Рівненщина COVID-19: важливе станом на 11 травня
опубліковано 11 травня 2020 року о 10:12

Станом на ранок 11 травня на Рівненщині зафіксовано 1004 випадки захворювання на коронавірус. З них – 211 медпрацівників, 77 - дітей. На сьогодні госпіталізовано - 226 осіб.

За добу виявлено 49 нових інфікованих на COVID-19.

Через ускладнення, викликані коронавірусом, померло 23 людей. Вчора пішли з життя 83-річна жінка з Дубно, 66-річна рівнянка та 58-річна мешканка Вараша.

Одужало 173 хворих. Найбільше з м.Рівне та Сарненського району.

В Рівненському обласному лабораторному центрі та Рівненському центрі громадського здоров'я на перевірці 168 проб для ПЛР-тестування.

Розподіл діагностованих випадків COVID-19 такий: м.Рівне - 427; Сарненський район - 75; Рівненський район - 239; Здолбунівський район - 55; Дубенський район – 28; Радивилівський район - 36; Березнівський район - 29; Гощанський район - 13; Володимирецький район – 6; м.Вараш - 5; Рокитнівський – 55; Костопільський – 6; Млинівський – 5; Острозький - 3; Дубровицький - 9; Корецький – 12; Демидівський - 1.

Цілодобовий оперативний штаб при Рівненській ОДА продовжує впроваджувати заходи задля недопущення потужного спалаху коронавірусної інфекції в області:

Медицина

 • На обласну Програму щодо боротьби із COVІD-19 виділено 25 млн грн. З цієї суми близько 10 млн грн спрямували на засоби захисту медперсоналу та закупівлю сучасних апаратів ШВЛ. Зокрема, закуплено 3000 захисних костюмів, 1000 з яких передали медикам обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також придбано 14 ШВЛ-апаратів для опорних медзакладів Рівненщини, ще покупка 5-ти розглядається.
 • Рівненщина отримала чергову партію гуманітарної допомоги від благодійних фондів, координація закупки якої здійснювалася Офісом Президента України. Зокрема: біозахисні комбінезони – 2323, захисні костюми – 200, медичні маски – 80 тис., окуляри – 1000, бахіли одноразові – 650. Засоби медичного захисту розподілять між опорними лікарнями першої  та другої хвилі, які лікують хворих на коронавірус, Центром екстреної медичної допомоги та Рівненським обласним лабораторним центром. 
 • З 5 травня в Україні дозволено проводити планові операції та госпіталізації, які були заборонені на час карантину. Щоб унеможливити випадки зараження медиків під час планових операцій, усім пацієнтам обов’язково робитимуть ПЛР-тестування на COVID-19. Операції робитимуть лише в «чистих» лікарнях, тобто де немає пацієнтів із коронавірусною інфекцією. ПЛР-тести при планових операціях будуть проводитися за рахунок коштів, передбачених державою на таку діагностику, і в тих закладах охорони здоров’я, які проводять такі дослідження. В області це – обласний лабораторний центр та Центр громадського здоров’я. ПЛР-діагностику двічі проводять лише пацієнтам, які хворіли на COVID-19.  
 • Рівненщина входить в трійку лідерів за обсягами ПЛР-досліджень. Зокрема, збільшено обсяги  досліджень для медиків, зросла кількість обстежених контактних осіб. Також перед проведенням планових операцій вимагається ПЛР-обстеження.  
 • Наразі для збільшення лабораторних потужностей задіяно спеціалістів чотирьох установ області: лабораторного центру ЦГЗ, діагностичного та перинатального центрів. Вони забезпечують потреби лікувальних закладів у тестуванні пацієнтів.
 • Медичний персонал перевіряють за допомогою ПЛР-тестів у три черги.  У більшості медиків із COVID-19 – безсимптомний перебіг хвороби. Більшість з них інфікувалися через недіагностований Covid у пацієнтів. 
 • В якості гуманітарної допомоги Рівненщина отримала чергові набори реагентів для виявлення коронавірусу. Зокрема, 450 китайського виробництва на 21600 тестів та 165 вітчизняного виробництва на 16500 тестів. Крім того, Рівненським обласним лабораторним центром закуплено 15 наборів для ПЛР-діагностики COVID-19 корейського виробництва на 1500 тестів.
 • До забезпечення медичних закладів підключаються місцеві органи влади. Із бюджетів міст, районів та ОТГ області закуповуються засоби захисту для лікарів та медичного персоналу.
 • В області створили 65 мобільних бригад для перевірки на коронавірус. Вони виїжджають до пацієнтів та беруть аналізи для перевірки на COVID-19.
 • Госпітальними базами для лікування COVID-19 визначено 5 лікарень – Рівненська та Дубенська міські лікарні, Сарненська, Рокитнівська та Костопільська ЦРЛ. Для другої хвилі боротьби з коронавірусом підготували ще 11 госпітальних баз. Їх будуть залучати за необхідності – в залежності від кількості пацієнтів. Так, до «другої хвилі» увійшли: Березнівська, Гощанська, Демидівська, Дубровицька, Зарічненська, Здолбунівська, Корецька, Острозька, Рівненська ЦРЛ, Рівненська міська лікарня №2, спеціалізована медико-санітарна частина №3 у Вараші.
 • На території лікарень області облаштували тимчасові медпункти прийому хворих на COVID-19. Такі палатки наразі розгорнули на території 5-ти закладів, які першими прийматимуть пацієнтів з COVID-19. Це медустанови в містах Рівне, Сарни, Дубно та Костопіль, а також у смт Рокитне.
 • У зв’язку зі зростанням кількості летальних випадків від COVID-19 Міністерство охорони здоров’я розробило рекомендації щодо безпечного поховання померлих від COVID-19 та під час проведення ритуальних обрядів.
 • У Рівненській ОДА сформували перелік потреб лікарень в медичних засобах. Є чіткий алгоритм дій у разі бажання соціально відповідального бізнесу допомогти лікарням в умовах пандемії.
 • 80 відсотків уражених пацієнтів на коронавірус переносять хворобу безсимптомно. Це пояснює значне поширення вірусу, бо людина без симптомів може заражати оточуючих. Саме тому понад 50-60 відсотків випадків захворювання легкого або середнього ступеня.           

