Через війну в Україні щодня більшає кількість людей з інвалідністю. Додому повертаються військові з різними ступенями поранень. Тому в громадах Рівненщини мають бути готовими надати бійцям якісну медичну, соціальну та психологічну допомогу.
Про реалізацію на Рівненщині пілотного проєкту «Соціальне менеджерство» йшлося під час зустрічі з уповноваженим Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадимом Свириденком.
«Рівненщина – взірцевий регіон у напрямку ветеранської політики. Тут точно є розуміння як допомагати військовим після повернення додому, особливо тим, хто втратив на війні здоров’я. Приклад є – спеціально обладнані будиночки у Клеванському госпіталі, де військові з інвалідністю адаптуються до проживання. Разом з тим, маємо врахувати, що кількість ветеранів буде колосальна. До повномасштабного вторгнення їх було 500 тисяч, а буде багато мільйонів», - зазначив Вадим Свириденко.
Під час наради йшлося про впровадження ініціатив на рівні громад – а це і облаштування побуту для ветеранів, і створення робочих місць, і робота з сім’ями. Усе це робота соціальних менеджерів. Такі фахівці працюють у кожній із 64 громад. Також йшлося про реалізацію пілотних проєктів для адаптації ветеранів у соціум. Зокрема, вже 10 липня у Рівному розпочне роботу табір для військових, які втратили зір.
«На сьогодні в області триває робота впровадженням «Паспорту готовності громади до подолання наслідків війни». Важливо, аби активно включалися на рівні громад. Наше завдання – відпрацювати систему підтримки ветеранів до найменшого села», - наголосив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.
Нагадаємо, що на Рівненщині ще 6 років тому запрацювала мережа соціальних менеджерів. Це соціальні працівники, які почали допомагати соціально адаптуватися учасникам АТО та членам їхніх родин, сім’ям загиблим. Усі фахівці пройшли навчання за спеціальною сертифікаційною програмою.