У Рівненській ОДА на конкурсі визначили громадські ініціативи
опубліковано 02 грудня 2019 року о 16:44

Майстерня культурного лідера, медіаграмотність у сфері охорони здоров’я та школа молодіжної демократії – ці та інші проєкти презентували на конкурсній комісії громадські організації Рівненщини.

«Сьогодні ми обираємо проєкти від громадських об'єднань, які будуть реалізовані у 2020 році. Відповідно, кошти на реалізацію ініціатив будуть виділені після затвердження обласного бюджету на наступний рік», - розповідає в.о. начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської ОДА Олександр Корольчук.

Відтак, Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації планує створити майстерню культурного лідера. За словами проєктантів, головна мета такої ініціативи – посилення потенціалу бібліотекарів Рівненської області, як культурних лідерів. У межах проєкту планують створити дводенний виїзний семінар для працівників книгосховищ. Під час занять 25 учасників матимуть змогу обмінятися досвідом та напрацювати інтерактивні способи навчання.

Активісти «Мережі 100 відсотків життя Рівне» презентували проєкт «Медіаграмотність в сфері охорони здоров’я для громадських активістів».

Вони планують провести 8 інформативних занять, які будуть націлені на підвищення рівня поінформованості суспільства з актуальних питань сфери охорони здоров’я. А також навчити помічати пропаганду, цензуру та однобокість в інформаційних повідомленнях.

Інформзаходи упродовж наступного року заплановано провести у Рівному та ще 5 в ОТГ області. Основні теми, які будуть підніматися на таких семінарах – розпізнавання фото та відео фейків, маніпуляції у свідченнях очевидців та виявлення ботів.

У цілому усі проєкти мають на меті залучити активну громадськість до реалізації цікавих та корисних ініціатив.

Результати оцінювання  конкурсної комісії узагальнено у  підсумковому рейтингу. Відповідно проєкт, який отримав більшу підтримку і посів вище місце у списку, зможе претендувати на отримання коштів з обласного бюджету.


Рейтинг конкурсних пропозицій:


Місце у рейтингу

Найменування

громадського об’єднання

Назва

проекту

Мета та завдання

реалізації проекту

1.

Громадська організація

«Фонд молодіжних ініціатив «Крила»


Літня інклюзивна програма для молоді

«Літній злет»

Соціальна адаптація до самостійного (дорослого) життя дітей та молоді з особливими потребами  та членів молодіжних організацій шляхом   проведення серії  розвиваючих студій «Розправ крила» та освітніх інклюзивних наметових таборів. Соціальна адаптація осіб, що знаходяться в складних життєвих обставинах та мають особливі потреби (вади слуху) до дорослого життя. Отримання молодими людьми низки знань та вмінь необхідних в дорослому житті, через проведення розвиваючих студій.

2.

Громадська організація «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації»

Майстерня культурного лідера

Посилення потенціалу бібліотекарів Рівненської області як культурних лідерів громад та сприяння розбудові публічних бібліотек як релевантних центрів культурного простору громад шляхом проведення «Майстерні культурного лідера».

3.

Громадська організація «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини»

Школа інструкторів з національно-патріотичного виховання молоді з числа учасників АТО

Привернути увагу суспільства до героїзації образу захисника вітчизни та важливості підтримки ветеранів війни, військовослужбовців, формування ціннісних орієнтирів та утвердження військово-патріотичної свідомості   молоді.

4.

Рівненська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА»

Демократія участі – від моди до принципів

Підвищення якість застосування інструментів участі у громадах Рівненської області, шляхом запровадження єдиних принципів учасницької демократії.5.

Громадська організація «Кримська діаспора Рівненщини»

Школа молодих громадських активістів

Створення та апробація діяльності освітньо-комунікаційної платформи з метою підвищення рівня знань молодих людей щодо принципів функціонування органів влади, місцевого самоврядування, громадських організацій та формування у молоді активної життєвої позиції і відповідального ставлення до своїх громадянських обов’язків.

6.

Громадська організація «Інформаційно-освітній простір «InfoHub»

Школа свідомого громадянина

Підвищення спроможності представників громадянського суспільства Рівненської області до запровадження ефективних підходів учасницької демократії.

7. 

Благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя Рівне»

Медіаграмотність в сфері охорони здоров’я для громадських активістів


Підвищення поінформованості суспільства, насамперед громадських активістів, з питань розпізнавання недостовірної інформації, яка стосується охорони здоров’я. Навчити громадських активістів розпізнавати недостовірну інформацію, насамперед, в сфері охорони здоров’я. Протидіяти поширенню неправдивої інформації, яка стосується різних питань охорони здоров'я в ЗМІ.

 

8.

Громадська організація «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини»

Фотовиставка робіт ветеранів АТО та світлин загиблих військових в АТО Рівненської області

Психологічна реабілітація, надання мотивації ветеранам з інвалідністю до звичайного життя.

9.

Громадська організація

«Волонтерський рух Спільно Гоща»

Комунікація інститутів громадянського суспільства з органами влади:серія воркшопів для громад Рівненщини

Налагодження комунікації в громадах Рівненщини між громадським сектором та владою шляхом розроблення комунікаційних стратегій.


10.

Громадська організація «Сприяння розвитку села»

«шКОла МОлодіжної Демократії»

Підвищення обізнаності молоді у питаннях медіа-освіченості. Також заходи будуть спрямовані на формування безпечної поведінки в Інтернеті та соцмережах.

 

11.

Рівненське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки

Творчі майстерні мистецького Полісся

Популяризація музично-хореографічного мистецтва Рівненщини на сучасному етапі національного відродження регіональної культури. Творчі зустрічі митців спрямованих на обговорення та вирішення ключових проблем розвитку музичного мистецтва Рівненщини.

 

12.

Громадська організація «Простір своїх можливостей»

 

Ефективне управління містом: синергія влади, громадських інститутів та громадян

Впровадження інформаційно-навчального  комплексу для синергії дій влади, громадських інститутів  та мешканців міст (селищ) в процесі ефективного управління сучасним населеним пунктом. Підвищення рівня комунікації між владою та громадою, а також покращення рівня взаємодії між ініціативними мешканцями, депутатами та представниками влади.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux