Представники МОЗ, НСЗУ та області обговорили питання недофінансування фтизіопульмонологічного центру
опубліковано 17 серпня 2021 року о 19:59

Про проблеми фтизіатричної галузі області йшлося під час зустрічі першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна, керівництва департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення РОДА з представниками МОЗУ, ЦГЗУ, Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ.

Зокрема, учасники зустрічі обговорили шляхи вирішення ситуації, що склалася із недофінансуванням НСЗУ КП «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр». Проблема виникла у зв’язку з тим, що НСЗУ провела розрахунки фінансування відповідно до 2020 року, коли в період пандемії рівень виявлення хворих на туберкульоз був нижчим ніж цьогоріч.

Як наголосив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін: «З метою протидії цій соціально небезпечній інфекційній хворобі наше завдання – забезпечити функціонування єдиного в області протитуберкульозного центру. В умовах діючого законодавства і фінансування потрібно зберегти заклад та можливість надання якісних послуг пацієнтам».

Директор фтизіопульмонологічного центру Федір Аврука розповів, що із серпня ц.р. передбачається щомісячна заборгованість із виплати заробітної плати працівникам у розмірі 1 млн грн. «До кінця року ця сума складе близько 6 млн грн. – на виплату зарплати, а також є необхідність в коштах на харчування пацієнтів, витратні матеріали, інші потреби. Загалом до кінця року не вистачає близько 10 млн грн.», - зазначив керівник медзакладу.

Разом з тим, Федір Аврука повідомив, що у закладі проведено оптимізацію штатної чисельності працівників, реорганізовано низку відділень. Штатну чисельність медичного персоналу доведено до кількості, необхідної для забезпечення належного рівня надання послуг. Зважаючи на ту кількість хворих, які є зараз є в області, додаткове скорочення неможливе.

Зі свого боку, представники НСЗУ поінформували, що фтизіопульмонологічний центр вже цього місяця може отримати додаткове фінансування за результатами перерахунків за пакетами послуг.

Як зауважив представник експертної групи з питань розвитку регіональних систем громадського здоров’я та прогнозування МОЗ Павло Поламарчук: «представники Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я України та Національної служби здоров’я України сьогодні ознайомилися із роботою обласного фтизіопульмонологічного медичного центру, його матеріально-технічною базою. Претензій до рівня оптимізації медзакладу немає. Фтизіатричну службу Рівненщини необхідно зберегти та віднайти кошти на її фінансування. Працівники тут професійні, але через складне фінансове становище можна втратити кадри, що неминуче відобразиться на пацієнтах».

Як наголосив перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк, обласний бюджет не зможе покрити заборгованість із виплати заробітної плати працівникам медзакладу.

За результатами зустрічі Рівненською ОДА прийнято рішення готувати лист до МОЗ та НСЗУ із проханням збільшити видатки на утримання фтизіатричної служби області.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux