від 27 січня 2022 р. № 41
Київ
Про стан військового обліку в Рівненській області у 2021 році та завдання на 2022 рік

Упродовж 2021 року в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях та навчальних закладах Рівненської області ведення військового обліку громадян України організовувалось і здійснювалось відповідно до вимог чинного законодавства і нормативно-правових актів. Однак, у ході перевірок виявлялись недоліки та упущення, які потребують усунення та вжиття заходів відповідного реагування.

Зокрема, обласною комісією проведено 41 перевірку стану військового обліку та бронювання в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях та навчальних закладах.

Районними (міськими) комісіями проведено 464 перевірки стану військового обліку і бронювання військовозобов’язаних та призовників в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях та навчальних закладах області, реалізовано 100 відсотків запланованих перевірок.

Метою зазначених перевірок було з’ясування реального стану справ з організації та ведення військового обліку на об’єктах, що підлягали перевірці, надання методичної та практичної допомоги посадовим особам, відповідальним за вказаний напрям роботи.

Згідно отриманих результатів, на належному рівні забезпечено функціонування системи військового обліку у Костопільській, Здолбунівській міських територіальних громадах Рівненського району, Володимирецькій селищній територіальній громаді Вараського району та у м. Дубно.

Поряд із цим, мав місце формальний підхід в організації цієї роботи у Рокитнівській селищній територіальній громаді Сарненського району.

Основними недоліками, що виявлялись під час перевірок, були:

недотримання строків подачі та форми повідомлень, які надсилаються в районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки про зміну облікових даних;

відсутність графіків звіряння в сільських радах (територіальних громадах) з підприємствами, організаціями, які розташовані на території сільської ради (територіальної громади);

порушення вимог Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 року № 921, щодо заповнення особової картки працівника за формою № П-2;

ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, які навчаються у навчальних закладах, за картками невстановленого зразка.

Відповідно до статей 6, 13, 27, 39 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, статті 17 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, статей 33, 35, 37, 38 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 року № 921 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних”, з метою забезпечення функціонування системи військового обліку громадян України на території області:


1. Утворити обласну комісію для здійснення перевірок стану військового обліку в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях та навчальних закладах Рівненської області (далі – комісія) у 2022 році та затвердити її склад згідно з додатком 1.


2. Комісії у своїй діяльності керуватися вимогами чинного законодавства щодо організації функціонування системи військового обліку громадян України.


3. Затвердити план проведення перевірок стану військового обліку в державних органах, на підприємствах, в установах, організаціях та навчальних закладах Рівненської області у 2022 році згідно з додатком 2.

За результатами здійснених перевірок складаються акти, які у термін до чотирнадцяти днів, після завершення перевірок, надсилаються керівникам державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та навчальних закладів і відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки області для реагування та вжиття заходів відповідно до вимог чинного законодавства.

За рішенням керівництва комісії строки проведення перевірок можуть бути змінені залежно від стану епідеміологічної ситуації та з інших причин у відповідних адміністративно-територіальних одиницях.


4. Головам районних державних адміністрацій, виконавчому комітету Рівненської міської ради:


1) утворити спільно із районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки комісії для здійснення перевірок стану військового обліку в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах, організаціях та навчальних закладах;


2) до 01 лютого 2022 року видати розпорядження “Про стан військового обліку у 2021 році та завдання на 2022 рік” на підставі інформацій територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки області про стан військового обліку за 2021 рік та пропозицій щодо його поліпшення у 2022 році, результатів аналізу звітних даних і проведених перевірок на відповідній території, якими затвердити плани проведення перевірок стану військового обліку та плани проведення звіряння облікових даних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з картками первинного обліку та особовими картками працівників (форма П-2) у 2022 році;


3) до 01 травня 2022 року організувати та провести у взаємодії з начальниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки заняття з працівниками органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та навчальних закладів, які відповідають за ведення військового обліку, з вивчення Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних.

 

5. Рекомендувати Головному управлінню Національної поліції в Рівненській області:


1) за зверненнями районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки проводити досудове розслідування стосовно ухилення призовників та військовозобов’язаних від військового обліку, здійснювати розшук, затримання і доставку до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку.


6. Рекомендувати Рівненському обласному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки:


1) організувати та забезпечити спільно з державними органами функціонування системи військового обліку;


2) організувати та активізувати роботу щодо притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та навчальних закладів, призовників і військовозобов'язаних начальниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за порушення порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, Правил військового обліку;


3) до 15 січня 2023 року подати обласній державній адміністрації інформацію щодо стану військового обліку за 2022 рік, пропозиції щодо його поліпшення у 2023 році, на підставі аналізу звітних даних та проведених перевірок стану військового обліку на території Рівненської області.


7. Комунальному навчальному закладу “Рівненський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій” до 01 червня та 01 грудня 2022 року організувати проведення інструкторсько-методичних занять з питань забезпечення функціонування системи військового обліку громадян України за участю посадових осіб райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ, організацій та навчальних закладів, відповідальних за організацію ведення військового обліку та бронювання, із залученням представників Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.


8. Виконавцям про проведену роботу інформувати Рівненський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки до 31 грудня 2022 року.


9. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації від 25 січня 2021 року № 41 «Про стан військового обліку в Рівненській області за 2020 рік та завдання на 2021 рік».


10. Контроль за виконанням розпорядження покладаю на першого заступника голови адміністрації Сергія Подоліна.


Голова адміністрації                                                                                                                         Віталій КОВАЛЬ

r41dod1.doc

r41dod2.doc

Дата оприлюднення: 3 лютого 2022 року


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux