Рівненщину з Днем Європи привітав Маршалек Вармінсько-Мазурського воєводства
опубліковано 15 травня 2021 року о 11:00

Рівненщину з Днем Європи привітав Маршалек Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща Густав Марек Бжезін. 

До вашої уваги переклад вітання Маршалка.

Шановні мешканці Рівненської області! Дорогі друзі! 

День Європи – це день, коли ми згадуємо Декларацію Роберта Шумана, який понад 70 років тому запропонував нову формулу політичної співпраці у Європі. Й досі залишаються актуальними його слова, що єдність та солідарність усіх країн Західної та Центрально-Східної  Європи вдасться збудувати лише завдяки спільній праці і практичним крокам. 

Впродовж наступних років європейські держави зміцнювали свою співпрацю у різноманітних сферах, розширюючи її й на інші країни. Спочатку з країнами Західної Європи, а потім, після розпаду Радянського Союзу, з країнами, що входили до, так званого, колишнього  Східного Блоку, зокрема й Польщею. 

Сьогодні – у рамках численних програм, спрямованих на країни Східного Партнерства, у тому числі й Україну. Польща також невпинно підтримує європейські прагнення  України, особливо у цей складний для Вас час. Європейські ідеї міжрегіональної співпраці добре помітно у відносинах Вармінсько-Мазурського воєводства та Рівненської області. 

Мені надзвичайно приємно, що з перспективи майже двадцятирічної співпраці обох регіонів, очевидними є результати нашої праці й активність місцевих установ та організацій.

Впродовж цих років нами було реалізовано чимало проєктів, ініціатив та заходів, які назавжди увійдуть в історію українсько-польських відносин. Сміливо можемо стверджувати, що наша співпраця носить комплексний та сталий характер: це й культура, освіта, обмін молоддю, співпраця громадських організацій, співпраця в Європейській мережі кулінарної спадщини.

Іншим, вартим уваги, прикладом співпраці регіонів є сфера охорони здоров'я, зокрема, обмін досвідом хірургів  Ольштинської дитячої лікарні з лікарями обласної дитячої лікарні в Рівному. Це спільні заходи у сфері сільського господарства й охорони довкілля. Співпраця експертів, науковців і журналістів з обох регіонів. Але це й також прекрасні стосунки між людьми. 

Дорогі друзі, жителі Рівненської області, з нагоди Дня Європи бажаю Вам, перш за все, здоров'я, успіхів та взаємної солідарності! Щирі вітання з Вармії та Мазур! 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux