В Рівненській ОДА обговорили питання соціального захисту осіб з інвалідністю
опубліковано 02 грудня 2019 року о 17:25

Напередодні Міжнародного дня осіб з інвалідністю, який щорічно відзначається 3 грудня, у Рівненській ОДА відбувся круглий стіл.


Серед присутніх – заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг, керівники управлінь соціального захисту населення, освіти і науки, охорони здоров’я та представники громадських організацій осіб з інвалідністю.


«Люди з інвалідністю потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб знайти себе в суспільстві. Належна увага повинна приділятися їм щоденно і дії органів влади мають бути спрямовані на посилення соціального захисту та надання конкретної допомоги цій категорії людей», - зазначив Сергій Гемберг.В ході зустрічі учасники обговорили питання працевлаштування осіб з інвалідністю, соціальної адаптації їх на новому робочому місці, професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів, економічного стимулювання роботодавців для працевлаштування осіб з інвалідністю, інші питання роботи з інвалідами.Підприємства, які використовують працю людей з інвалідністю, зобов’язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають особливостям цієї категорії працівників.


Засідання круглого столу проходило у формі дискусії, де активно виступали запрошені та представники громадських організацій області.


Зокрема, йшлося про можливість доступу людей до об’єктів соціальної сфери, важливість інклюзивної освіти у навчальних закладах. Відтак, на сьогоднішній день у 304 школах області організоване інклюзивне навчання для дітей з обмеженими освітніми потребам та придбано 6 автобусів, які спеціально обладнані.


Учасники круглого столу відзначили актуальність обговорених питань та узгодили подальші напрямки спільної діяльності.