Друзі, з Днем Української Державності!
У 2023 році Україна вдруге відзначає це свято. Відзначає в час жорстокої війни, яка триває півтора року, після восьмилітнього кровопролиття на Донбасі, у багатовіковій боротьбі за свою незалежність та державність.
Ця памʼятна дата нагадує нам, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі.
Саме Русь заклала фундамент державницьких традицій українців. Звідси родом герб, грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.
У це свято ми вшановуємо всі етапи нашого державотворення – від прадавніх часів до сьогодення. І всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна відбулася як держава.
Кілька разів у XX столітті Україна здобувала суверенітет і втрачала його через внутрішні незгоди під час зовнішньої агресії. Тож національна єдність – обов’язкова умова збереження державності.
Наша історія спростовує фейки російської пропаганди, буцімто українці та росіяни – єдиний народ чи Україна – штучна нежиттєздатна держава. Тому нинішня війна – це не лише боротьба за майбутнє нашої держави, а й за право на власні історію та ідентичність.
Українська державність має тисячу років і буде існувати вічно!