У результаті вдалося виявити 68 людей, які через відсутність належних посвідчень не можуть повноцінно користуватися своїми правами. Серед них — представники ромської спільноти, власники паспортів зразка 1974 року, люди, пов’язані за місцем народження з росією та білоруссю, а також особи без жодного чинного посвідчення, яким необхідно встановлювати особу, зокрема через суд.
У межах ініціативи підготували 37 офіційних запитів, опрацювали численні звернення щодо відновлення посвідчень, провели 15 моніторингових і 3 ознайомчі візити.
Результати проєкту обговорили під час круглого столу, організованого в межах спільної ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та благодійного фонду «Право на захист». До заходу онлайн долучилися перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та директорка департаменту соціальної політики ОДА Роза Слободенюк.
«Наявність посвідчення особи дає можливість отримувати соціальні виплати, медичну допомогу, працевлаштуватися та повноцінно користуватися своїми правами. Результати пілотного проєкту на Рівненщині та Волині можуть стати основою для впровадження подібної практики в інших регіонах України», — зазначив Сергій Подолін.
Серед основних проблем назвали: відсутність посвідчень у батьків, що ускладнює реєстрацію новонароджених дітей; складність підтвердження особи та громадянства; фінансові труднощі тощо.
Учасники круглого столу наголосили на необхідності спрощення процедури оформлення; активнішого залучення центрів безоплатної правничої допомоги; підтримки соціально вразливих категорій населення.
Нагадаємо, скористатися безкоштовною юридичною допомогою можна на сайті благодійного фонду «Право на захист» — https://r2p.org.ua/
Також доступна гаряча лінія: 0800 213 103.