Юні архітектори запропонували проєкти відновлення історичного Дубна
опубліковано 25 травня 2020 року о 14:30

Молодіжні ідеї із відновлення історичного центру Дубна та його популярного заповідника презентували київські студенти. Вони розробили магістерські роботи, що спрямовані на реконструкцію міста та відновлення його історико-культурних об’єктів.


«Уже шостий рік йде активна співпраця між Державним історико-культурним заповідником міста Дубно та Київським національним університетом будівництва і архітектури. За ці роки студентами першого та шостого курсу було виконано великий об’єм робіт по обмірним кресленням, замальовкам, дипломним та курсовим проектам. Усі вони спрямовані на відновлення історичного вигляду нашого міста, а в результаті – перетворення його на культурно-видовищний центр для туристів з розгалуженою готельною інфраструктурою», - розповів директор Державного історико-культурного заповідника міста Дубно Леонід Кічатий.

Так, студентка Анна Томусяк презентувала проєкт відновлення автентичного фасаду Будинку контрактів в місті Дубно, який поступово руйнується.

В свою чергу, метою дипломної роботи Катерини Бичкової було дослідження реконструкції історичних будівель під створення сакральних комплексів на прикладі Центральної синагоги міста.

Студентка Кристина Бондаренко проаналізувала містобудівну ситуацію міста Дубно та запропонувала територію вулиці Свободи звільнити від автомобілів та влаштувати пішохідну зону з лавами. Адже вулиця в перспективі може стати туристичним шляхом від Дубенського замку до Луцької брами.


Також студентка звернула увагу на такий архітектурний об’єкт, як Хмелефабрика на вулиці Свободи. Будівля побудована ще в 1831 році чеською меншиною, продукція заводу не раз займала перші місця в міжнародних конкурсах пивоваріння. Саме тому, на думку юної архітекторки, важливо відтворити не лише історичну функцію даного об’єкту, а й додати нову – готельно-ресторанну.


Усі роботи написані під керівництвом завідуючого кафедри основ архітектури та архітектурного проектування,  Народного архітектора України, доктора архітектури, професора Олега Слєпцова та доцента, кандидата архітектури Сергія Ніканорова. Колектив КНУБА та студенти висловили подяку за надання допомоги Леоніду Кічатому та всьому колективу Державного історико-культурного заповіднику міста Дубно.


«Усі ідеї студентів-архітекторів дуже цінні для Дубно. Адже вони спрямовані на активізацію притоку туристів до міста, створення робочих міст, поліпшення дозвілля містян», - додав Леонід Кічатий.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux