Цифровий прорив. На Рівненщині презентували сучасну систему аналітики
опубліковано 21 червня 2023 року о 16:46

У Рівненській ОВА презентували систему аналітики та підтримки прийняття управлінських рішень «Аналітичний портал Рівненщини»


Портал містить інформацію про освітню, соціальну, економічну та адміністративну інфраструктуру Рівненщини, можливості для управлінців у прийнятті рішень, інвесторів, які планують працювати в регіоні. Розроблений портал спільними зусиллями фахівців Рівненської ОВА та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Презентувати портал приїхали керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Марат Кюрчевський, керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Габріель Абрахам, експертка Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» з просторового планування Катерина Степчук.


У вступному слові заступниця голови Рівненської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило відмітила, що Аналітичний портал Рівненщини – це досить складний продукт, аналітичні дашборди є інформативними та ефективними для прийняття управлінських рішень. Наразі їх використовуватимуть в адміністрації, а в найшвидшому майбутньому - і територіальні громади.

Марат Кюрчевський, представляючи портал, акцентував увагу на результатах співпраці USAID та Рівненської ОВА.


«Аналітичний портал є важливим інструментом, що сприяє регіональному розвитку, підвищенню доступності та використання геопросторової інформації, ефективному прийняттю рішень та розробці інноваційних проектів у Рівненській області. Я щиро сподіваюся, що ця система стане цінним інструментом для аналізу даних і прийняття рішень як під час війни, так і під час післявоєнного відновлення», – зазначив Марат Кюрчевський.

Габріель Абрахам зазначив, що інформаційні портали успішно функціонують в регіонах України, де працює Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».


«Ця ініціатива також має потенціал для залучення інвестицій та доступу до міжнародної підтримки. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» і надалі надаватиме експертну підтримку Рівненській обласній військовій адміністрації, що дозволить їм у повній мірі використовувати переваги аналітичного порталу та сприяти розробці нових інвестиційних проектів», – зазначив Габріель Абрахам.


Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль висловив вдячність колективу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за зацікавленість в очікуванні результату над розробкою порталу.


«Сьогодні закінчився час статистики заради статистики. І основна задача, яку ми ставили перед реалізацією даного проєкту - маємо розробити систему, яка дозволить приймати ефективні рішення на основі даних в реальному часі. Ті задачі, з якими ми зіткнулися під час війни, спонукають нас до потреби в систематизації даних та координації діяльності. Кожен спеціаліст, вносячи дані на портал і керуючись ними, має не просто аналізувати, а приймати ефективні рішення на їх основі. Це наш заповіт у сьогоднішній роботі. Підтримка від міжнародних партнерів, від платників податків США, Уряду дуже ефективна. Дякуємо вам і впевнено розвиваємо надалі даний проєкт», – зазначив Віталій Коваль.

Серед основних функцій аналітичного порталу, першочергово, є збір, обробка і верифікація даних, моніторинг та оцінка виконання владою і місцевими громадами своїх повноважень. Це інтеграція і синхронізація порталу з іншими державними системами. Серед цільових аудиторій порталу – управлінці та службовці, які наповнюватимуть систему і користуватимуться інформацією, місцеве самоврядування, бізнес та інвестори, мешканці області, донорські організації.


Інтелектуальна система аналізу даних на основі геоінформаційної системи дозволяє збирати, аналізувати та візуалізувати отримані результати роботи у вигляді інфографіки, вебзастосунків, дашбордів, формувати профільні звіти. Система дозволяє легко ідентифікувати географічне розміщення об’єктів та їх підпорядкування, здійснювати аналіз статистичних показників та представляти їх у вигляді таблиць, графіків, карт, супутникових знімків, звітів. З її допомогою можна здійснювати аналіз даних для території всієї області, її районів, громад, а також старостинських округів, населених пунктів, окремих господарств тощо. Усі вебзастосунки на порталі є інтерактивними та дозволяють активно взаємодіяти з ними кінцевим користувачам шляхом налаштування оформлення, отримання результатів інтерактивних запитів та виконання аналізу.

Іванна Смачило практично продемонструвала, як працює портал, зокрема, освітній, медичний, соціальний та інвестиційний дашборди. До прикладу, фунціонал про ВПО має інформацію про їх загальну кількість, кількість сімей, чоловіків і жінок, інші дані, потреби.

Окремий функціонал на порталі працюватиме і для інвестора, дані сайту допоможуть йому обрати кращу земельну ділянку для будівництва або приміщення, його розташування, логістичну доступність.


«Таким чином кожен з дашбордів має свою унікальну інформацію. Наше завдання – підтримувати актуальність усіх даних. Провести навчання для фахівці, які будуть вносити дані, розвивати портал, а також для тих управлінців, хто користуватиметься інформацією порталу для прийняття рішень», - зазначила Іванна Смачило.

Зважаючи на вимоги безпеки, не всі дані будуть доступними для широкого загалу в умовах воєнного стану. Дані порталу будуть постійно оновлюватися та доповнюватися, залежно від потреб та викликів регіону. Автономний контроль над інформацією матиме Рівненська ОВА, вона ж зможе підключати до системи користувачів з функціоналом редагування даних, а саме представників територіальних громад області після курсу тренінгів.


Нагадаємо, Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» впроваджується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і реалізовується компанією DAI Global LLC (DAI). Він має на меті зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування та активізацію залучення громадськості на всіх рівнях. У червні минулого року Рівненська ОВА підписала угоду про п’ятирічну співпрацю із проєктом. За цей період область отримала грантову підтримку на суму понад 30 млн грн. Наразі партнерами проєкту USAID «ГОВЕРЛА» є 10 громад Рівненщини.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux