За добу на COVID-19 захворіло 207 жителів Рівненщини, 3 смерті та 104 одужало
опубліковано 23 січня 2021 року о 09:57

Цілодобовий оперативний штаб протидії коронавірусу при Рівненській ОДА інформує!


За минулу добу на Рівненщині зареєстровано 207 хворих з COVID-19, з них у:


Рівненській ТГ – 51 (м. Рівне – 47, смт Квасилів - 4);


Вараському районі – 7 (смт Зарічне – 5, с. Задовже, с. Вичівка);


Рівненському районі – 60 (м. Костопіль - 6, м. Здолбунів - 20, м. Березне - 5, м. Острог, м. Корець, смт Клевань, с. Богдашів - 3, с. Б. Криниця - 3, с. Вересневе - 3, с. Збуж - 3, с. Карпилівка - 2, с. Городок - 2, с. Вілія – 2, с. Колоденка, с. Клевань, с. Забороль, с. Олександрія, с. Кустин, с. Зірне, с. В. Любаша, с. Плоска);


Сарненському районі – 55 (м. Сарни - 20, м. Дубровиця – 16, с. Тинне - 4, с. Залужжя – 4, с. Рудня-Карпилівська – 2, с. Остки - 2, с. Буда, с. Чудель, с. Зносич, с. Селець, с. Крупове, с. Берестя, с. Лютинськ);


Дубенському районі – 34 (м. Дубно – 10, м. Радивилів - 6, смт Смига, с. Крупець -2, с. Козин - 2, с. Опарипси - 2, с. Зарічне, с. Ситне, с. Пляшівка, с. Гаї- Лев'ятинські, с. Тур'я, с. Верба, с. Берестечко, с. Боремель, с. Рудка, с. Малі Дорогостаї, с. Посників).


Вік хворих від 5 до 85 років.


Таким чином в Рівненській області наразі маємо 44936 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.


В області зареєстровано 554 летальних випадків спричинених COVID-19. Померли  68-річна жителька м. Рівне, 80-річна жителька м. Здолбунів, 82 -річний житель м. Рівне.


Одужало 41657 людей. Подолали хворобу 104 жителя області.


Протягом доби проведено 1226 ПЛР та 871 ІФА досліджень та 401 швидкими тестами.


Хворі з COVID-19 отримують медичну допомогу у 15-ти лікарнях Рівненщини, де підготовлено 1 676 ліжок. На сьогодні завантаженість закладів складає 25,48 %. У разі необхідності, ліжковий фонд для пацієнтів з COVID розширять до 2 250 місць.


Наразі 386 пацієнтів із діагнозом COVID-19 та з підозрою на коронавірус перебувають у лікарнях Рівненщини, з яких 135 – у важкому стані, 41 - в реанімації. Десять хворих підключені до ШВЛ-апаратів.

Цілодобовий оперативний штаб при Рівненській ОДА продовжує впроваджувати заходи задля недопущення потужного спалаху коронавірусної інфекції в області.

Медицина:

Усі закупівлі з COVID-фонду Рівненщини адаптовані виключно до медичних потреб області. Із обласної Програми «Запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Рівненської області COVID-19», зокрема, закуплено апарати штучної вентиляції легень, кисневі концентратори, ампліфікатори для посилення лабораторної спроможності обласного Центру громадського здоров’я. Також за кошти обласної Програми придбано медичні вироби – передусім, реагенти та тест-системи.

Засоби захисту, закуплені за кошти обласної програми, розподіляються як між медустановами. Отримали захисні засоби і центри ПМСД. Також сформовано резерв засобів індивідуального захисту, який може бути додатково направлений для забезпечення медичних закладів області.

У 2020 році з держбюджету область отримала з державного бюджету понад 23 млн грн для обладнання кисневих точок.

На Рівненщині працює 15 закладів першої хвилі - Рівненські міські лікарні №1 та №2, Дубенська міська лікарня, Сарненська, Рокитнівська, Костопільська, Здолбунівська, Гощанська, Дубровицька, Острозька, Зарічненська та Рівненська ЦРЛ, Дубенський пологовий будинок, а також спеціалізована медико-санітарна частина №3 у м. Вараш. Також пацієнтів з COVID-19 лікують у Рівненській обласній дитячій лікарні. У резерві ще 3 лікарні, готові прийняти хворих на COVID-19. У разі необхідності область буде переходити до надання медичної допомоги у закладах другої хвилі: Березнівській, Демидівській, Корецькій ЦРЛ.

У разі перевантаження медичних закладів, де лікують пацієнтів з COVID-19, в області визначено 24 об’єкти, де розгортатимуться інфекційні госпіталі. Зокрема, це санаторії, гуртожитки, спортивні зали та будинки культури. Для таких закладів визначено потребу у забезпеченні усіма необхідними медичними засобами, апаратами ШВЛ та кисневими концентраторами.

Компенсація за тимчасову втрату працездатності через захворювання на COVID-19 відбувається за рахунок коштів Фонду соцстрахування. Амбулаторне лікування - за кошти пацієнта. Виняток становлять лише ті випадки, коли лікування хворого підпадає під державну або обласну програму, зокрема «Доступні ліки». У такому випадку хворому частково компенсують гроші на медикаменти за кошти державного або місцевого бюджетів.

Україна переходить на другий етап реагування на поширення коронавірусу. З 9 листопада 2020 року планові госпіталізації заборонені, окрім надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим, пацієнтам з онкозахворюваннями, паліативним хворим.

Попит на тестування на Рівненщині щодня збільшується, адже настав період активної захворюваності на усі гострі респіраторні інфекції. Тому лабораторний центр постійно вдосконалює операційні процедури та збільшує потужності. Так, обласний лабцентр нині робить до 1200-1300 тестів в день. Але поступово нарощує потужності, аби виконувати до 2 тисяч досліджень на добу. Для цього за кошти держбюджету обласному лабораторному центру докуплено два ампліфікатори та автоматичну станцію проби підготовки. Модернізовано також Центр громадського здоров’я, зокрема, за обласні кошти придбано ампліфікатор для досліджень.

Безкоштовно ІФА-тестування проводиться за направленням сімейного лікаря або інших фахівців, які мають на це право. Якщо за власним бажанням пацієнта – за його кошти. Таке тестування роблять і приватні лабораторії. 85 % підтверджених випадків не потребують госпіталізації.

Медичний персонал перевіряють за допомогою ПЛР-тестів у три черги.

До забезпечення медичних закладів підключаються місцеві органи влади. Із бюджетів міст, районів та ТГ області закуповуються засоби захисту для лікарів та медичного персоналу. Суттєва допомога від соціально відповідального бізнесу. У заклади охорони здоров'я Рівненщини продовжують надходити засоби індивідуального захисту. На території лікарень області облаштували тимчасові медпункти прийому хворих на COVID-19.

У зв’язку із зростанням кількості летальних випадків від COVID-19 Міністерство охорони здоров’я розробило рекомендації щодо безпечного поховання померлих від COVID-19 та під час проведення ритуальних обрядів.

У Рівненській ОДА сформували перелік потреб лікарень в медичних засобах. Є чіткий алгоритм дій у разі бажання соціально відповідального бізнесу допомогти лікарням в умовах пандемії.

 Заповненість ліжок в 15-ти лікарнях 1-ї хвилі для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 на 23 січня:В області визначено 15  ЗОЗ 1-ї хвилі для лікування хворих з COVID-19:


п/п

Назва закладу

Загальна кількість ліжок для хворих з COVID-19 в ЗОЗ

% заповненості ліжок хворими на COVID-19 та хворими з підозрою

1

КНП "Центральна міська лікарня" Рівненської міської ради

330

21,52

2

КНП "Сарненська центральна районна лікарня" Сарненської міської ради

175

29,14

3

КНП "Дубенська міська лікарня" Дубенської міської ради

180

25,00

4

КНП "Костопільська центральна районна лікарня" Костопільської районної ради

120

27,50

5

КНП "Рокитнівська центральна районна лікарня" Рокитнівської районної ради

125

20,80

6

КНП "Пологовий будинок" Дубенської міської ради

19

10,53

7

КНП "Здолбунівська центральна районна лікарня" Здолбунівської районної ради

115

19,13

8

КНП "Гощанська центральна районна лікарня " Гощанської районної ради

80

36,25

9

КНП "Дубровицька центральна районна лікарня" Дубровицької районної ради

89

41,57

10

КНП "Міська лікарня №2" Рівненської міської ради

45

40,00

11

КНП "Клеванська лікарня імені  М.Вервеги" Клеванської селищної ради

101

21,78

12

КНП "Острозька центральна районна лікарня" Острозької районної ради

90

44,44

13

КП "Рівненська обласна дитяча лікарня" Рівненської обласної ради

54

3,70

14

КНП "Зарічненська центральна районна лікарня" Зарічненської районної ради

50

32,00

15

КНП "Вараська багатопрофільна лікарня" Вараської міської ради

103

12,62

 

Всього:

1676

25,48Безпека:

Відповідно до Постанови Кабміну від 11 листопада №1100 Уряд відмінив адаптивний карантину, а обмеження, які стосувалися «помаранчевої» зони карантину, тепер будуть діяти для всіх районів і міст Рівненщини. Зокрема, передбачено: заклади харчування не можуть працювати з 22:00 до 7:00, виняток - доставка та їжа/напої на виніс; зачинені розважальні заклади (дискотеки, нічні клуби та інше); кінотеатри та театри можуть працювати при заповненості залів лише на 50%; проїзд у громадському транспорті лише за кількістю сидячих міст; заборонено проведення масових заходів за участю більше 20 чоловік (виняток - деякі спортивні заходи без глядачів); заняття групами не більше 20 людей, крім садків та шкіл; спортзали та фітнес-центри - на 20 кв. м. не більше 1 людини; серед закладів розміщення дозволена робота готелів та закладів соцдопомоги чи реабілітації.

Уряд запровадив посилений карантин з 8 до 24 січня включно 2021 року .

Місто Вараш перебуває в зоні особливого контролю ОДА, адже там знаходиться АЕС – державний стратегічний об’єкт. Після перших випадків захворювання на COVID-19 серед працівників атомки було підписано розпорядження про активізацію заходів, зокрема, обстеження ПЛР-тестуванням працівників і контактних осіб.

З метою перевірки стану дотримання карантину на Рівненщині створено 22 мобільні групи. До їх складу входять працівники поліції, представники органів місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби. Щоденно вони здійснюють до 35 виїздів.

З 1 вересня до закладів освіти допускають лише у масках або респіраторах, водночас на заняттях маски можна не використовувати. Педагоги опитують учнів/студентів про їхнє самопочуття і можуть проводити уроки на відкритому повітрі. Відповідні рекомендації щодо організації освітнього процесу 30 липня затвердив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Тимчасові рекомендації розроблено для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів.

Роботодавці області, які через коронавірус зупинили свою діяльність, отримують компенсацію від держави. Гроші представники малого та середнього бізнесу можуть скерувати на виплати зарплат своїм працівникам.

Жителям області, які повертаються з-за кордону пропонується два варіанти – обсервацію та самоізоляцію із використанням мобільного додатку «Дій вдома». На Рівненщині посилили контроль за цінами. Під моніторинг в області підпадають супермаркети 16 мереж, а також магазини облспоживспілки. Контролюватимуться ціни на соціальні продукти, ліки та нафтопродукти.

Під час карантину соціальні працівники дбають про літніх людей. Наразі такі послуги надають 27 територіальних центрів та центрів соціального обслуговування в районах й сільських радах, відділах соцзахисту. Такі установи є й в ТГ.

В області здійснюється постійний моніторинг епідситуації в режимі онлайн. Відпрацьовано алгоритм взаємодії з відомствами ДСНС, Нацполіції, СБУ, Держприкордонслужби, прокуратури.

Про роботу Цілодобового оперативного штабу при РОДА керівництво області щодня інформує громадськість, з цією метою також проводяться онлайн брифінги, що транслюються на FB-сторінці ОДА. Комунікація з мешканцями Рівненщини налагоджена і через гарячу лінію 0 800 500 078, на яку з початку карантину звернулося понад 10 тисяч людей.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux