Підсумки та плани цифрової трансформації України: регіональний форум «Цифровізація в Україні 2024»
опубліковано 23 січня 2024 року о 09:31

18–20 січня у Львові відбувся регіональний форум «Цифровізація в Україні 2024». На заході обговорили підсумки та цілі регіональної цифровізації. А CDTO різних областей та міністерств мали можливість обмінятися досвідом. 

Лише з 2019 року CDTO в регіонах реалізували понад 210 проєктів, а в січні 2024-го Мінцифра опублікувала підсумки Індексу цифрової трансформації регіонів України.

«Ми щорічно вимірюємо Індекс цифрової трансформації регіонів України, адже цифровізація громад є пріоритетом Мінцифри. Результати вимірювання дають змогу регіонам побачити сильні та слабкі сторони і, відповідно, розвивати цифрові послуги та інфраструктуру, потрібні в їхньому регіоні, а також залучати інвестиції під актуальні локальні проєкти. Прагнемо, щоб кожна область самостійно керувала процесами цифрового розвитку. Дякуємо Програмі розвитку ООН в Україні та проєкту «Посилення стійкості громад в регіонах України» за можливість синхронізувати наші цілі та плани», — зазначає Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції. 

У перший день форуму, 18 січня, фахівці обговорили перспективи й можливості програми Digital Europe. Крім того, під час події презентували освітній серіал «Цифровізація державного сектору». Переглянути серіал  можна за посиланням на платформі Дія.Освіта: https://osvita.diia.gov.ua/courses/digitalisation-in-public-sector

«Програма розвитку ООН в Україні (UNDP) незмінно підтримує Міністерство цифрової трансформації України в реалізації ініціатив з діджиталізації та просування цифрової грамотності. За три роки за підтримки Уряду Швеції партнери, зокрема, розробили 40 електронних послуг та інструментів, якими скористався понад 21 мільйон громадян. Крім того, ініціювали важливі законодавчі зміни, що стимулюватимуть підвищення рівня вебдоступності державних ресурсів у країні», — заявила Марія Гуцман, Керівниця групи проєктів «Інклюзивний розвиток, відновлення та розбудова миру», ПРООН в Україні.

У другий день форуму, 19 січня, учасники прослухали стратегічні цілі профільних заступників міністрів. Костянтин Кошеленко, заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, презентував проєкти команди, що будуть у фокусі 2024 року: 

 • виплати соціальних допомог у єдиній інформаційній системі соціальної сфери (ЄІССС);
 • нова субсидія; 
 • централізований банк даних з проблем інвалідності;
 • гуманітарна допомога та Дія.Шеринг. 

Ще однією темою були відкриті дані та STEM-освіта. Під час події команда Мінцифри презентувала результати «Оновленої інформатики — ІТ-студій» — проєкту, що переосмислює інформатику як шкільний предмет. З 2022 року до проєкту долучилося більш ніж 12 тис. шкіл з усієї України та майже 4 мільйони учнів. Протягом 2023 року понад 1 000 держслужбовців пройшли навчання з відкритих даних. Серед планів на 2024 рік — модернізація порталу відкритих даних data.gov.ua, внесення змін до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних (ПКМУ 835), а також відкриття Єдиного державного реєстру й Реєстру пошкодженого та знищеного майна. 

Перший Web-3 університет у світі, Learn to Earn Global, поділився пріоритетними напрямами роботи на 2024 рік. Серед них — розробка Large Language Model (для застосування у чатботах та системах відповідей), Diffusion Models (для генерації зображень, відео та аудіо), Audio Recognition Models (для фолоуапів після дзвінків, написання музики), Multimodal Neural Networks, Prompt Engineering.

Крім цього, протягом другого дня форуму обговорили цифровізацію будівництва, стратегію розвитку ЦНАПів, сервіси Дії для цифрового документообігу та виклики стійкості інтернет-доступу.

«Україна в час війни продовжує реформувати та оцифровувати багато сфер. Для нас було дуже важливо зібратися, щоб проговорити, які політики уряду впроваджуватимемо в цьому році і які очікування від обласних адміністрацій та громад у цьому процесі. Крім цього, визначили, якими KPI ми вимірюватимемо ефективність нашої роботи», — пояснює Олексадр Кулепін, CDTO Львівської ОВА. 

Під час третього дня форуму, 20 січня, учасники розмовляли про цифровізацію охорони здоров’я та освіти, стратегії комунікацій та грантрайтингу для CDTO.

2024 року регіональні CDTO мають виконати три обов’язкові проєкти у сферах кібербезпеки, охорони довкілля та екології, а також оборони. Ці проєкти повинні становити 60% від загального обсягу виконаної роботи. 


Фото з регіонального форуму «Цифровізація в Україні 2024»
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux