В державі продовжують створювати безпечні та комфортні умови для функціонування дитячих будинків сімейного типу. Придбання житла для таких родин фінансує Мінсоцполітики - відповідну субвенцію з держбюджету спрямовують до громад. Торік нові оселі отримали 57 родин, а цьогоріч допомогу отримають понад 120 сімей в Україні, включаючи родини внутрішньо переміщених осіб та новостворені прийомні сім’ї.
Питання реалізації субвенції обговорювалося під час онлайн-наради під головуванням Заступниці Керівника Офісу Президента України Ірини Верещук. Рівненщину на нараді представив заступник голови Рівненської ОДА Олександр Кохан разом із представниками профільних управлінь та служб.
«Наразі на Рівненщині триває робота з придбання житла для великої прийомної родини з Донеччини, яка вимушено переселилася в нашу область. Наша мета — не просто забезпечити дах над головою, а створити справжню домівку, де буде тепло, затишно і безпечно. Держава вже спрямувала для цього субвенцію в обсязі понад 7 мільйонів гривень», — зазначив Олександр Кохан.
За словами директорки Департаменту соціальної політики Рівненської ОДА Рози Слободенюк, у цій родині виховуються шестеро дітей, четверо з яких — з інвалідністю. Наразі сім’я знайшла тимчасовий прихисток в одній із громад Рівненщини. Для них уже підібрано три варіанти будинків, серед яких родина самостійно обере найкращий.
Окрім придбання житла, програма передбачає його облаштування.