З 22 по 24 січня 2023 року на ВП «Рівненська АЕС» було успішно проведено інспекцію Міжнародного агентства з атомної енергії в рамках Угоди між Україною та МАГАТЕ у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї. Про це повідомляють в Державній інспекції ядерного регулювання України.
Перевірку здійснено інспекторами Агентства за участі інспектора Держатомрегулювання.
Мета інспекцій - перевірка відсутності незаявлених ядерних матеріалів та інформації про конструкцію ядерної установки, яка була надана Україною відповідно до Угоди. Зауважень з боку інспекторів не було.
Нагадаємо, МАГАТЕ - єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в сфері цивільних ядерних програм. Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.