7 відс., продуктів рослинного походження – 19 відс., виробів зі скла – 11 відс., хімічної промисловості – 9,4 відс., меблів –
10,7 відс.

У товарній структурі імпорту найбільша питома вага машин та обладнання – 26,8 відс., засобів наземного транспорту – 15,1 відс., полімерних матеріалів – 11 відс., текстильних матеріалів – 6,2 відс., мінеральних продуктів – 4,1 відс. та продукції хімічної промисловості – 6 відс.

За січень – травень 2021 року оборот роздрібної торгівлі склав
10,1 млрд. грн., що на 15,7 відс. більше, ніж за відповідний період 2020 року.

Індекс споживчих цін по області становив 105,6 відс.

На споживчому ринку знизилися ціни на рибу та продукти з риби –
на 1 відс., яйця – на 11,3 відс.

Відбулося зниження тарифу на газ на 0,9 відс.

Тарифи на гарячу воду та опалення залишились без змін.

За січень – травень 2021 року в області забезпечено зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів.

До загального фонду зведеного бюджету області (без трансфертів) надійшло 9037,7 млн. грн., що на 41,8 відс. більше, ніж за січень – травень
2020 року.

Надходження платежів до державного бюджету збільшились на 52,3 відс. і склали 6301,3 млн. грн.

Власні доходи місцевих бюджетів становили 2736,4 млн. грн., що на
22,5 відс. більше, ніж за січень – травень 2020 року. Виконання завдання становить 107 відс.

Обсяг надходжень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування збільшився порівняно з показником січня – травня
2020 року на 27,8 відс. і на 01.06.2021 склав 2662,8 млн. грн. Виконання завдання становить 119 відс.

До бюджету Пенсійного фонду за січень – травень 2021 року надійшло
80,2 млн. грн. страхових внесків, що на 59,7 відс. більше, ніж за відповідний період 2020 року. Виконання завдання становить 125,9 відс.

За січень – травень 2021 року усіма видами транспорту перевезено
5,3 млн. тонн вантажів, що на 20,9 відс. більше рівня відповідного періоду минулого року. При цьому, автомобільним транспортом перевезено
2,1 млн. тонн вантажів, що на 63 відс. більше, ніж у січні – травні 2020 року.

Вантажообіг склав 4,4 млрд. ткм, що на 9,8 відс. більше рівня відповідного періоду минулого року.

Усіма видами транспорту перевезено 25,2 млн. пасажирів, у т. ч. автомобільним – 17,9 млн. осіб, тролейбусним транспортом – 7 млн. осіб.

За січень – травень 2021 року працевлаштовано 5,8 тис. осіб, що у
1,6 раза більше, ніж за відповідний період 2020 року.

За рахунок компенсації витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано
56 безробітних громадян, шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю 6 осіб.

Профнавчання проходили 2,5 тис. безробітних громадян, брали участь у громадських роботах – 961 особа.

Середньомісячна заробітна плата працівників області за січень – травень 2021 року становила 11873 грн. і зросла порівняно з відповідним періодом 2020 року на 26,9 відс. та майже у 2 рази перевищила рівень мінімальної заробітної плати (6000 грн.).

Індекс реальної заробітної плати склав 117 відсотків.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux