В Україні продовжили перехідний період для е-лікарняних до 1 жовтня
опубліковано 08 вересня 2021 року о 10:07

Про перехід з 1 жовтня 2021 року медзакладів на е-лікарняні та видачу електронних рецептів на інсуліни йшлося під час онлайн-наради, під керівництвом Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка.

Від Рівненщини у нараді взяли участь перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, начальниця управління розвитку медичної допомоги Департаменту ЦЗ та ОЗ ОДА Олена Гандзюк.

Наразі в Україні в середньому 85 відсотків медичних закладів, які мають право експертизи тимчасової непрацездатності, перейшли на е-лікарняні. Разом з тим, технічна можливість видачі електронних листків непрацездатності забезпечена практично в усіх закладах.

Як наголосив Віктор Ляшко, медичні установи України мали повністю перейти на електронні лікарняні з 1 вересня, але через неготовність усіх закладів, термін дії перехідного періоду перенесено на 1 жовтня.

«Тому щоб електронні сервіси ефективно працювали, на місцях, серед іншого, потрібно забезпечити підключення до високошвидкісного інтернету закладів охорони здоров’я і таким чином уникнути проблем з їх роботою в медичних інформаційних системах та електронній системі охорони здоров’я», - наголосив Віктор Ляшко.

Також очільник МОЗу наголосив на необхідності пройти навчання медикам щодо якісного формування записів та генерування електронних висновків.

Процес повноцінного переходу на електронні лікарняні в Україні з 1 жовтня знаходиться на контролі в Прем’єр-міністра України, оскільки це безпосередньо пов’язано із питанням соціальних виплат. Адже електронний лікарняний передбачає інтеграцію як медичної, так і соціальної складової: лікуючий лікар формує електронний медичний висновок, на підставі якого на вебпорталі електронних послуг ПФУ в автоматичному режимі формується е-лікарняний.

Наголошено на посиленні в регіонах активності включення в цей процес та веденні щоденного моніторингу щодо повного переходу закладів охорони здоров’я на видачу електронних медичних висновків.

Також під час наради заступник голови НСЗУ Анна Фенчак окреслила механізм взаємодії, який запускається з 1 жовтня між НСЗУ, аптечними закладами, лікарями та пацієнтами та відповідно до постанови КМУ про реімбурсацію ліків за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

З 1 жовтня НСЗУ почне адмініструвати програму забезпечення інсулінами. Це означає, що пацієнти з діабетом зможуть безоплатно або з доплатою отримати препарати інсуліну. А Національна служба здоров’я відшкодує аптекам, які працюватимуть за договором з НСЗУ, вартість цих препаратів.

Рецепт на препарати інсуліну стає електронним. Щоб отримати електронний рецепт з 1 жовтня, пацієнтам необхідно звернутися до ендокринолога, щоб лікар створив індивідуальний план лікування в електронній системі охорони здоров’я. Е-рецепт зможе також виписати і сімейний лікар відповідно до плану лікування, який складено ендокринологом.

У ході наради також звернули увагу на необхідність проходження навчання лікарями-ендокринологами щодо основних вимог до електронних медичних записів при веденні пацієнта, створення планів лікування пацієнтів та внесення їх в електронну систему охорони здоров’я. Адже саме на їх основі лікар-ендокринолог може зробити первинне призначення інсуліну та видати електронний рецепт.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux