Зміна державної ветеранської політики, УБД для добровольців та ветеранський фонд, - Юлія Лапутіна у інформаційному марафоні
опубліковано 09 квітня 2022 року о 13:18

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна у інформаційному марафоні всеукраїнських каналів розповіла про роботу та пріоритетні напрями Міністерства в умовах воєнного стану.

Про зміну державної ветеранської політики: «Державна ветеранська політика дійсно змінилася. 24 лютого 2022 року показало, що у нас майже вся країна стала країною захисників і захисниць. І саме тому ми зараз перемагаємо, відвойовуємо свої міста. Тому ми маємо усвідомлювати: політика стосовно захисників і захисниць має бути на найвищому рівні підтримана державою. Вона має конкретні практичні складові: це соціальний захист, гарантії, розвиток ветеранського підприємництва – коли ветеран повертається з війни, він має бути активним учасником своєї громади, розвивати власну справу і держава має йому в цьому допомогти».

Про статус учасника бойових дій добровольцям територіальної оборони: «Нещодавно було прийнято дуже важливий закон (15 березня Верховна Рада України ухвалила за основу та в цілому законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо уточнення норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих захисників та захисниць України», що був розроблений за ініціативи Мінветеранів та за підтримки профільного комітету ВРУ). Ним визначено дві нові категорії: це – члени родин загиблих, померлих ветеранів війни і родин загиблих, померлих захисників і захисниць України. Крім цього, зараз надано право добровольцям, зокрема територіальних громад, отримувати статус УБД. Яка була логіка цього закону: ми наразилися на широкомасштабну агресію, і на початку війни ніхто не міг сказати, де ще розгорнуться бойові дії. При цьому були сформовані добровольчі батальйони ТрО і добровольчі формування територіальних громад. Ми надали право усім формуванням, які існують в державі, отримувати статус УБД».

Про Український ветеранський фонд: «За моєю ініціативою ще минулого року ми утворили Український ветеранський фонд. Фонд є державною установою, діяльність якої передбачає розширення спроможностей Міністерства у реалізації ветеранської політики, спрямованої безпосередньо на проекти, програми та напрями діяльності. Це – підтримка родин, психологічна реабілітація, підтримка ветеранського підприємництва, працевлаштування, багато різних програм. Формально утворення цього Фонду відбулося минулого року, і згідно з планом дій Уряду ще до початку широкомасштабної війни ми провели відповідні конкурси. Коли розпочався повномасштабний наступ росії, ми зрозуміли, що маємо зробити все для підтримки нашої армії, родин наших військовослужбовців, які потенційно будуть ветеранами, а також тих, хто вже є учасниками бойових дій».

Про досвід на місцях: «Дуже важливо відвідувати регіони. Кожен з них має свою особливість, пропозиції і напрацювання, які можна масштабувати на усю країну. Було би добре, якби підрозділи ТрО почали формуватися ще у 2015 році. На жаль, цього не було зроблено. Це зроблено напередодні. Тому тероборона почала працювати фактично з коліс. Багато людей не знало куди звернутись, як долучитись. Зараз це все викарбовується в бойових умовах. Конкретне питання: ми нещодавно поховали співробітника Мінветеранів Дениса Котенка, позивний «Шкіпер». Він воював в київському підрозділі «Азову». Загинув у бою на Київщині. Але він не був оформлений. Нам довелося долати бюрократію… Всі це розуміють, йдуть назустріч, але механізму для тих, хто не був оформлений не існує. Зараз ми з підрозділами ТрО, Генштабом, місцевими громадами пропрацьовуємо механізм, як створити умови, щоб ця категорія людей не випала, щоб потім їхні родини не випали з усіх соціальних програм. Багато пропозицій надали регіональні центри комплектації, органи місцевої влади, керівники добровольчих формувань. Ми обов’язково відпрацюємо цей механізм, тому що в перші дні війни дуже багато таких людей долучились до оборони країни, відсічі агресії, зазнали поранень… на жаль, це горе і трагедія для сімей і для всіх українців, загинули».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux