Рівненська ОДА: головне на брифінгу за 24 березня. ВІДЕО
опубліковано 24 березня 2021 року о 16:55

Перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та начальник управління охорони здоров’я ОДА Олег Вівсянник відповіли на питання щодо захворюваності на COVID-19 та заходів з протидії коронавірусу, перебігу процесу вакцинації проти COVID-19, інші актуальні питання життєдіяльності Рівненщини.

Модерував брифінг начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Поліщук.


 • 22 березня КМУ запроваджено новий порядок встановлення додаткових карантинних обмежень на певних територіях. Так, якщо в області "помаранчева" зона, то додаткові обмежувальні заходи на своїх територіях повинні вводити місцеві комісії з питань ТЕБ та НС. Для цього протягом 7 днів кількість нових випадків захворювання на COVID-19 на підпорядкованій території має перевищувати 70 осіб, а динаміка становити понад 50% нових хворих.
 •  Відучора Рівненщина у "помаранчевій" зоні. Рішенням обласної комісії ТЕБ та НС були прописані відповідні алгоритми дій. Зокрема, комісія рекомендувала перевести на дистанційну форму навчання в закладах освіти. Також очільникам територіальних громад рекомендовано провести бесіди із керівниками релігійних громад щодо дотримання протиепідемічних обмежень. Контролюючим службам і правоохоронним органам доручено ввести жорсткий контроль за дотриманням карантинних обмежень.
 • На сьогодні найбільша кількість захворювань у Рівному. Окрім того, напружена ситуація у містах Дубно, Костопіль, Острог. Для посилення обмежувальних заходів, там або вже проведені або відбудуться найближчим часом місцеві комісії з питань ТЕБ і НС. Для забезпечення координації дій щодо недопущення поширення COVID-19, РДА здійснюватимуть моніторинг рішень цих комісій.
 • Відповідно до постанови Кабміну, при встановленні для регіону "червоного" рівня епідемічної небезпеки, заборона щодо здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним та залізничним транспортом у межах області прийматиметься окремим рішенням обласної комісії ТЕБ та НС. Наразі, пасажирські перевезення залізничним та автомобільним транспортом загального користування у міжміському, міжобласному сполученнях здійснюються у повному обсязі в межах кількості місць для сидіння. Наразі рішення про припинення транспортного сполучення та перевезення пасажирів немає.
 • Якщо особа контактувала з хворим на COVID, вона повинна іти на самоізоляцію. Якщо у дитини позитивний ПЛР-тест – весь клас на два тижні іде на самоізоляцію. Якщо це учень початкової школи, то класний керівник також самоізолюється і працює з дітьми дистанційно. У старшій школі  - клас і вчителі, які тісно контактували з хворою дитиною, відправляються на самоізоляцію. Якщо у родині є декілька дітей, вони можуть відвідувати школу, коли хтось із них є контактною особою із хворим, адже це не прямий контакт.
 • Усі лікувально-профілактичні заклади області, які надають медичну допомогу пацієнтам з COVID- 19, мають  необхідну кількість медичних бригад. Для того, аби  забезпечити безперебійне надання медичної допомоги обласним управлінням охорони здоров’я сформовано резерв лікарських кадрів, які будуть залучатися у разі потреби.
 • У випадку запровадження на Рівненщині червоної зони буде відновлено виплати «карантинних» коштів для підприємців та найманих працівників. Для цього, як і раніше, буде використовуватися застосунок «Дія». Зокрема, 8 тис гривень буде виплачуватися із Державного бюджету. Окрім того, для виплати додаткової компенсації, ОДА спільно з тергромадами області вивчає можливість залучення коштів з місцевих бюджетів.
 •  23 березня Урядом внесено зміни до постанови КМУ, в яких надано роз’яснення щодо порядку планової госпіталізації пацієнтів у регіонах з різним «кольоровим» зонуванням. Планова госпіталізація пацієнтів забороняється у регіонах з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки, окрім таких випадків: ускладнений перебіг вагітності; надання медичної допомоги вагітним, породіллям та новонародженим; надання допомоги у спеціалізованих відділеннях; надання паліативної допомоги у стаціонарних умовах; надання медичної допомоги у закладах охорони здоров’я третинного високоспеціалізованого рівня та проведення госпіталізації, у випадку, коли ненадання допомоги може призвести до різкого погіршення стану здоров’я або загрожувати життю пацієнта.
 •  Всі лікарсько-консультативні комісії працюють у звичному режимі. Проте існують деякі обмеження. Пацієнти, які мають покази до проведення медико-санітарної експертної експертизи, повинні вчасно направити документи на ЛКК закладу за місцем проживання або, де вони  проходять лікування. Також медико-соціальні експертні комісії у деяких випадках невчасно поданих документів, приймають документи із запізненням. Крім того, з метою попередження епідемії, комісії, у разі вивчення і наявного повного комплекту документів, мають право в деяких випадках приймати рішення заочно.
 • В Україні триває процес реформи і перехід на електронну систему охорони здоров’я. МОЗ України інтенсивно проводить заходи щодо впровадження електронного листка втрати тимчасової працездатності. На сьогоднішній день у деяких лікувальних закладах можуть бути відсутні бланки для лікарняних. МОЗ України дало роз’яснення, що в перехідний період можна видавати такі документи на спеціальних довідках, розроблених закладами охорони здоров’я. Після надходження бланків, вони будуть обмінені.
 •  З 1 січня 2021 року набув чинності «Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти», затверджений наказом МОЗ. Він регламентує, що відповідальність за навчальний розклад належить до компетенції адміністрації навчального закладу. Так, перевірка якості, об’єктивності розкладу належить до компетенції власника навчального закладу та Державної служби якості освіти, під час проведення інституційного аудиту. Батькам, які не задоволені навчальним розкладом в школі необхідно звертатися до директора школи. У випадку не реагування - до місцевих структурних підрозділів управління освіти, керівників територіальних громад, або Державної інспекції якості освіти.
 • У смт Млинів, внаслідок високого рівня грунтових вод, спостерігається підтоплення до 30 домогосподарств, які знаходяться в низовині поблизу річки Іква. Для ліквідації наслідків підтоплення було залучено особовий склад та засоби Головного управління ДСНС у області. Наразі рівень води в річці знизився на 7 см, в домогосподарствах води немає. Інформація щодо інших випадків підтоплення в населених пунктах області до ОДА не надходила. Працівники обласного ГУ ДСНС кожного дня контролюють рівень води на гідропостах.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux