Розбудова прозорості та підзвітності в ОМС: стартує пілотний проєкт для громад
опубліковано 12 червня 2023 року о 12:16

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, за фінансової підтримки урядів Японії та Німеччини, запрошують міські територіальні громади долучитися до пілотного проєкту з оцінки стану антикорупційної системи територіальних громад.

У рамках проєкту в перших трьох громадах заплановано:

- вивчення стану антикорупційної роботи та функціонування уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції;

- проведення оцінки корупційних ризиків в пілотних громадах та розроблення/ оновлення антикорупційних програм;

- виявлення проблем та ризиків у системі запобігання та протидії корупції;

- розробка рекомендацій щодо покращення системи антикорупційної роботи;

- підвищення обізнаності територіальної громади щодо антикорупційної роботи та її важливості для побудови ефективного та прозорого самоврядування.

"Продовження процесу децентралізації не має тягнути за собою децентралізацію корупції. Саме для недопущення подібного сценарію, разом з нашими іноземними партнерами, ми запускаємо цей проєкт. Його завдання - надати громадам конкретні інструменти для виявлення корупційних ризиків, які наявні в системі роботи органів місцевого самоврядування, а також спільно напрацювати конкретні рішення для їх запобігання”, - наголосив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.

"Проєкт є частиною загального підходу Віцепрем’єр-міністра з відновлення щодо створення офісів з посилення інституційної спроможності громад. Ми хочемо надати на місця максимальний спектр експертної підтримки, тим самим заохочуючи як місцеву владу, так і жителів громади, до активнішої участі у процесах відновлення країни. Зокрема, у питаннях впровадження цифрових інструментів, зелених рішень, планування залучення інвестицій тощо", - зазначила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.

Вимоги до учасників:

1. Для участі запрошуються територіальні громади міст, зокрема, які є міськими об’єднаними територіальними громадами або громадами, до яких приєдналися суміжні сільські, селищні територіальні громади.

2. Географія конкурсу: Волинська, Львівська, Рівненська, Закарпатська, Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Кіровоградська, Київська, Житомирська, Одеська, Полтавська, Черкаська, Чернівецька області.

3. Наявність антикорупційного підрозділу чи особи, відповідальної за напрям запобігання корупції, зокрема особи, на яких покладені такі обов’язки (суміщення).

4. Зацікавленість та прагнення до покращення своєї антикорупційної роботи. Важливо, щоб громада мала щире бажання та готовність до співпраці: підтримка керівника; активна залученість та сприяння з боку працівників ради, депутатів; можливість надати експертам доступ до інформації, перегляду документів, проведення опитувань тощо.

5. Заповнити заявку на участь у проєкті за посиланням https://bit.ly/ПілотOMC до 16 червня 2023 року.

Реалізація проєкту допоможе громадам підвищити власну інституційну привабливість для потенційних інвесторів та донорів, а також забезпечить прозоре управління та підвищення довіри громадян до власних органів місцевого самоврядування.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux