Спортсмени з Рівненщини – серед переможців чемпіонату Європи з дзюдо
опубліковано 10 серпня 2023 року о 20:04

У місті Роттердам (Нідерланди) завершився чемпіонат Європи з дзюдо серед спортсменів з порушеннями зору.

90 спортсменів із 19 країн Європи взяли участь у змаганнях.

Рівненщину у складі національної збірної команди України представляли 10 спортсменів та 3 тренери.

«Вітаю спортсменів з Рівненщини. Саме наші дзюдоїсти складають кістяк національної збірної. Три дні змагань і маємо такі результати. Для нас важливі перемоги у спорті», - зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

У підсумку чемпіонами Європи стали Наталія Ніколайчик (у ваговій категорії до 48 кг, клас J1), Інна Сич (у ваговій категорії до 57 кг, клас J2), Анастасія Гарник (у ваговій категорії понад 70 кг, J1), Давид Хорава (у ваговій категорії до 60 кг, клас J2).

Срібними призерами чемпіонату Європи стали Юлія Іваницька (у ваговій категорії до 48 кг, клас J2), Анжела Гаврисюк (у ваговій категорії до 57 кг, клас J1), Олександр Назаренко (у ваговій категорії до 90 кг, клас J2).

Бронзовим призером чемпіонату Європи став Едуард Тропінов (у ваговій категорії до 90 кг, клас J1).

Людмила Якимчук та Дмитро Соловей зупинилися за крок до здобуття бронзових нагород, посівши п’яті місця серед спортсменів у класі J2 відповідно у ваговій категорії до 57 кг серед жінок та у ваговій категорії до 90 кг серед чоловіків.

У медальному заліку чемпіонату Європи національна паралімпійська збірна команда України впевнено виборола перше загальнокомандне місце, здобувши до своєї скарбнички 9 нагород: 4 золоті, 3 срібні та 2 бронзові медалі.

Із загальної кількості медалей 8 нагород здобули спортсмени Рівненської області. Ще одну бронзову нагороду здобув Микола Рудник (Полтавська область) у ваговій категорії до 60 кг, клас J1.

У завершальний день чемпіонату, 10 серпня, відбулися командні змагання серед чоловіків та жінок.

Жіноча збірна команда України, всі спортсменки якої з Рівненщини: Юлія Іваницька, Наталія Ніколайчик, Анжела Гаврисюк, Інна Сич, Людмила Якимчук, Анастасія Гарник – у командних змаганнях серед жінок посіла 2 місце, поступившись лише команді Туреччини.

Чоловіча збірна команда України, в якій Рівненщину представляли Давид Хорава, Олександр Назаренко, Дмитро Соловей, Едуард Тропінов, у командних змаганнях серед чоловіків посіла п’яте місце.

Готували спортсменів до чемпіонату Заслужений тренер України Михайло Романкевич та тренер Іван Іваницький.