На Рівненщині проводять інвентаризацію водних та лісових ресурсів, а також об’єктів комунальної та держвласності
опубліковано 06 жовтня 2021 року о 18:05

Триває інвентаризація водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності області. Про це йшлося у ході засідання обласної комісії під керівництвом заступника голови ОДА Ігоря Тимошенка.

«Це завдання було визначене Рішенням РНБО України «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади» та вступило в дію відповідно до Указу Президента України навесні цього року. Ми повинні з’ясувати, які проблеми виникли в процесі його виконання, і що потрібно зробити для їх вирішення», - наголосив Ігор Тимошенко.

На засіданні проаналізували кроки, що вже здійснені в області для виконання зазначеного завдання, озвучили проблемні питання проведення інвентаризації, а також напрацювали подальші плани щодо координації дій ОДА, РДА та територіальних громад із представниками управління Держгеокадастру, регіонального Офісу водних ресурсів, податківцями, лісівниками та іншими фахівцями, які наділені повноваженнями у цій сфері.

Як поінформував директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Костянтин Мокляк, в області проведено позапланову інвентаризацію нерухомого державного майна, яке знаходиться в сфері управління облдержадміністрації. Підготовлено та направлено запит суб’єктам управління державним нерухомим майном, яке знаходиться в сфері їх управління та розташоване на території Рівненської області. Разом з тим, доручено райдержадміністраціям спільно з територіальними громадами провести інвентаризацію комунального майна.

Начальник Регіонального офісу водних ресурсів Ігор Мосійчук повідомив, що також направлено листи до територіальних громад області щодо проведення інвентаризації водних об’єктів і гідротехнічних споруд з використанням рекомендованих Держводагентством форм актів інвентаризації водних об’єктів (річок, струмків, водосховищ, ставків, озер, тощо) та гідротехнічних споруд. «На цей час, проводиться робота спільно з територіальними громадами щодо уточнення даних минулої інвентаризації та вносяться відповідні зміни в акти інвентаризації щодо існуючого стану об’єктів», - зазначив Ігор Мосійчук.

За інформацією представника обласного управління лісового та мисливського господарства станом на 1 вересня державними лісогосподарськими підприємствами області, які знаходяться в сфері управління Держлісагентства, у ВО «Укрдержліспроєкт» замовлено роботи щодо обліку лісів. Вже виготовлено матеріали щодо проведення базового лісовпорядкування лісових ділянок, що знаходяться на території Рівненської області та обліковуються за лісогосподарськими підприємствами.

За результатами засідання та обговорення проблемних питань інвентаризації, зокрема, вирішили звернутися до координаційної комісії з інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності, що знаходяться на території територіальних громад при Мінрегіоні України за роз’ясненням щодо належності до державної чи комунальної власності земель запасу лісогосподарського призначення.

А також доручили активізувати роботу щодо інвентаризації земель лісового призначення, які знаходяться в користуванні лісогосподарських підприємств недержавної форми власності. Визначити обсяг коштів на рахунках територіальних громад, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, які можуть бути використані як одне із джерел для проведення інвентаризації.

Також члени комісії наголоcили на необхідності налагодження роботи комісій на місцях із залученням представників РДА та територіальних громад.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux