Стратегія лікування пацієнтів з туберкульозом на Рівненщині змінюється
опубліковано 23 вересня 2020 року о 12:33

Про трансформацію протитуберкульозної служби на Рівненщині розповів начальник управління охорони здоров’я ОДА Олег Вівсянник під час прямого ефіру на телеканалі «Рівне 1».

Так, за його словами, зміни на регіональному рівні дадуть змогу правильно перерозподілити кошти, що раніше використовувались більше на утримання закладів, а не на якісне лікування пацієнтів з туберкульозом.

«На Рівненщині було два санаторних заклади протитуберкульозного профілю – Костопільський та Новоставський дитячий, - зазначає Олег Вівсянник. - Медреформою не передбачено фінансування санаторно-профілактичних закладів через НСЗУ. Більше того, через застарілу матеріально-технічну бази роботу таких закладів визначено неефективною. Тому ці два санаторії реорганізовано шляхом укрупнення, вони приєднані своїм ліжковим фондом до Рівненського обласного фізіопульмологічного центру».

За словами Олега Вівсянника, працівникам пропонують альтернативну роботу в інших закладах охорони здоров’я, або ж повністю компенсують усі виплати. Щодо вільних приміщень – то управління вивчає перспективу оренди для приватної практики.

Загалом реформа медицини передбачає зміну стратегії надання допомоги пацієнтам з туберкульозом, розповідає Олег Вівсянник. Вона складається з декількох етапів.
Перший – лікувально-діагностичний. Лікарі первинної медичної допомоги будуть виявляти пацієнтів з підозрою на туберкульоз та направляти їх на обстеження у співпраці з лікарями-фтизіатрами. Далі вони разом визначатимуть, яка форма лікування та у якому закладі краще підходить для пацієнта. Потому, при знезараженні хворого, відбуватиметься перехід на амбулаторне лікування.

Етапність визначається безпосередньо для кожного пацієнта та контролюватиметься сімейним лікарем. Він складає весь алгоритм надання медичної допомоги спільно із вузькопрофільним спеціалістом. За потреби, медичні препарати будуть доставляти соціальні працівники, які контролюватимуть прийом ліків.

«Наприклад, на Рівненщині хворим на бронхолегеневу систему надають допомогу в обласному фізіопульмологічному центрі. Заклад забезпечений усім необхідним діагностичним та лікувальним обладнанням та штатом працівників. Алгоритм надання медичної допомоги пацієнтам, хворим на туберкульоз, побудований так, щоб уникнути перехресного інфікування. Активні хворі доставляються спеціальним транспортом до лікувального закладу. Якщо хворий соціально безпечний, то самостійно», - розповів Олег Вівсянник.

Окрім того, санаторно-профілактичне лікування можна отримати у відомчих санаторіях МОЗ. Більшість їх розташована на півдні України, адже важливу роль при таких захворюваннях відіграє кліматотерапія.

Таким чином, пропрацюваний весь алгоритм надання медичної допомоги хворим на туберкульоз, наголосив Олег Вівсянник.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux