Основні показники соціально-економічного розвитку Рівненської області

за січень – листопад 2020 року 

За січень – листопад 2020 року обсяг виробництва промислової продукції забезпечено майже на рівні січня – листопада 2019 року (4 місце в рейтингу регіонів за індексом промислової продукції).

Зросли обсяги випуску продукції на підприємствах добувної промисловості і розроблення кар’єрів на 21,4 відс., з машинобудування – на 17,2 відс., деревообробної промисловості – на 10 відс., хімічної промисловості на 8,8 відс., текстильного виробництва – на 2,2 відс., виробництво готових металевих виробів – на 1,5 відс. 

Обсяг реалізованої промислової продукції за січень – жовтень 2020 року склав 37 млрд. грн. і збільшився на 6,6 відс. порівняно з відповідним періодом 2019 року.

За січень – листопад 2020 року в усіх категоріях господарств вироблено валової продукції сільського господарства на суму 16178,1 млн. грн., у тому числі у сільгосппідприємствах – 7242,9 млн. грн., що становить 44,8 відс. загального обсягу сільськогосподарської продукції.

У всіх категоріях господарств зросло поголів’я птиці на 3,7 відс. При цьому, у сільськогосподарських підприємствах збільшено виробництво м’яса на 5,4 відс.поголів’я птиці зросло – на 8,6 відс.

В області проведено аудит використання земель на площі 750,6 тис. га (відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 05.05.2020 № 266 «Про проведення аудиту використання земель сільськогосподарського призначення»), внаслідок якого у 2020 році у всіх категоріях господарств до обробітку додатково залучено 28 тис. га земель (або 4,7 відс.). Загальна  площа посіву становить 619 тис. га.

Під урожай 2021 року в усіх  категоріях господарств посіяно озимі зернові культури на площі понад 130,9 тис. га (100 відсотків до прогнозу), крім того, проведено посів озимого ріпаку на площі 33,5 тис. га.

У 2020 році відповідно до державної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» аграрії області отримали 29,3 млн. грн. державної допомоги, зокрема:

- на часткову компенсацію відсотків за кредитами банків – 15,8 млн. грн.;

- на фінансову підтримку фермерських господарств – 1,1 млн. грн.;

- на часткову компенсацію вартості сільгосптехніки – 12,4 млн. грн.

Крім того, до кінця поточного року очікується отримання фінансової допомоги у сумі 35,1 млн. грн.

За січень - листопад 2020 року у розвиток агропромислового комплексу з обласного бюджету спрямовано 1251,9 тис. грн. (частково відшкодовано вартість придбаних установок індивідуального доїння корів для 55 фізичних осіб на суму 303,1 тис. грн., здешевлено придбання сертифікатів з виробництва органічної продукції для 9 суб’єктів господарювання на суму 248,8 тис. грн., надано кредити для 4 фермерських господарств на суму 700,0 тис. грн.).

В області триває робота із створення сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи. На даний час створено 11 сімейних господарств, які займаються молочним скотарством, для розвитку яких передбачено залучити із державного бюджету понад 1,2 млн. грн. У 2021 році на Рівненщині планується створити молочний кластер із виробництва та переробки молока.

Протягом 2020 року здійснювалось оновлення та модернізація технічного обладнання підприємств агропромислового комплексу, зокрема, введено в експлуатацію першу чергу елеватора потужністю 50 тисяч тонн, пташник, інкубатор, здійснено реконструкцію трьох телятників та проведено оновлення машинно-тракторного парку.

За січень - вересень 2020 року обсяг капітальних інвестицій, вкладених в економіку області становив 2654,2 млн. грн.

Введено в дію 124,7 тис. кв. метрів загальної площі житла (1115 квартир).

За січень – листопад 2020 року обсяг виконаних будівельних робіт склав 2549 млн. грн. При цьому, дорожніми будівельними організаціями області виконано робіт на суму 1250,5 млн. грн., що у 3,4 раза більше ніж за січень – листопад 2019 року.

На утримання та розвиток автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності на 2020 рік спрямована субвенція з державного бюджету у сумі 527,4 млн. грн. та залишок зазначеної субвенції на 01.01.2020 у сумі 29,2 млн. грн. Станом на 16.12.2020 освоєно 434,1 млн. грн. відповідної субвенції (78,0 відс.). Крім того, на розвиток інфраструктури доріг загального користування державного значення спрямовувався залишок коштів, отриманих в рамках проведення митного експерименту у сумі 42,9 тис. грн.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах:

- введено в експлуатацію 37,3 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення;

- проведено реконструкцію та капітальний ремонт вулиць і доріг комунальної власності 21,5 кв км асфальтового покриття.

У 2020 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у сумі 189,2 млн. грн. реалізовувалось 15 проєктів.

На даний час завершені роботи по об’єктах:

будівництво дошкільного навчального закладу на 150 місць у м. Березне;

 реконструкція будівлі загальноосвітньої школи в с. Жобрин Рівненського району;

будівництво спортивного комплексу в м. Сарни;

реконструкція трибун та бігових доріжок стадіону «Колос» Костопільської ДЮСШ в м. Костопіль;

реконструкція дитячого навчального закладу на 60 місць у с. Переброди, Дубровицького району;

будівництво спортивно-оздоровчого комплексу у м. Дубровиця (І черга).

У 2020 році на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на будівництво та реконструкцію об’єктів соціальної сфери з державного бюджету спрямовано 52,4 млн. грн. Зокрема, на будівництво дошкільного навчального закладу у м. Рівне та спортивного майданчика в с. Тишиця Березнівського району; реконструкцію загальноосвітньої школи в с. Малеве Демидівського району та басейну загальноосвітньої школи № 7 в м. Дубно; капітальні ремонти шкіл, дитячих садків, клубів, лікарень, об’єктів спорту, дорожнього покриття, реконструкція вуличного освітлення, придбання медичного обладнання та інше у населених пунктах області.

За кошти субвенції з державного бюджету на реалізацію проєктів з реконструкції, капітального ремонту приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я у госпітальних округах в сумі 56,0 млн. грн. у 2020 році здійснювалась реконструкція чотирьох приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я у госпітальних округах, зокрема:

- комунального некомерційного підприємства «Березнівська центральна районна лікарня» (І черга);

- терапевтичного корпусу Комунального некомерційного підприємства «Рокитнівська центральна районна лікарня» (І черга);

- Рівненської обласної клінічної лікарні.

На фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження у 2020 році спрямовано 26,7 млн. грн. За ці кошти здійснювався ремонт закладів освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, дорожнього господарства, протирадіаційних укриттів, закупівля засобів індивідуального захисту для населення м. Вараш, Володимирецького, Гощанського, Острозького, Костопільського, Здолбунівського, Сарненського районів, продовжується будівництво школи в с. Озерці Володимирецького району.

В рамках програми «Спроможна школа для кращих результатів» за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам здійснено реконструкцію загальноосвітніх шкіл І - ІІІ ступенів у с. Корнин Рівненського та с. Малеве (І черга) Демидівського районів, використано 19,4 млн. грн.

З бюджету розвитку обласного бюджету у 2020 році виділено 56,5 млн. грн. (у т.ч. 3,6 млн. грн. - залишок 01.01.2020). Зазначені кошти спрямовано на забезпечення співфінансування об’єктів, визначених відповідними постановами Кабінету Міністрів України, зокрема, на співфінансування об’єктів, які фінансуються за кошти державного фонду регіонального розвитку та об’єктів, що включені до проекту Президента України «Велике будівництво», у тому числі, з будівництва та реконструкції:

 • спортивного комплексу в м. Рівне по вул. Макарова;
 • школи в с. Озерці Володимирецького району;
 • культурно-спортивного комплексу в с. Бродниця Зарічненського району;
 • будівлі сільської ради під дошкільний навчальний заклад в с. Новоукраїнка Млинівського району;
 • будівлі Горбаківського НВК в с. Горбаків Гощанського району;
 • будівлі Жобринської ЗОШ в с. Жобрин Рівненського району;
 • будівлі Малівської ЗОШ в с. Малеве Демидівського району;
 • будівлі Дубровицького НВК в м. Дубровиця;
 • будівлі комунального закладу «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» в м. Рівне;
 • приймального відділення клінічної лікарні в м. Рівне.

За рахунок коштів обласного бюджету завершені роботи з будівництва та реконструкції Озерецької загальноосвітньої школи І - ІІ ступенів у с. Озерці Володимирецького району (І черга); будівель Дубровицького НВК «Ліцей - ЗОШ І - ІІ ступенів» у м. Дубровиця (І черга); культурно-спортивного комплексу у с. Бродниця Зарічненського ДНЗ № 3 «Веселка» у смт Клесів Сарненського районів.

Місцевими бюджетами виділено 63,3 млн. грн. на співфінансування об’єктів, які фінансуються за кошти державного фонду регіонального розвитку та на фінансування об’єктів, що включені до ініційованої Президентом України Національної програми «Велике будівництво».

За кошти обласного природоохоронного фонду у сумі 18 млн. грн., здійснювалось будівництво каналізаційної мережі смт Рокитне, реконструкція очисних споруд в смт Демидівка та Клесів, в містах Дубно та Березне, реконструкція напірного каналізаційного колектора від КНС по вул. Нова в м. Здолбунів, виготовлення проєктно-кошторисної документації на реконструкцію споруди гідровузла та шлюзів греблі Хрінницького водосховища, реконструкцію полігону твердих побутових відходів м. Вараш.

У 2020 році за рахунок залишку коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, що утворився станом на 01.01.2020 у сумі 32,2 млн. грн., завершено будівельні роботи по 3 амбулаторіях в селах Блажове та Томашгород Рокитнівського, Кухітська Воля Зарічненського районів, здійснюється будівництво 7 лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини у Володмирецькому, Дубровицькому, Зарічненському та Рокитнівському.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реформування регіональних систем охорони здоров’я для здійснення заходів з виконання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту у сумі 133,9 млн. грн. введено в експлуатацію 15 лікарських амбулаторій на 440 відвідувань у зміну в селах: Вітковичі, Друхів, Кам’янка, Малинськ, Моквин, Поліське, Поляни, Прислуч, Тишиця та Балашівка Березнівського району, Головниця, Велика Клецька та Невірків Корецького району, в м. Здолбунів та с. Будераж Здолбунівського району, завершено роботи на 13 амбулаторіях (5 у Костопільському, 2 у Володимирецькому, 3 у Гощанському, 1 у Корецькому, 2 у Сарненському районах).

 

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області, на 30.06.2020 склав 294,4 млн. дол. США.

У минулому році в області реалізується 25 проєктів-переможців щорічного обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад на фінансування яких з обласного бюджету виділено 2,9 млн. грн.

 За січень – листопад 2020 року усіма видами транспорту перевезено 12,8 млн. тонн вантажів, що на 5,8 відс. більше рівня відповідного періоду 2019 року. При цьому, обсяг перевезення вантажів залізничним транспортом збільшився на 14,6 відс.

Усіма видами транспорту перевезено 60,7 млн. пасажирів, у т.ч. автомобільним – 44,4 млн. осіб, залізничним – 1,2 млн. осіб., тролейбусним транспортом – 15 млн. осіб.

За січень – листопад 2020 року в області забезпечено зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів.

До загального фонду зведеного бюджету області (без трансфертів) надійшло 16214,9 млн. грн., що на 35,9 відс. більше, ніж за січень – листопад 2019 року.

Надходження платежів до державного бюджету збільшились на 55,4 відс. і склали 10951,9 млн. грн.

Власні доходи місцевих бюджетів становили 5263 млн. грн., що на 7,8 відс. більше ніж за 11 місяців 2019 року. Завдання з надходження платежів виконано на 100,6 відс.

Обсяг надходжень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в області на 01.11.2020 складав 4805,8 млн. грн., що на 8,2 відс. більше, ніж на 01.12.2019. Виконання завдання становить 104,5 відс.

До бюджету Пенсійного фонду за січень - листопад 2020 року надійшло 156,1 млн. грн. страхових внесків. Виконання завдання становить 126,3 відс.

За січень - жовтень 2020 року оборот зовнішньої торгівлі товарами становив 688,5 млн. дол. США. При цьому, експорт товарів становив 387,9 млн. дол. США і зріс 6,7 на відс.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становило 87,2 млн. дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,29 (по Україні – 0,92).

Зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами 110 країн світу.

У структурі експортних поставок питома вага країн Європейського Союзу становить 82,8 відс.

Збільшився експорт товарів до Румунії – у 1,9 раза, Китаю – у 1,5 раза, Австрії, Фінляндії –у 1,4 раза, Нідерландів, Литви та Молдови - у 1,3 раза, Франції, Чехії та Німеччини– у 1,2 раза.

У товарній структурі експорту найбільша питома вага продукції деревообробної промисловості – 32,6 відс., продуктів рослинного походження – 18,1 відс., виробів зі скла – 12,8 відс., продукції хімічної промисловості 8,2 відс., меблів – 9,1 відс.

У товарній структурі імпорту найбільша питома вага машин та обладнання – 26,5 відс., засобів наземного транспорту – 14,1 відс., полімерних матеріалів – 11,4 відс., продукції хімічної промисловості 8,0 відс., текстильних матеріалів – 6,8 відс. та мінеральних продуктів – 5,6 відс.

За січень – листопад 2020 року оборот роздрібної торгівлі склав 19,4 млрд. грн., що на 3,1 відс. більше рівня відповідного періоду 2019 року.

Індекс споживчих цін по області становив 104,4 відс.

Середньомісячна заробітна плата працівників області за січень – листопад 2020 року становила 9907 грн. і зросла порівняно з відповідним періодом 2019 року на 13,4 відс. та майже у 2 рази перевищила рівень мінімальної заробітної плати (5000 грн.).

Індекс реальної заробітної плати склав 110,2 відс.

 Загальна заборгованість із виплати заробітної плати зменшилась протягом жовтня поточного року на 12,8 відс.

За одиннадцять місяців 2020 року працевлаштовано 25,8 тис. осіб.

В Державному бюджеті на виплату допомоги роботодавцям по частковому безробіттю на період карантину передбачено 4,7 млрд. грн., в т.ч. для Рівненської області зарезервовано – 120 млн. грн. такої допомоги.

Станом на 24.12.2020 територіальними центрами зайнятості прийнято позитивні рішення по 16,3 тис. особам, яким виплачено 117,4 млн. грн.

Крім того, в області надається допомога на дітей фізичним особам – підприємцям. Станом на сьогодні таку допомогу отримала 4517 дитина на загальну суму 50 млн. грн.

Одним із механізмів підтримки бізнесу на державному рівні є Державна програма фінансової підтримки суб’єктів мікро- та малого підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%», яка ініційована Президентом України, та полягає у зниженні відсоткової ставки за кредитом до рівня 5, 7, 9 відсотків залежно від кількості найманих працівників та обсягу річного доходу.

На даний час в рамках програми для суб’єктів малого і середнього підприємництва області видано 287 кредитів на суму 389,7 млн. грн.

В рамках обласної програми 24 суб’єкта малого і середнього підприємництва отримують часткове відшкодування відсотків за банківськими кредитами.

Це дасть можливість здешевити для бізнесу кредитні ресурси на загальну суму майже 30,0 млн. грн.

Станом на 29.12.2020 суб’єктам малого і середнього підприємництва з обласного бюджету профінансовано 695 тис. грн. для часткового відшкодування відсотків за кредитами банків.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux