У Рівненській ОДА розробили медичні програми – підтримки спортивної медицини та допомоги дітям і вагітним
опубліковано 10 грудня 2020 року о 13:08

У Рівненській ОДА підготували два проєкти програм медичного спрямування. Сьогодні члени профільної постійної комісії Рівненської обласної ради підтримали розроблені ініціативи.  

Так, Програма підтримки і розвитку спортивної медицини та лікувальної фізкультури на 2021 – 2023 роки передбачає надання лікарсько-фізкультурної допомоги на первинному рівні. А це: створення та забезпечення функціонування кабінетів лікарського контролю при центрах первинної медико-санітарної допомоги та підвищення кваліфікації та підготовка сімейних лікарів за спеціальністю «Спортивна медицина». Також передбачено надання фінансової підтримки, в тому числі за рахунок співфінансування з місцевих бюджетів області, для функціонування відділення спортивної медицини та лікувальної фізкультури Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центр імені Віктора Поліщука.

"Програмою державних медичних гарантій обслуговування населення центри спортивної медицини не фінансуються Національною службою здоров’я України, - розповів заступник начальника управління охорони здоров'я ОДА Ігор Добровольський. - Тому і розроблена ця програма. На сьогодні Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені В. Поліщука - єдина   установа в області, яка проводить обстеження та медичний контроль за станом здоров’я спортсменів". 

Обласна Програма покращення медико-генетичної допомоги дітям і вагітним на 2021 - 2023 роки спрямована на вдосконалення медико-генетичної допомоги дітям і вагітним, зниження показників малюкової смертності та інвалідності.

Зокрема, передбачено зміцнення матеріально-технічної бази Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука з метою надання послуг з моніторингу вроджених вад розвитку, функціонування інформаційно-ресурсного центру з питань ранньої діагностики і профілактики порушень розвитку у дітей. Планується придбання реактивів і розхідних матеріалів для цитогенетичних досліджень, скринінгу маркерів сироватки материнської крові в І триместрі вагітності серед вагітних групи ризику.

Також, Програма забезпечить впровадження нормативів з діагностики, лікування і профілактики вроджених вад і спадкових захворювань відповідно до національних та міжнародних клінічних протоколів, продовження популяційного моніторингу вроджених вад розвитку за міжнародними стандартами. А також, сприяння розвитку телемедицини з метою покращення пре- і постнатальної діагностики вроджених вад розвитку.

Крім того, серед заходів ініціативи важливу роль відведено для активної інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо преконцепційної профілактики вроджених вад розвитку.

Наступним етапом щодо втілення даних програм, буде затвердження їх на сесії обласної ради в установленому порядку.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux