Рівненська ОДА: головне на брифінгу за 12 квітня. ВІДЕО
опубліковано 12 квітня 2021 року о 17:36

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко та заступниця начальника управління охорони здоров’я ОДА, координаторка із вакцинації у Рівненській області Олена Гандзюк відповіли на питання щодо захворюваності на COVID-19 та заходів з протидії коронавірусу, перебігу процесу вакцинації проти COVID-19, інші актуальні питання життєдіяльності Рівненщини.

Модерував брифінг начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Поліщук.


 • 23 березня під час засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС доручено райдержадміністраціям, виконкомам міських, селищних, сільських рад провести бесіди із керівниками релігійних громад на відповідній території щодо необхідності дотримання протиепідемічних обмежень під час здійснення богослужінь в храмах. 8 квітня в ОДА відбулося засідання обласної Ради християнських церков, у ході якого лідерів християнських спільнот області закликали дотримуватися карантинних вимог, зокрема надавати перевагу проведенням богослужінь на вулиці. У невеликих храмах має одночасно перебувати не більше 10-15 осіб. Співробітники Нацполіції контролюватимуть виконання протиепідемічних заходів на території та у будівлях релігійних громад. Більш детально щодо формату проведення Великодніх богослужінь стане відомо напередодні свят, після рішень Уряду та Державної комісії з питань ТЕБ та НС.
 • Анонсовано надходження у регіони вакцини CoronaVac. Найближчим часом очікується поставка цієї вакцини в Рівненську область, у кількості 1600 доз. За розрахунками вакциною CoronaVac може бути щеплено 800 людей. Цією вакциною щеплюватимуться, насамперед, маломобільні групи населення, які не можуть самостійно прибути до стаціонарних пунктів щеплення. Оскільки CoronaVac – це однодозна вакцина, її можна транспортувати. Також нею буде проводитися вакцинація освітян, залучених до ЗНО. На відміну від вакцини AstraZeneca, вакцина CoronaVac не векторна, а інактивована. Обидві вакцини є двофазними. Тобто для формування імунітету потрібно отримати їх дві дози. Обидва рази щеплюватися необхідно однією і тією ж вакциною. Не можна щеплювати людину спочатку векторною вакциною, а потім інактивованою. Це передбачено рекомендаціями ВООЗ та інших експертних груп. Наразі працювати з цією вакциною навчена 1 мобільна бригада. В подальшому навчання пройдуть інші мобільні бригади, створені в області. Про початок щеплення вакциною CoronaVac буде анонсовано додатково.
 • Україна, як і світ в цілому, зіткнулися із проблемою постковідного синдрому. МОЗ розроблено стандарти надання допомоги таким людям та рекомендовано НСЗУ здійснити напрацювання щодо пакету відповідних послуг. Управління охорони здоров’я ОДА збирає інформацію про заклади, які зможуть надавати допомогу з реабілітації людей із постковідним синдромом. До цього процесу активно будуть залучатися санаторно-курортні заклади.
 • Мутації вірусу можуть бути зафіксовані лише вченими за допомогою генетичного аналізу короновірусу. Це роблять спеціальні лабораторії із дороговартісними потужностями. Вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я МОЗ України входить до переліку мережі світових лабораторій з епіднагляду, питань діагностики COVID-19 і надсилає у ВООЗ зразки для подальшого визначення, підтвердження та секвенування штаму.
 • В Україні визначено зараження мутованим «британським» штамом коронавірусу в жителя Івано-Франківської області. Даних про те, що у жителів Рівненської області виявлено такий штам, немає. Але це не означає, що він не циркулює на території області.
 • Медична реформа передбачає фактичний перехід системи охорони здоров’я на ринкові відносини. В результаті реформи, заклади охорони здоров’я стали некомерційними підприємствами. Частину послуг, які ними надаються, фінансує Національна служба здоров’я України. Частину – отримуємо за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів. Інші витрати заклади покривають за рахунок джерел, незаборонених законодавством. Компенсувати медичні послуги, які не входять до пакету НСЗУ, та які не можуть профінансувати місцеві бюджети, можна за допомогою благодійних внесків. 11 березня рішенням сесії обласної ради врегульовано кінцевий механізм введення платних послуг в обласних закладах охорони здоров’я. Інформацію про використання благодійних коштів, можна отримати, подавши відповідний запит в заклад охорони здоров’я.
 • Основна мета реконструкції обласних клінічної та дитячої лікарень – надання більш зручних послуг пацієнтам. Наразі корпуси зазначених лікарень є територіально розпорошеними, а логістика – недосконалою. Тому проєкт «Великого будівництва» із перепланування обласної клінічної та обласної дитячої лікарень спрямований на те, щоб покращити їх логістичну складову. Початок проєкту заплановано розпочати в ІІ половині цього року. Завершення - в 2023 році. Кошти на реалізацію проєкту передбачені цільовою державної програмою. Підхід до будівельних робіт максимально враховуватиме потреби пацієнтів та медиків.
 • Нагадаємо, під час виїзду на природу, необхідно дотримуватися карантинних заходів та правил пожежної безпеки. Діє заборона на проведення масових (культурних, соціальних, розважальних) заходів. Виїзд людей на пікніки, підвищує ризик виникнення пожеж у природних екосистемах. На обласному рівні прийнято рішення про заборону розведення відкритого вогню у рекреаційних зонах, лісових масивах (крім спеціально облаштованих місць і обладнаних територій зеленого відпочинку). Такі заборони – щорічні, дають можливість запобігти поширенню масштабних лісових пожеж. За вчинення дій, які ведуть до загорянь у навколишньому природному середовищі, накладаються адміністративні стягнення. Штраф за дії, що можуть привести до загоряння навколишнього природного середовища становить від 1 700 грн. до 3 400 грн. для фізичних осіб та 3 400 грн. до 5 100 грн. для посадових осіб, на території яких відбуваються такі порушення. За випалювання стерні з природною рослинністю на землях сільськогосподарського призначення, смугах відводу автомобільних доріг передбачено штрафи від 3 060 грн. до 6 120 грн. Якщо такі дії відбуваються у межах природно-заповідного фонду накладається штраф від 6 120 грн. до 12 240 грн. Закликаємо до безумовного дотримання карантинних заходів та правил пожежної безпеки.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux