У Рівному вшановують Великого Кобзаря
опубліковано 06 березня 2020 року о 16:41

206-ту річницю від Дня народження Тараса Шевченка відзначають у Рівному. З цієї нагоди в обласному музично-драматичному театрі відбулися урочистості.


У вестибюлі театру розгорнулася виставка рідкісних і старовинних видань «Кобзаря». Це експонати з колекції Музею книги та друкарства Державного історико-культурного заповідника міста Острог. Тут можна побачити «Кобзарі», перекладені польською, румунською, англійською, литовською та французькою мовами. Найдавніше видання датоване 1886 роком. Усього у музеї є більше сотні раритетних видань.

«Великий Кобзар - автор тисячі пророчих рядків, які актуальні і сьогодні. Людина, яка не лише поєднала таланти поета, живописця та мислителя, а й пробудила самосвідомість цілого народу. Я був вражений співом і декламуванням віршів Кобзаря талановитими рівненськими митцями! Вони ще раз нагадали, що на особистому прикладі Великого Тараса та його поезії вчилися сотні і тисячі українських патріотів», - поділився враженнями голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Нагадаємо, 9 березня, об 11.00, на Майдані Незалежності у Рівному відбудеться покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, після чого - літературно-мистецьке свято.