Рівненська ОДА ініціює зміни до закону про габаритно-ваговий контроль
опубліковано 13 листопада 2019 року о 11:55

У Києві відбувся Міжнародний конгрес з безпеки на транспорті. На заході обговорювали державну політику із вдосконалення законодавства у сфері безпеки транспорту. 


Долучився до конгресу начальник управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА Федір Мисюра, який виступив із пропозиціями щодо внесення змін до законодавства про габаритно-ваговий контроль, зокрема щодо покладання відповідальності за порушення вагових норм саме на вантажовідправника. Раніше такі штрафи сплачував сам перевізник, який не завжди міг це проконтролювати.


Також керівник транспортного управління озвучив ініціативу голови ОДА Віталія Коваля щодо перерозподілу коштів від штрафів за руйнування доріг між державним та місцевими дорожніми фондами. Адже руйнуються місцеві шляхи, а усі кошти перераховують до держбюджету, а лише цьогоріч це понад 108 тисяч євро.
«Також озвучив пропозицію щодо врегулювання вимог про розподіл сипучих вантажів із врахуванням навантаження на вісь, створення електронних товарно-транспортних накладних. Важливим питанням залишається врегулювання вимог до будівництва, розміщення та оснащення майданчиків зважування. На сьогодні на Рівненщині діє лише два пункти габаритно-вагового контролю. А це вкрай недостатньо», - розповів Федір Мисюра.Під час форуму звучали також пропозиції із інших обласних адміністрацій. Представники Уряду запевнили учасників конгресу, що зараз готується законопроект щодо габаритно-вагового контролю, де будуть враховані пропозиції від областей.