Відповідно до пункту 6 частини першої статті 13, пункту 1 статті 17 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", Указу Президента України від 21 вересня 2020 року № 398 "Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства", на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2021 року № 145 "Питання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року", з метою підвищення ефективності взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в умовах децентралізації з урахуванням міжнародних стандартів:
1. Схвалити Обласну соціальну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року (далі - Програма), що додається.
2. Департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту облдержадміністрації подати Програму обласній раді на затвердження в установленому порядку.
3. Кошти на реалізацію Програми передбачати в кошторисах установ, що залучені до її виконання.
4. Районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад розробити в місячний строк відповідні програми та забезпечити їх затвердження в установленому порядку.
5. Виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад територіальних громад забезпечити реалізацію Програми, про що інформувати районні державні адміністрації щопівроку до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом.
6. Районним державним адміністраціям, структурним підрозділам обласної державної адміністрації, територіальним органам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади про хід виконання Програми інформувати департамент розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту облдержадміністрації щопівроку до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом.
7. Департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту облдержадміністрації узагальнену інформацію про хід виконання Програми подавати облдержадміністрації щопівроку до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом.
8. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27 грудня 2019 року № 1073 "Про план заходів щодо реалізації в Рівненській області Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" на 2020 – 2022 роки".
9. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Людмилу Шатковську.
Голова адміністрації Віталій КОВАЛЬ