Заповненість ліжок в 5-ти лікарнях 1-ї хвилі для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 станом на 11 травня: 

                                            

                    

Рівненська область

                
                    

Назва ЗОЗ 1-ї хвилі

                
                    

Всього ліжок інфекційних/перепрофі-льованих/реанімація

                
                    

Зайняті ліжка хворими на COVID-19

                
                    

Заповненість ліжок

                   

%

                
                    

КНП "Центральна міська лікарня" Рівненської міської ради

                
                    

61/158/28

                
                    

107

                
                    

43,32

                
                    

КНП "Сарненська центральна районна лікарня" Сарненської районної ради

                
                    

30/192/6

                
                    

10

                
                    4,39
                    

КНП "Дубенська міська лікарня" Дубенської міської ради

                
                    

25/75/6

                
                    

21

                
                    

19,81

                
                    

КНП "Костопільська центральна районна лікарня" Костопільської районної ради

                
                    

14/52/6

                
                    

12

                
                    

16,67

                
                    

КНП "Рокитнівська центральна районна лікарня" Рокитнівської районної ради

                
                    

8/112/6

                
                    

31

                
                    

24,60

                
                    

Всього:

                
                    

138/589/52

                
                    

181

                
                    

23,23

                


   

Профілактика та безпека

 • З 11 травня відновлюється робота частини закладів та певних видів діяльності. Зокрема, робота літніх майданчиків, перукарень, громадського харчування та відвідування парків. За умови дотримання притиепідемічних заходів.
 • Прийнято рішення про запровадження в області режиму надзвичайної ситуації. Діє більш жорсткий карантин. З 6 квітня заборонено перебувати в громадських місцях без маски, переміщатися групами понад дві особи.
 •  У Рокитнівському районі між селами Рокитне та Залав’я встановиликонтрольно-пропускний пункт. Натомість, КПП  у селі Познань більше діяти не буде.
 •  У с. Зоря Рівненського району через спалах коронавірусу посилили карантинні обмеження. Діє особливий режим в’їзду та виїзду з населеного пункту. 10 в'їздів та виїздів заблоковано. Встановлено 3 блокпости.
 • Духовенство Рівненщини перенесло звершення богослужінь на могилах – Православна Церква України на 6 червня та Українська Православна Церква на 27 травня.
 • В області за спрощеною системою видано понад 90 спеціальних дозволів для здійснення регулярних перевезень під час карантину. У тому числі запроваджено 13 спеціальних рейсів для довезення медичних працівників до місця роботи.
 • В області розширили перелік закладів, які можуть працювати на час карантину. Дозволено проводити діяльність суб’єктам, що надають послуги з хімчистки, поштової та кур’єрської діяльності, будівельних робіт, а також робіт із збирання та заготівлі відходів.
 • Уряд затвердив вимоги щодо роботи агропродовольчих ринків на період карантину. Наразі в області є 33 зареєстровані агроринки, але лише 13 з них виявили готовність працювати із достатньо жорсткими санітарними обмеженнями.
 • Роботодавці області, які через коронавірус зупинили свою діяльність, отримають компенсацію від держави. Гроші представники малого та середнього бізнесу зможуть скерувати на виплати зарплат своїм працівникам. Наразі за такою підтримкою вже до Рівненського обласного центру зайнятості звернувся 61 роботодавець.
 • З 10 березня проводиться санітарна обробка проїжджих частин доріг, тротуарів, прибудинкових територій і зупинок. Обробляються і місця, які найчастіше відвідують люди: аптеки та магазини, банки й адмінбудівлі.
 • З-за кордону продовжують повертатися жителі області. Людям пропонують два варіанти – обсервацію та самоізоляцію із використанням мобільного додатку «Дій вдома».
 • На Рівненщині посилили контроль за цінами. Під моніторинг в області підпадають супермаркети 16 мереж, а також магазини облспоживспілки. Контролюватимуться ціни на соціальні продукти, ліки та нафтопродукти.
 • Школярі та студенти навчаються дистанційно.
 • Запаси медичних масок та засобів захисту в аптеках Рівненщини оновлюються щодня. Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області оприлюднила перелік цілодобових аптек та аптек, які надають послуги онлайн.
 • Під час карантину соціальні працівники дбають про літніх людей. Наразі такі послуги надають 27 територіальних центрів та центрів соціального обслуговування в районах й сільських радах, відділах соцзахисту. Такі установи є й в ОТГ.
 • В області здійснюється постійний моніторинг в режимі онлайн епідситуації. Відпрацьовано алгоритм взаємодії з відомствами ДСНС, Нацполіції, СБУ, Держприкордонслужби, прокуратури.
 • Про роботу Цілодобового оперативного штабу при РОДА керівництво області щодня інформує у відеозверненнях і під час онлайн брифінгів, що транслюються на FB-сторінці ОДА. Комунікація з мешканцями Рівненщини налагоджена і через гарячу лінію 0 800 500 078, на яку з початку карантину звернулося понад 4 тисячі людей.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux