У Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відкрили горельєф Олени Теліги та провели урочисту регіональну асамблею з нагоди 120-ї річниці від дня її народження. Також до ювілейної дати запрацювала віртуальна виставка «Олена Теліга: голос нескореної України».
«Олена Теліга була тендітною жінкою із мужнім характером. У Рівному на нетривалий час вона отримала можливість спокійно жити, працювати, боротися та творити. Нині, мабуть, на мапі України Рівне є тим місцем, де ім’я Олени Теліги звучить найчастіше. В області затверджено план, який передбачає низку заходів із вшанування її пам’яті», — зазначив заступник голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Терещенко.
У заході взяли участь представники керівництва області, культурного активу Рівненщини, ініціаторка створення горельєфа, заступниця голови Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги та голова Рівненської обласної організації Тамара Бацмай, а також автор горельєфа — скульптор Михайло Фарина.
Для людей із порушенням слуху урочистості супроводжувалися перекладом жестовою мовою.
Нагадаємо, восени 1941 року Олена Теліга проживала та працювала в Рівному в редакції газети «Волинь», яка в роки окупації була осередком українського культурного та громадського життя. Згодом Олену Телігу та її чоловіка Михайла розстріляли в Бабиному Яру. Точна дата їхньої загибелі невідома, однак найчастіше дослідники називають 21 лютого 1942 року.
Пам’ять про Олену Телігу живе в її поезії, громадській діяльності та незламності, а її ім’я залишається символом мужності й відданості Україні. Рядки написані нею близько 90 років тому і зараз звучать надзвичайно актуально.