На Рівненщині стартував освітній форум
опубліковано 26 серпня 2021 року о 12:56

Про нові підходи до модернізації системи освіти - від закладів дошкілля до вишів - йшлося на освітньому форумі «Освіта Рівненщини. Філософія змін», що пройшов в Національному університеті «Острозька академія».

У роботі форуму взяли участь керівництво Міністерства освіти і науки України, ОДА, обласної ради, народні депутати України, науковці, представники бізнесу, координатори освітніх програм.

«Для нас освіта - один з пріоритетних напрямків. Крім будівництва нових шкіл та дошкільних закладів, Рівненщина взяла курс на розвиток професійно-технічної освіти. Нагадаю, ми уже відкрили в області 25 навчально-практичних центрів. За їх кількістю Рівненщина лідирує серед регіонів України. Наше завдання – забезпечити область висококваліфікованими робітничими кадрами. Саме тому ініціював на Рівненщині проект «Rivne work hub». Це майданчик для потрійної взаємодії: роботодавець – центр зайнятості - центри професійної підготовки», - зазначив під час вітального слова голова ОДА Віталій Коваль.

Щодо викликів у вищій освіті очільник області акцентував на необхідності поєднання у вишах навчальної та науково-дослідницької діяльності, яка даватиме практичний результат.

Віталій Коваль наголосив, що філософія змін також закладена у будівництво нових шкіл та дошкільних закладів.

«Наші зобов’язання перед громадами ми впроваджуємо у вигляді «Великого будівництва». Завдяки цій президентській програмі ми відкриваємо принципово нові освітні простори. Наша спільна ціль - кращі умови для навчання та виховання дітей. І позитивний результат залежить від кожного з нас», - зазначив Віталій Коваль.

Під час виступу заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук презентував проєкт підтримки інтелектуальної еліти, зупинився на створенні безпечного для життя та здоров’я освітнього середовища та реформі шкільного харчування, проекті модернізації змісту освіти та її цифровізації тощо, а також презентував концепцію створення Президентського університету, який має стати платформою змін у вищій освіті.

У ході панельних дискусій освітяни Рівненщини окреслили пріоритетні цілі і завдання, починаючи від наповнення новим змістом раннього розвитку дитини і до модернізації системи закладів вищої освіти.

Не оминули увагою теми розвитку професійного потенціалу сучасного вчителя та формування культури здорового харчування в школах.

«Упровадження жодних новацій, змін, реформ в освіті не можливе без синергії зусиль управлінців, педагогів, учасників освітнього процесу, представників бізнесу, місцевих громад», - підсумував начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський.

Кращих освітян Рівненщини за високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток освітньої галузі нагороджено відзнаками ОДА і обласної ради.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux