Тисяча за вакцинацію для підлітків, зарплати для лікарів, щеплення людей віком 60+ - головне на брифінгу за 7 лютого
опубліковано 07 лютого 2022 року о 17:23

Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін та директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення ОДА Олег Вівсянник відповіли на актуальні питання життєдіяльності Рівненщини та протидії COVID-19.


Модерував брифінг директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Поліщук.


 • Відсьогодні, з 7 лютого, отримати та витрачати допомогу в рамках програми єПідтримка зможуть громадяни від 14 років. Для цього вони повинні мати паспорт у форматі ID-картки або закордонний біометричний паспорт (адже ці документи дають можливість авторизуватись у мобільному застосунку Дія). Витратити кошти єПідтримки вони зможуть на всі послуги і товари (крім ліків), які доступні для оплати в межах програми. В тому числі і на освітні (здобуття позашкільної освіти, заняття у гуртках, секціях, здобуття професійної, професійно-технічної, фахової передвищої, вищої освіти, харчування в закладах освіти, проживання в гуртожитках закладів освіти), а також придбання товарів спортивного призначення, шкільного приладдя та канцелярських виробів.


 • Незважаючи на більш легкий перебіг захворювання, штам «Омікрон» все одно небезпечний. І не всі зможуть перенести його легко, а особливо, люди із груп ризику. Тому особливо важливо вакцинуватися людям віком 60+


 • Механізм подачі заявки та отримання допомоги, в рамках програми єПідтримка для осіб, що не мають смартфона буде реалізовано приблизно у 3-му кварталі 2022 року. Це наступний етап реалізації даної програми. Щодо українців, вакцинованих за кордоном, Міністерство охорони здоров'я України має ухвалити відповідні нормативно-правові акти, які врегулюють порядок внесення цієї інформації в українську електронну систему охорони здоров'я. Лише тоді в таких громадян буде технічна можливість сформувати собі український COVID-сертифікат, що є передумовою подачі заявки на отримання допомоги в рамках програми єПідтримка.


 • У Городку, в рамках президентської програми «Велике будівництво», цьогоріч розпочалося будівництво закладу дошкільної освіти. Окремого дитсадка там зараз немає. Є лише структурний підрозділ при школі «Городоцький ліцей», у якому виховується 63 дитини. В громаді простежується динаміка приросту населення, тому будівництво нового дитсадка забезпечить дошкільною освітою не тільки дітей із Городка, а й прилеглих сіл - Карпилівки, Караєвичів, Понебеля. Об’єкт планується реалізувати впродовж 2022-2023 років. За проектом, новий дитсадок - двоповерхова будівля, яка вмістить 140 дітей (це 8 груп). Замовник проектної документації - Городоцька сільська рада, яка і виділила земельну ділянку під будівництво. Експертиза ґрунту для виготовлення проектної документації не запланована. Однак передбачені геологічні випробування ґрунту (технічний звіт виконано Рівненським ДНВП геодезї та кадастру в 2009 році), на підставі яких ліцензована проектна організація ТОВ «Весь-Експерт» виготовила проектну документацію. Надано проектне рішення, в тому числі щодо конструктиву фундаментів, відповідно до якого раціональним є влаштування пальових фундаментів під дитсадок. Експертизу проведено в ліцензованій експертній організації ТзОВ «Перша будівельна експертиза», за результатами проходження якої одержано позитивний експертний звіт, що дає можливість замовнику робіт організовувати будівництво об’єкта.


 • З січня 2022 року вступив у дію нормативний документ, який зобов’язує керівників медзакладів проводити виплату заробітної плати на рівні базових ставок середньому, молодшому медичному персоналу, а також лікарському персоналу. На даний час триває період адаптації, тобто підписання договорів НСЗУ, формування фінансових планів. Відповідно до них, і будуть здійснюватися виплати. Сьогодні фінансово спроможні заклади мають право диференціювати виплати серед лікарів та середнього медичного персоналу в межах фонду оплати праці. Надалі очікуються стабілізаційні пакети, де обов’язково буде врахована кваліфікація медиків та виконана робота. Власне, в цьому і полягає зміст впровадження медичної реформи.


 • В області створена та підтримується в актуальному стані єдина інформаційна база даних внутрішньо переміщених осіб, які переселилися з тимчасово окупованих територій України та районів проведення антитерористичної операції. На сьогодні на обліку перебуває 2047 родин. Із них 828 дітей, 665 пенсіонерів та 163 особи з інвалідністю. Департамент соціального захисту РОДА здійснює виплату щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. У 2021 році такі виплати становили 12,7 мільйона гривень. Цьогоріч виплачено вже 1 мільйон гривень. В області на квартирному обліку перебуває 11 внутрішньо переміщених осіб, які брали участь в антитерористичній операції. У 2021 році виділені кошти з державного бюджету в розмірі майже 13 мільйонів гривень для придбання житла сім’ям із цієї категорії. На офіційному сайті РОДА розміщення дорожня карта, яка містить адреси, контакти для внутрішньо переміщених осіб громадян України щодо вирішення проблемних питань.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux