200 днів війни. Освітянські виклики
опубліковано 11 вересня 2022 року о 16:41

Завершення та початок навчального року, продовження освітньої реформи, безпека дітей, прихисток внутрішньо переміщених осіб та беззупинне волонтерство. Впродовж 200 днів війни освіта працює в нових реаліях і миттєво переформатовується.


У встановлені терміни завершено 2021-2022 навчальний рік

Мережа освіти Рівненщини складається із 549 закладів загальної середньої освіти, де навчається понад 168 тисяч учнів, 517 закладів дошкільної освіти, де виховується понад 38 тисяч дітей. Під час війни зараховано ще 2,5 тисячі учнів та 200 вихованців із числа внутрішньо переміщених осіб.

Цього річ документи про освіту отримали усі 24 438 школярів, 2 141 учень професійно-технічної освіти, 9 281 випускник за освітньо-професійним ступенем «Фаховий молодший бакалавр», «Бакалавр» та «Магістр».


Вступна кампанія-2022

Національний мультипредметний тест, який замінив ЗНО, проведено у визначені терміни. «На Рівненщині маємо 423 учні, які набрали 200 балів. Серед них 18 учасників склали тест на 600 балів, 90 – на 400, а 315 набрали 200 балів з одного предмету», - зазначив директор департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський.

У закладах професійної (професійно-технічної) освіти регіональне замовлення на підготовку робітничих кадрів виконане на 92%, а у закладах фахової передвищої освіти на 98%. Триває вступ до закладів вищої освіти.


Умова здобуття освіти – безпека 

Найбільшим пріоритетом у підготовці до нового навчального року стало створення безпечних умов для учнів і педагогів. Проведено комісійні огляди у 1163 приміщеннях закладів освіти щодо облаштування укриттів. Спільними зусиллями завершуємо цей процес.

«Великим викликом для нас усіх був старт нового навчального року. Навчається у форматі офлайн близько 50% учасників освітнього процесу області. І ця цифра ще зростатиме, адже в окремих закладах завершують підготовку укриттів. Заклад освіти – це територія безпеки. Це наш пріоритет», - сказав начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.


Нова українська школа як реформа цінностей триває

НУШ - формат, який виховує нове покоління дітей. Упродовж 2018-2022 років в області 3692 педагоги впроваджували новий державний стандарт. Охопила реформа 171 939 учнів початкової школи. Цьогоріч, всупереч війні, НУШ стартує у базовій середній школі - усі п’ятикласники навчатимуться за таким форматом, продовжується пілотування у визначених шостих класах.


Освітній хаб

На Рівненщині створено освітній хаб, який допомагає адаптуватися внутрішньо переміщеним особам. «Наразі маємо два освітні проєкти, які спрямовані на підтримку та переформатування. Перший - «Інклюзивний простір», який передбачає надання якісних корекційно-розвиткових послуг дітям із числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб, які мають складні порушення розвитку. Другий - «Мовний простір», тобто курси вивчення державної мови для тих, хто нині перебуває на території Рівненщини та вимушено покинув свої домівки на Сході України», - розповів Петро Коржевський.


Інклюзивна освіта

Сучасна освіта - освіта для всіх. Цього навчального року в інклюзивних класах здобувають освіту близько 1630 дітей з особливими освітніми потребами. Впродовж воєнного стану до навчання долучились ще 49 таких дітей-переселенців.

Надважливою і ще більш актуальною стала фахова психологічна підтримка. У закладах освіти області працює 1 016 працівників психологічної служби, у тому числі 48 психологів в інклюзивно-ресурсних центрах. Фахівці служби безперервно надають свої послуги дітям і дорослим та тим, хто змушений був залишити свої домівки.


Волонтерська діяльність

Освітяни активно долучилися до волонтерської діяльності зі збору та сортування гуманітарної допомоги, приготування їжі та організації харчування для переселенців. Педагоги з учнями виготовляють маскувальні сітки, продуктові пакунки для захисників. Беруть активну участь в організації та проведенні благодійних ярмарків. У волонтерських швейних цехах для воїнів ЗСУ поставили на виробництво пошиття розвантажувальних жилетів, балаклав та сумок для аптечок.


Заклади освіти – місця компактного проживання для ВПО

«У закладах освіти різного рівня організоване розміщення переселенців. На період опалювального сезону 2 268 осіб залишаться у цих приміщеннях. Люди, які постраждали від війни, тимчасово залишаться там, де їх перебування не заважає освітньому процесу», - зауважив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux