На Рівненщині триває процес впровадження е-врядування. На сьогодні до Єдиної платформи місцевої електронної демократії (e-DEM) громади підключені на 53%. Стовідсотково сервісами Веб-платформи користуються Дядьковицька, Дубенська та Рокитнівська громади.
«Найкращі показники у Сарненському та Рівненському районах – 56-57%. Найактивніше громади підключаються до е-петицій та е-звернень», - повідомила заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило.
Нагадаємо, Веб-платформа «Єдина платформа місцевої електронної демократії» – це майданчик, що дає можливість громадянам взаємодіяти з місцевою владою, впливати на вирішення важливих для громади питань і вносити свої пропозиції. В Україні це перша подібна платформа.
На платформі поєднані наступні е-сервіси:
• «Місцеві петиції»
• «Громадський бюджет»
• «Відкрита громада»
• «Консультації з громадськістю»
Для активнішого підключення громад представники Веб-платформи провели онлайн-зустріч. Зокрема, серед спікерів - координатор e-DEM Ірина Стасюк. Учасники обговорили основні проблеми підключення, взаємодію із людьми та інші актуальні питання.
Зазначимо, проєкт створено Фондом Східна Європа та Державним агентством з питань електронного урядування України в межах програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва.