Рівненщина активізує співпрацю із Хорватією – в online форматі
опубліковано 17 червня 2020 року о 16:25

Інвестиційний та туристичний потенціал Рівненщини презентували для представників Уряду та бізнесу Хорватії.Від Рівненщини в онлайн форумі «Інвестиційне співробітництво між Україною та Хорватією: міжрегіональний вимір» взяли участь заступник голови ОДА Сергій Гемберг та керівник Агенції «ІнвестІнРівне» Дмитро Янушевський. Свої регіони також представляли керівники Чернігівської та Херсонської областей. У свою чергу презентацію регіонів провели Приморско-Горанська, Задарська та Меджимурська жупанії.
Рівненщина співпрацює з Хорватією з 2012 року. Укладено Угоду про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Рівненською ОДА та Меджимурською жупанією, а також Договір про співробітництво між Рівненською торгово-промисловою палатою та Хорватською господарською палатою – Жупанською палатою Чаковець.«Ми зацікавлені у подальшому розвитку наших відносин, - відзначив Сергій Гембер, презентуючи потенціал Рівненщини. Впевнений, що доклавши спільних зусиль, ми зможемо здійснити чимало взаємовигідних проєктів та заходів, які сприятимуть покращенню соціально-економічного становища обох регіонів».
Так, область знаходиться на перетині міжнародних транспортних магістралей, а наявність діючого міжнародного аеропорту «Рівне» є однією із ключових переваг Рівненщини серед інших областей. Рівненщина має значний ресурсний потенціал. Зокрема, належить до числа регіонів із найбільшими запасами лісових ресурсів. Розвідано більше шестиста родовищ корисних копалин.
Вагомим є і виробничий потенціал регіону. Визначальну роль у розвитку області відіграє ефективна співпраця з міжнародними компаніями, які є власниками провідних підприємств регіону.

Загалом в економіку області інвестують компанії з понад 30-ти країн світу.У нещодавно затвердженій Стратегії розвитку області застосовано новітній підхід смарт-спеціалізації, одним із критеріїв якої є зростання експортного потенціалу. Визначено 5 пріоритетів смарт-спеціалізації: деревообробна та меблева промисловість; поглиблена переробка сільськогосподарської продукції; високотехнологічне органічне сільське господарство; логістика; ІТ-сектор.З урахуванням смарт-спеціалізації, розпочато створення в регіоні деревообробно-меблевого кластеру.
Значимим є і туристичний потенціал Рівненської області. Серед знакових туристичних візитівок - знаменитий «Тунель кохання». Вже найближчим часом ще одним туристичним магнітом може стати Тараканівський форт – одна з найбільших споруд такого типу у Східній Європі.


Про вільні промислові земельні ділянки, які можуть бути цікавими для інвесторів, розповів керівник Агенції «ІнвестІнРівне» Дмитро Янушевський.
Захід відбувся у рамках імплементації угод про співробітництво між Рівненською, Херсонською та Чернігівською областями України і Меджимурською, Задарською та Приморсько-Горанською жупаніями Хорватії. В онлайн форумі взяли участь майже 40 учасників – представники урядових, регіональних та ділових кіл двох країн.Онлайн захід продемонстрував велику зацікавленість учасників до активізації міжрегіональної взаємодії як важливої складової поглиблення співробітництва між Україною та Хорватією.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux