Вже о п’ятій ранку 24 лютого у Рівненській ОВА відбулась перша нарада. Прибули всі – заступники та увесь силовий блок. Почалася копітка робота, хто чим займається, розповів начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль у спецефірі "24 лютого" телеканалу "Тернопіль 1".
«Вже до обіду сформувалося відчуття, що все можемо. Перші кадри, перша позиція Президента та Уряду нас всіх згуртувала. І вже тоді ми всі зрозуміли, що точка неповернення пройдена і ми переможемо. 24 лютого почалося формування нації без комплексу меншовартості, нації переможців», - зазначив Віталій Коваль.
Після цього усі підрозділи Рівненської ОВА було переведено на цілодобовий режим роботи. Невдовзі почали прибувати ВПО. У цей же час на Рівненщині активно стали налагоджувати співпрацю з регіонами-партнерами.
«Буквально в перші дні наші регіони-побратими прийняли рішення про розрив із рф та виділили кошти для гуманітарної допомоги Україні, - зазначив Віталій Коваль. - Перший гуманітарний вантаж прибув вже 26 лютого. І це була відчутна підтримка – потужний жест з європейських країн, що вони з нами. З кожним днем ця допомога ставала якіснішою».