Сергій Подолін провів засідання обласної координаційної ради з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
опубліковано 02 вересня 2021 року о 17:46

Соціально значимі захворювання - ВІЛ/СНІД та туберкульоз - є актуальною проблемою громадського здоров’я, як в Україні, так і на Рівненщині та потребують значної уваги влади і громадянського суспільства.

Про це йшлося під час засідання обласної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, під керівництвом першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна.

«Дякую всім хто бере участь у роботі координаційної ради, адже завдяки цьому до роботи у сфері протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу на Рівненщині залучені як органи влади, спеціалізовані заклади та установи, так і громадські організації», - зазначив під час вступного слова Сергій Подолін.

Зокрема, в області лише в липні ц.р. зареєстровано 17 випадків ВІЛ-інфекції, а в 5 пацієнтів діагностовано СНІД, 1 людина – померла. Тому проблема має місце та є актуальною.

Як зазначила під час доповіді директорка обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Людмила Рибчук наразі зареєстровано 1580 осіб, які живуть з ВІЛ, з них 1261 особа отримує антиретровірусне лікування, завдяки якому у переважної більшості з них спостерігається максимальне пригнічення розмноження ВІЛ в організмі. Завдяки тестуванню швидкими тестами у І півріччі 2021 року 96 осіб взято під медичний нагляд.

Учасники заходу обговорили питання важливості швидкого тестування на ВІЛ-інфекцію на всіх рівнях медичної допомоги. Особливо наголошено на необхідності розширення тестування на ВІЛ на рівні первинної ланки та індексного тестування, а також проведення тестування за ініціативою медичного працівника.

Значна увага приділялася питанню надання медико-соціальних послуг ВІЛ-інфікованим вагітним жінкам і породіллям. Зокрема, наголошено на необхідності забезпечення 100% допологового спостереження вагітних, а також дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих жінок, у разі потреби, за підтримки всіх ланок охорони здоров’я, соціальних служб, громадських організацій. Учасники наради також порушили питання щодо виділення коштів з обласного бюджету на забезпечення у наступному році таких дітей спеціальним харчуванням – адаптованими молочними сумішами.

Також присутні заслухали доповідь директора обласного фтизіопульмунологічного медичного центру Федора Авруки щодо стану реалізації обласної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2021-2023 роки.

У процесі обговорення перший заступник голови ОДА Сергій Подолін акцентував на необхідності прийняття в територіальних громадах місцевих програм протидії захворюванню на туберкульоз, покращення роботи з виявлення зазначеного захворювання на ранніх етапах, доступу сільського населення до діагностики, зокрема шляхом забезпечення функціонування пересувної флюорографічної станції та її виїзної роботи у населених пунктах області, у тому числі і віддалених куточках регіону.

Сергій Подолін також зауважив на необхідності ефективної міжвідомчої та міжсекторальної координації для реалізації вищезгаданих заходів. «Лише за таких умов можливе вчасне охоплення ВІЛ-інфікованих та хворих на туберкульоз осіб послугами догляду та підтримки, необхідною терапією, попередження нових випадків інфікування», - підсумував Сергій Подолін.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux