Безпечні умови та безперервний навчальний процес. Такі головні теми обговорювали на нараді у Рівненській ОДА щодо підготовки закладів освіти до осінньо-зимового періоду.
Серед присутніх - представники ДСНС, поліції та обласного департаменту освіти і науки. Онлайн долучились керівники РВА, тергромад та управлінь освіти.
«Робота в громадах триває, але не у всіх темпи задовільні. Окремі заклади недоукомплектовані генераторами та пальним для них. Загалом є понад 700 генераторів, потреба ще у понад двісті, - зазначив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін. – Наголошую: безпечні умови навчання, особливо у воєнний час, повинні бути створені першочергово».
Під час наради представники ДСНС наголосили на важливості дотримання норм пожежної безпеки у навчальних закладах. А саме - наявності первинних засобів пожежогасіння і пожежних водойм, обладнання будівель пристроями блискавкозахисту, проведення замірів опору ізоляції електромереж. За інформацією рятувальників, 127 закладів освіти в області досі не мають пожежних водойм.
Окремо йшлося про охорону в освітніх установах. Керівники деяких закладів не підписали договорів із компаніями, що надають послуги пультової охорони. Водночас саме засоби пультової охорони забезпечують оперативність прибуття поліції.
Підсумкову нараду запланували через два тижні. За цей час громади і заклади освіти працюватимуть над усуненням недоліків.