Сьогодні – рік старту програми єВідновлення
опубліковано 10 травня 2024 року о 16:05

Попри всі труднощі війни, держава не лишає людей сам на сам з проблемами і знаходить можливості, не лише чинити опір агресору, а й допомагати людям відновлювати своє житло.


І з 10 травня 2023 року Мінвідновлення реалізує державну програму допомоги українцям, чиє житло було пошкоджено або знищене в результаті російської агресії.


Першим етапом реалізації єВідновлення - так ще називають державну програму допомоги, стали виплати компенсацій на ремонт пошкоджених помешкань. Максимальний розмір виплати - 200 тисяч гривень.


Другим кроком стали виплати коштів на капітальні ремонти. Для квартир максимальна сума передбачена в розмірі 350 тисяч гривень і півмільйона - для капітального ремонту приватних будинків.


В обох випадках це стосується житла, яке розташоване на не окупованих територіях і було пошкоджене внаслідок російської агресії після 24 лютого 2022 року.


Для власників зруйнованих осель існує інший вид допомоги - житлові сертифікати. Це можливість, гарантована державою, придбати нове житло замість знищеного внаслідок бойових дій. Принципово важливим є те, що власники житлових сертифікатів після їх отримання та нарахування компенсації, мають скласти право власності на знищене житло. Це стосується як квартир, так і приватних будинків. А на земельну ділянку, де розташований житловий об”єкт, право власності лишається.


На стадії розробки ще дві послуги з програми єВідновлення: це компенсація за ремонти, які люди вже зробили власним коштом і оцінка зруйнованого та знищеного житла, розташованого на окупованих територіях.


Хто може отримати допомогу? 


Всі громадяни, які є власниками або співвласниками житла (квартира, приватний будинок, інше житлове приміщення), що отримало пошкодження або були зруйновані внаслідок збройною агресії росії.


Кому надається пріоритет?


◾️ учасники бойових дій,

◾️ люди з інвалідністю внаслідок війни,

◾️ ветерани війни, члени сімей загиблих військових,

◾️ мобілізовані,

◾️ багатодітні родини,

◾️ люди з інвалідністю І та ІІ групи,

◾️ батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу;

◾️ опікуни/піклувальники,

◾️ прийомні батьки та патронатні вихователі,

◾️ діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.


Для отримання компенсації принципово важливо, щоб право власності на житло були внесені до Державного реєстру речових прав. Для цього потрібно звернутись до нотаріуса або в ЦНАП або до державного реєстратора з усіма правоустановчіми документами, для перевірки чи є в Реєстрі об’єкт нерухомості і в разі потреби внести його туди.

Скільки людей за вже отримали компенсацію за час роботи програми


На сьогоднішній день компенсацію за пошкоджене житло вже отримала майже 51 тисяча заявників на загальну суму — 4.6 мільярдів гривень, а погоджено компенсацій на 5.7 мільярдів. Всього ж заяви на отримання державної допомоги за пошкоджено житло написали 87 918 людей. Що стосується повністю зруйнованого житла, то вже 2746 українців придбали нові оселі, реалізувавши житлові сертифікати на суму в 5.4 мільярда гривень. А всього подано заяв — більше 13 тисяч на 10.6 мільярдів гривень.


Найбільше заявок на компенсацію надходить від мешканців Харківської, Київської, Донецької, Миколаівської, а також Чернігівської та Херсонської областей.


Державна програма компенсацій за пошкоджене та знищене житло розвивається та вдосконалюється, завдяки спільній роботі парламенту, Міністерства відновлення та Мінцифри, місцевого самоврядування та за підтримки міжнародних партнерів.
Фото ілюстративне
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux