У Києві за ініціативи Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук пройшов Форум регіональних координаційних центрів. Рівненщину у заході представляли заступниця голови ОДА Людмила Шатковська та директорка ГУ Національної соціальної сервісної служби в області Юлія Шигорева.
Загалом форум зібрав близько ста представників з усіх регіонів України та з-за кордону.
Учасники зібрання обговорили питання про розвиток КЦ як адміністративної платформи для гуманітарної підтримки цивільного населення, уніфікацію та стандартизацію алгоритмів роботи КЦ у різних регіонах, мобілізацію зусиль регіональної та місцевої влади, громадських і волонтерських організацій, а також міжнародних організацій та донорів навколо КЦ.
Також під час форуму визначили пріоритети роботи на наступний рік, спільне з донорами планування дій та фінансування на 2024 рік. Учасники форму обмінювалися практичним досвідом роботи КЦ.
Нагадаємо, Координаційні центри підтримки цивільного населення є консультативно-дорадчими органами при обласних військових адміністраціях. Вони створені для підтримки та допомоги населенню постраждалому від війни. Зокрема, йдеться про внутрішньо переміщених осіб, ветеранів, осіб з інвалідністю, дітей тощо.
Такі центри при ОВА опікуються наданням соціальних послуг (тимчасове житло, працевлаштування) та гуманітарної допомоги постраждалому населенню, а також психосоціальної, медичної та правової допомоги. Вони відіграють ключову роль у взаємодії між місцевими органами виконавчої влади з одного боку та міжнародними структурами, громадськими й волонтерськими організаціями, з іншого.
На сьогодні в Україні вже утворено 24 обласні координаційні центри. КЦ діє і при Рівненській ОВА.